Burtici cu Ciresele de mai-iunie 2013 ~36~

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns criulica spune:

Buna dimineata,

Uauu, ce de torturi care mai de care mai aspectuoase. Felicitari! Trebuie sa incep sa trec si eu de nivelul clatite

E normal sa nu poti dormi de la 4 dimineata, nu-i asa? O sa dorm pe parcursul zilei.

O zi frumoasa sa avem!

25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elyana spune:

Hehe, neata! Si eu pe baricade de la 3.30

O fi normal :)) la mine insomnia vine si cu o portie scurta de plans daca ma fortez sa adorm la loc

Dubioase rau fazele astea

21+ +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Sa fie un capitol numai cu vesti bune!

Noi inca nu avem prea multe vesti, lucram activ la planul B- nascutul la stat. Dupa telefoane etc a ramas sa merg la Giulesti la Adriana Simionescu. Din cate am inteles medicii la stat nu se mai baga daca ai fost urmarita la privat, chestii gen mandrii, ranchiuni nebunii... Inca nu stiu cand voi merge, depinde de o prietena.
Centura aceea de urmarit pulsul nu stiu cand va veni.

Mi se pare foarte interesant cum cei care cunosc doar drame legate de caini, pisici si copii sunt in mare parte cei care nu au astfel de animale . Ca o nota amuzanta catelusa noastra se crede ea gravida, e plina de fite: mofturi la mancare, se cuibareste tot timpul, iar sotul meu ii apartine! E doar al ei!

Va doresc tot binele din lume, revin cand o sa am mai multe vesti.

28+ cu Vlad Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns duduta190578 spune:

Neata fetelor,felicitari pentru rezultate bune de la eco.As vrea sa ajung si eu azi la doctoreasa mea,poate imi da un concediu medical,dupa care sa intru direct in prenatal.Care va pricepeti,spuneti-mi si mie cum e cu cotizatiile la stat cand esti in medical si prenatal?
Am si eu vreo 12 kg luate,asta e,le dau jos dupa,numai sa fie bebe sanatos.
Eu la fata am avut cadita cu termometrusi spatar,dupa care am sarit la cadita normala,de fapt si acum la 2 ani tot in cadita normala o spal,pentru ca noi la garsoniera avem doar dus,nu si cada.
Sa aveti o zi buna!

26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elyana spune:

Citat:
citat din mesajul lui flafi

Sa fie un capitol numai cu vesti bune!

Noi inca nu avem prea multe vesti, lucram activ la planul B- nascutul la stat. Dupa telefoane etc a ramas sa merg la Giulesti la Adriana Simionescu. Din cate am inteles medicii la stat nu se mai baga daca ai fost urmarita la privat, chestii gen mandrii, ranchiuni nebunii... Inca nu stiu cand voi merge, depinde de o prietena.
Centura aceea de urmarit pulsul nu stiu cand va veni.

Mi se pare foarte interesant cum cei care cunosc doar drame legate de caini, pisici si copii sunt in mare parte cei care nu au astfel de animale . Ca o nota amuzanta catelusa noastra se crede ea gravida, e plina de fite: mofturi la mancare, se cuibareste tot timpul, iar sotul meu ii apartine! E doar al ei!

Va doresc tot binele din lume, revin cand o sa am mai multe vesti.

28+ cu Vlad Alexandru



Stai departe de discutiile cu drame :) si stai departe si de google

Inca putin si o sa ai bebe in brate. Succes cu noua doctorita, daca nu iti place, da un semn, a mea nu prea pare "orgolioasa" si sunt sigura ca mi-ar putea recomanda un doctor daca ea nu e disponibila. Spitalul e Filantropia

21+ +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paulinio spune:

Flafi, intre Giulesti si Filantropia eu as alege Filantropia. Poate n-ar fi rau sa mergi la medicul recomandat de Elyada :)
Nu stiu ce fac cei de la Giulesti... dar eu mamicile pe care le stiu si au nascut acolo nu prea au reusit cu alaptatul. O fi o coincidenta... sau nu... dar eu nu m-as duce acolo.


Radu-Mamii Andrei (4ni si o luna mare) + 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elyana spune:

Apropo, m-au bagat in sedinta cei de la HR ieri.

