Burtici cu Ciresele de mai-iunie 2013 ~36~

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Buna ziua !
deiutza felicitari pentru fetita !
Baie impreuna eu nu am facut cu copiii ,dar ai mei copii fac baie impreuna cam de cand avea D 1an si jumate si cand ne spalam partial in fiecare seara, tot amandoi sunt ,mi se pare mai comod asa.Din cand in cand mai face tati baie cu ei dar obiceiul acesta a inceput de-abia de anul trecut ,binenteles ca tati face el intai dus si are slip pe el ,copiii se simt tare bine asa.Nu stiu cat va mai dura obiceiul ca in curand Ana va ajunge la pubertate si nu cred ca-l va mai acepta pe tati sau pe Dragos in baie.
Eu nu as face baie cu un bebe ,cred ca e cam greoi procedeul,poate cand se va face mai mare.

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criulica spune:

Deiutza, am uitat sa te felicit!!

25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris1211 spune:

Ehe, Monik, si eu ma laudam ca am un bebe cuminte care doarme noaptea, dar uite ca se mai schimba lucrurile in timp.

happy 27 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Fluturas nu vad cum sa afecteze, dar cum iti zic si fetele suna frumos, dar s-ar putea sa nu fie practic. Sunt destui parinti care fac baie cu bebele si pana acum, personal, nuam vazut efecte negative sau nu am citit nimic pe tema asta. Ideea e sa nucontinue la nesfarsit, la varste mai mari, dar si atunci , parintele de sex opus conteaza mai mult.

Deiutza feliitari pt fetita :)
Felicitari Monik


La Filantropia nu stiu pe nimeni, am tot cautat. La Giulesti am gasit pecineva. Eu "jurasem" ca nu mai calc la Giulesti, dar asta e viata ... In acest moment tot ce conteaza este sa il stiu pe maini bune, la un medic pe care il pot suna la nevoie, sa aiba sectie buna daca e cazul la prematuri.



29+ cu Vlad Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

criulica despre sfaturile de alaptat primite in spital ,cred ca ,conteaza mult spitalul in care nasti.De obicei la stat nu prea gasesti asistente amabile ,eu una nu prea am gasit ,norocul meu a fost ca am avut bebelusi descurcareti si au stiut cum sa apuce sanul,numai ca la Ana am facut niste rani la san din cauza faptului ca nu apuca corect sanul ,pana m-am prins am suferit un pic.
Cred ca trebuie sa le ceri tu asistentelor insistent,sa-ti arate cum sa faci.

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturashhh spune:

Citat:
citat din mesajul lui flafi

Fluturas nu vad cum sa afecteze, dar cum iti zic si fetele suna frumos, dar s-ar putea sa nu fie practic. Sunt destui parinti care fac baie cu bebele si pana acum, personal, nuam vazut efecte negative sau nu am citit nimic pe tema asta. Ideea e sa nucontinue la nesfarsit, la varste mai mari, dar si atunci , parintele de sex opus conteaza mai mult.

Deiutza feliitari pt fetita :)
Felicitari Monik


La Filantropia nu stiu pe nimeni, am tot cautat. La Giulesti am gasit pecineva. Eu "jurasem" ca nu mai calc la Giulesti, dar asta e viata ... In acest moment tot ce conteaza este sa il stiu pe maini bune, la un medic pe care il pot suna la nevoie, sa aiba sectie buna daca e cazul la prematuri.



29+ cu Vlad Alexandru


Daca vrei pot vb cu dr Haiduc pt tine si iti pot da dupa daca este cazul nr lui de tel.Iti dau Pm pe fcb cu profilul lui, vezi daca figura lui iti inspira lucruri bune sau nu, uneori mai conteaza si asta.

23+ Ingrid Maria

[url="http://pregnancy.baby-gaga.com/][/url]"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hellie spune:

Cu spalatul in tandem, si mie mi se pare dificil ca de fiecare data sa faci dush inainte sa te bagi cu bebe, etc. Dar cred ca merita asaaa, periodic.

Nici pe mine nu ma trezeste voinicelul deocamdata dimineata. De fapt nu ma trezeste deloc..loveste inca destul de finut, il simt "bolborosind" nu "lovind".

22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturashhh spune:

Pestisorul meu doarme toata noaptea, iar pe la 7-8 incepe programul de gimnastica si inot .Asta dureaza cam 1 ora, dupa care doarme iar sau se mai linisteste.Tura 2 incepe in jurul orei 12 si se lasa la fel cu acrobatii si joaca de-a uite bebelu' in stg, ba nu, e in dreapta .Pauza iar pana la 20-21 cand incepem iar joaca de-a "hai sa-l tinem pe tata cu ochii in soare pana se plictiseste".Joaca asta presupune desigur lovituri scurte, puternice si pozitionate prin colturi cat mai opuse ca sa-l "facem" pe tati .Dupa care liniste si pace.Daca mami nu manaca bine seara imi da trezirea mai devreme pe la 6 cand desigur ma duc de urgenta dupa banane, zici ca-s teleghidata :).Sincer sper sa o tina asa si dupa ce o nasc.E bunicel programul ei, in special partea cu dormitul noaptea :)

23+ Ingrid Maria

[url="http://pregnancy.baby-gaga.com/][/url]"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen1985 spune:

Am incercat si eu sa fac baita cu fetita cand a mai crescut. Nu prea e comod...trebuie sa ai pe sotul acasa sa te ajute musai. El mi-o aducea , ca eu trebuia sa fac dus inainte ( chiar si cu dus si cu pastratul lenjeriei tot am o problema cu cat de igienic e sa faci baie cu bb )apoi cand era gata ea la fel trebuia sa o scoata sotul ,apoi fuga sa ies si eu sa ma usuc ca sa o imbrac repede. Obositor!!!

Mami de Bianca 07.05.2008 si 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturashhh spune:

Citat:
citat din mesajul lui Carmen1985

Am incercat si eu sa fac baita cu fetita cand a mai crescut. Nu prea e comod...trebuie sa ai pe sotul acasa sa te ajute musai. El mi-o aducea , ca eu trebuia sa fac dus inainte ( chiar si cu dus si cu pastratul lenjeriei tot am o problema cu cat de igienic e sa faci baie cu bb )apoi cand era gata ea la fel trebuia sa o scoata sotul ,apoi fuga sa ies si eu sa ma usuc ca sa o imbrac repede. Obositor!!!

Mami de Bianca 07.05.2008 si 22+

Eu partea asta cu cat de igienic este sa fac baie cu ea nu o inteleg...Daca a stat acolo inauntru la caldura atata timp si a iesit tot pe acolo...Da intr-adevar nu m-as apuca sa fac baie cu ea daca sunt la CM sau daca am vreo secretie ciudata, dar altfel...

23+ Ingrid Maria

[url="http://pregnancy.baby-gaga.com/][/url]"

Mergi la inceput