Burtici cu Ciresele de mai-iunie 2013 ~36~

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Da, sigur ca e separat. Cadita e simpla, fara forme. Mie nu mi s epare ca ajuta f mult chestiile alea ergonomice, sau daca o fac, o fac pe o perioada destul de limitata.
Eu o instalam in baie. Tot in baie am instalat si masuta de infasat. Baia asta de acum e un pic altfel, sa vedem cum ne organizam, dar mie masa de infasat in baie mi s-a parut fff practic.


Vicky, Printzesone and BB (29+)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lillyas spune:

Buna seara!
Miercuri am si eu programare la ginecolog. Cand va citesc despre kilogramele in plus, ma ia rusinea rau de tooot! Eu am deja 15 kg in plus, la 27 de saptamani desi, cu exceptia lunilor 2 si 3 de sarcina , nu mi se pare ca as fi mancat mult mai mult decat de obicei. Ma incurajez ca probabil retin si apa, caci desi ma straduiesc sa beau minim 2 litri pe zi, nu elimin in acelasi ritm. Asta e!

Eu nu am cumparat nimic pana acum. Am purtat discutia preliminara cu cel care ne va face mobila pentru camera buburuzei. Ma consoloez cu ideea ca, daca ai cardul plin, cumperi in cateva ore tot ce vrei.

Acum ma documentez sa-i fac nepoatei cele mari un tort cu Winnie the Pooh. Sa vedem ce iese.

26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen333 spune:

Parca se cam termina perioada asta frumoasa, fara simptome, pentru mine. M-a durut spatele, sacrul si lombar mai mult stanga, asa, ca o jena; am sunat sa ma programez la consult si din cate i-am spus, m-a bagat la nospa x3/zi pana ma vede. Zice-se ca asa poate incepe travaliul! Ieri am simtit asta mai puternic, dupa ce am stat in picioare. Apoi am dormit vreo 3 ore dupa-masa, ceea ce nu prea fac de obicei.
E un mic luptator, nu-mi fac probleme, ma sperie cateodata cum sare burtica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Lilyas, hai sa te consolez : o vecina tocmai a nascut un copil la 39s de 2600kg. Ea slaba bat, a luat vre-o 7 kile in sarcina. Pai nu, merci, sorry.

Cu tortul, uite de unde ma inspir eu :
http://www.culinar.ro/forum/continut/Galerie-foto-torturi-realizate-de-culinarese/14647/Torturi-pt-copilasi/

Carmen, imi pare rau ca incep uraciunile :(.


Vicky, Printzesone and BB (29+)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monik86 spune:

Multumesc pentru urari fetele! Ne mutam incepand cu data de 1 martie

Lilyas, ii faci tu tort? Ce tare! Si eu am mai facut torturi pentru cei dragi (adica pana acum i-am facut lui barbatumiu de vreo doua ori si odata la soacramea, ca nu am stiut ce sa-i iau cadou). Eu ma inspir de pe un blog. Are si retete pentru copii faine, tipa are un baietel si ii place sa-i gateasca tot felul http://www.laurasava.ro/category/torturi-copii/

20+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Monik, nici nu am vazut ca te muti :). In ce zona? Cunosc bine Timisoara, am petrecut acolo ani buni si frumosi.
Cunosc blogul, are retete faine, dar la aspect las ade dorit. Na, sunt faine, dar nu profesioniste, asa mai home made. Eu de pe culinar am invatat sa lucrez cu pasta de zahar, imi iese, dar mai am totusi mult pana la perfectiune.
Pun o poza cu tortul Mayei de la 4 ani, Alba ca Zapada, si una cu primul meu tort imbracat in pasta, de la 3 ani, Castel.

Edit : ca sa precizez ca nu ma cred profesionista, dar ca trebuie sa plagiezi profesionisti sa ajugi la un rezultat cat de cat ....


Vicky, Printzesone and BB (29+)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monik86 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mcoca

Monik, nici nu am vazut ca te muti :). In ce zona? Cunosc bine Timisoara, am petrecut acolo ani buni si frumosi.
Cunosc blogul, are retete faine, dar la aspect las ade dorit. Na, sunt faine, dar nu profesioniste, asa mai home made. Eu de pe culinar am invatat sa lucrez cu pasta de zahar, imi iese, dar mai am totusi mult pana la perfectiune.
Pun o poza cu tortul Mayei de la 4 ani, Alba ca Zapada, si una cu primul meu tort imbracat in pasta, de la 3 ani, Castel.


Vicky, Printzesone and BB (29+)




Supertare tortul! Nu i-a parut rau sa-l manance? EU pana acum nu m-am complicat cu chestii super-aspectuoase sau sofisticate si a fost de ajuns (pe principiul ca oricum le mancam )
In Girocului o sa ma mut

20+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Monik, inseamna ca la vara ne plimbam in padurice :). Frate-meu sta in spate la judetean. Hihihi, ce ma bucur.

Au fost copii care au plans ca o taiem pe Alba ca zapada :). anul asta cica facem Cenusareasa.


Vicky, Printzesone and BB (29+)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorinacicos spune:

De acord cu Vicky in ce priveste masa de infasat in baie. Cand s-a nascut Dan am primit un set masa de infasat + cadita si pentru mine a fost ff practic mai ales ca in general ii faceam baie singura, sotul fiind la lucru. E cea de aici
http://www.tookie.ro/masa-infasat-cu-cadita-plastic-p6458.htm
dar cred ca sunt si modele mai ieftine.
Si mie imi place sa fac torturi si dulciuri in general dar in nici un caz nu ma ridic la asemenea performante. Felicitari Vicky!

Noapte buna tuturor!

mami de Dan Catalin (21.11.2010) si 26+ Carla Denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monik86 spune:

Vicky si mie imi place zona si datorita parcurilor! Mie cred ca imi va fi mai aproape parcul de langa Scoala gen. 25, care a fost reabilitat recent ... si arata super!

Cred si eu ca au plans copii dupa Alba-ca-zapada, la cat era de frumoasa! Si eu prefer sa fac praji/torturi in casa, chiar daca nu imi ies asa de aspectuoase, cel putin stiu ce am pus in ele si nu ies gretoase, cum sunt unele din comert. Numai anul trecut de ziua mea am cumparat praji, pentru ca nu am mai avut timp sa fac Dar am luat ceva foarte bun, de la cea mai buna cofetarie din oras dupa parerea mea cel putin

Mese de infasat am vazut si separat la noi in Auchan, chiar ieftine. Mai intai sa vad ce patut si ce cadita luam ... asta dupa ce ne instalam, bine-inteles!



20+ cu

Mergi la inceput