Deci ei mi-au atras atentia de sarbatori ca "sunt obligata" sa ii anunt de conditia mea. Acum ca le-am facut instiintare nu le-a convenit. Cica le-am dat de lucru, ca trebuie sa anunte ITM-ul si sa faca nu stiu ce raport. Dar eu ce vina am ca asa e legea? Mi-au zis ca "ei nu lucreaza asa", n-am inteles nimic. Adica vroiau doar adeverinta de la medic. Foarte ciudat. Le-am explicat ca nu vreau nimic de la firma (ca ele ma tot intrebau daca vreau ceva), pur si simplu i-am anuntat asa cum mi-au cerut ei si cum cere legea.

Oricum, m-au lasat confuza...

21+ +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cita_ralu spune:

Buna dimi

criulica felicitari pt rez bune la echo. Ce chestie asta cu kg in plus :( si mai ales legatura cu nasterea naturala ...

lillyas si eu sunt la fel, stai linistita o sa ma mai cantaresc acum in weekend ca merg la ai mei, probabil o sa dau cantarul peste cap asa ca eu zic sa stam linistite, bebei sa fie sanatosi si noi pe langa ei

Monik86 felicitari ca ati gasit si va mutati, mutare usoara

flafi

Referitor la masa de infasat si cadita , sper sa reusim sa na luam pat transformer care are comoda si merge pus din ala de infasat, iar cadita si eu as fi vrut suport si cadita ( am vazut in mag Unirii 100 lei suportul, 60 lei cadita) dar ma intreb daca se foloseste doar cand este bebe mic sau si mare? Mie mi-e frica de prioada cand este deja mare si tre sa stai aplecata peste cada sa il speri, dar daca nu il poti catara in cadita pe suport tot degeaba . Ne mai gandim .

Va dragelor sa avem o zi frumoasa si calduroasa!

23 + Matei Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hellie spune:

Criulica, felicitari pentru dolofanica mica de 850 g. . Doctorita care ti-a spus sa nu iei mai mult de 4kg, a fost gravida vreodata?! Eu una cred ca doar femeile ginecolog care au fost si gravi vreodata ar trebui sa se lanseze in discutii despre kilograme pentru ca in cele mai multe dintre cazuri nu poti controla eficient acumularea lor (cazul meu: dulciuri mananc mai putin ca inainte, carne mai deloc, mananc de maxim 2 ori pe zi, nu ciugulesc "prostioare" etc, si tot am aproape 8 kg in plus la 23 de saptamani). Dr-ita mea care a nascut acum un an si ceva, nu mi-a spus niciodata cu repros sa ma opresc la nu stiu cate kg...doar mi-a spus ca ea crede ca voi ajunge la min.16kg la finalul sarcinii si ca imi spune asta pentru ca deja aveam kg in plus si sa nu fiu prea surprinsa...

Flafi, te rugam sa mai treci pe la noi ...nu numai cand vei avea mai multe vesti...ci oricand .

Simcri, sa vezi ce nervi am eu...nu ma recunosc cateodata (n-am fost niciodata calmitatea in persoana, dar in ultima vreme simt efectiv cum imi ies flacari pe urechi la cel mai mic "disconfort" creat de cei din jur).


22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturashhh spune:

Buna fetelor, va invit la apa cu lamaie:)
flafi la Filantropia nasc si eu si poti incerca sa vb cu medicul meu dr Haiduc, este un dragut si nu cred sa aiba orgolii pt ca si el colab cu Reg Maria si alte spitale.Asta daca nu esti ferm convinsa ca ai finalizat planul B.
Ref la baie, de cand ati deschis subiectul am vrut sa imi spun parerea, dar nu stiu cum o veti interpreta voi...Eu as vrea ca dupa o perioada bebetina sa faca baie cu mine in cada, adica ne-am distra de minune in doua si as scapa de aplecat, dureri de spate si grija sa nu alunece in cada, si in plus nu stiu dar imi pare mie ca asa am crea o legatura si mai profunda.Sper sa nu vi se para foarte ciudata opinia mea :)
Ref la torturi, mi-e cam teama sa ma uit la ele ca la cum eu la dulciuri.....
Edit: Ref la planul meu cu baita cred ca tu, flafi , imi poti spune daca o va afecta pe cea mica sau nu pe plan psihologic

23+ Ingrid Maria

[url="http://pregnancy.baby-gaga.com/][/url]"

Mergi la inceput