Piersicute de iulie august (28)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

Am gasit.Of ce rau e cand esti obosit,bine-nteles ca era fix sub ochii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

LML cu sanatate Eric si Patrick!

Bravo I!!

Vera, sa il mai pui pe Mattia sa citeasca cartile sa afle ce trebuie sa faca! Glumesc, cred ca esti de acord ca daca nu il fortezi tu cu nimic, si face el singur, trebuie lasat in voia lui... Pacat ca unii pediatri sunt asa. Despre butoi si oglinzi... Acusi vine primavara si va fi mai bine, tre sa ai incredere!

Muraturica, la fel! Si eu sunt la capatul puterilor, dar asta, culmea, si pt ca sambata plecam sa o aducem iarasi pe mama mea, si numaratul zilelor pana atunci face sa imi fie si mai greu.

S-a trezit feciorul, incepe distractia. Nu am energie sa ma tin dupa el cat vrea. Dar deocamdata nici incotro nu am.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Salve gagici,

Dam cate o prajitura buna-buna (din care ii vom face cinste azi lui tati)de la cofetaria noastra preferata (exemple de nume: choco-orange, Ferrero-Rocher) si un cidru fara alcool,de ziua lui Eric, avem ooooopt luuuuuni! Cand au trecut?

Sarbatoritul e mai bine azi, a dormit mai bine fara plansete la treziri. Mai are muci dar se "descurca", cu ei, nu-i nevoie sa-l mai aspir, mai stranuta si nu vreti sa stiti ce scoate, etc.
In schimb patutul e tot "teroare", aseara l-am adormit in paturica pe la 8, depus in patut, peste 20 min cine oracaia sa-l "salvez" de acolo? Macar m-a lasat baiatul sa mananc si sa ma spal pe dinti. Pe la 9 am adormit in patul mare, tinandu-l de manutza, am vrut si eu sa ma mai uit la tv si am adormit tun cu telecomanda in mana.

Muraturica,Ana, si pe mine ma doare spatele cateodata rau-rau de tot, nu am timp sa merg la fizioterapie desi acum ar trebui ca acusi incep serviciul. Dar cand nu mai pot...n-am cui sa-l "pasez", din pacate. Macar la voi exista bunici!

Vera, iti doresc ca Mattia si primavara sa te extraga din butoi.M-a amuzat dr., ea e ramasa pe scheme fixe la x luni tre sa aiba achizitia y. De copii mai precoci n-a auzit?

Ile, felicitari pt I cea super-precoce si ea, cu dintii si mersul!

Ma duc sa schimb scutecu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

fetelor dupa 2 sapt de maraieli de ieri dupamasa a fost mai linistit si de azi zice intruna ma ma ......ma ...ma... Asa ca banuiesc ca o fi fost stresul de dinaintea unei noi achizitii....nu stiu exact sapt in care suntem dar acum cred ca asta a fost motivul

Inainte de maraieli a mai avut o tentativa de a zice ma ma dar apoi s a oprit brusc si nu a mai zis deloc


La multi ani sarbatoritilor zilei.multumim de praji....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IIuli spune:

Buna seara la toata lumea,

In primul rand un maaaaare La multi ani! seniorilor nostri Eric si Patrick si Antonicai. Sa fiti sanatosi si sa cresteti mari si frumosi. Nu imi vine sa cred cat de mari snt.

Am lipsit motivat, a fost mama la mine doua saptamani. Ce trebuia sa fie o ocazie de odihna pt mine a devenit o alergatura pe la clinici, medici, ca are ceva probleme de sanatate. Sa speram ca o sa fie bine.
In timpul asta am fost si foarte prinsi cu kineto zilnic al lui bb, doua mese de solide (wow, man, cat dureaza sa faci un piure!), plus o perioada maraita foarte si cu schimbari fel de fel. In seara asta tocmai a efectuat prima rostogolire, dar e mult mai mobil fara sa faca cine stie ce vitejii: se arunca sa prinda obiecte, se muta din fund pe burta, apoi se taraste inapoi, ca inainte nu prea ii iese daca nu are in ce se impinge.
Incercam sa facem zilnic exercitii oberlander, dar nu reusim, de ex nu se prinde care e treaba cu rostogolitul mingii, suntem de zile bunel la exercitiul asta si in afara ca rade in hohote cand ii cer mingea nu obtin nimic. Bun si atat

In rest, cum ne stiti: mananca max 400 ml lp pe zi, plus catevalingurite de fructe si un pic mai multe de legume (100 ml). Categoria lejer. Asta nu il impiedica sa ia in continuare in greutate, are 9,700.

In ultimul timp, plange noaptea in somn. Ai vostri fac asa? Nu e numai ca vrea suzeta, cateodata o scuipa si plange in continuare. Nu stiu ce o fi avand.

Asa, sa vad ce imi amintesc.

Ali, felicitari pt mama! Denis nu se dezice
Ada, cum merge kineto? Mai mergeti la Madalina?
Muraturica, m-a distrat candai zis ca nu aisuporta sa ii dai lapticul cu lingurita. Din fericire, Aurora mananca, altfel sa vezi ce de trucuri inventai. Eu astazi la ora 3, cand bb mancase 10 ml lapte la 11 si atat am luat o masura de la lp - ii place lui sa se joace cu ea ca e rosie - si ii turnam cu ea lapte in gura. Jumate pe langa, restul la tinta, dar asta e .

Gata, s-a trezit si vrea tableta. Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

IIuli, al meu cel mai recent a plans in somn cand i-au iesit dintii, cateva nopti inainte de a sparge gingia. Dar aveam si alte semne inainte, asta a fost apogeul.

Fleur, adevarul este ca nevoia te invata. Ce voiam eu sa zic inainte e ca fix speranta si nerabdarea de a avea si cui i-l "pasa" mi-au facut mai grele zilele astea. M-am cam inecat ca tiganul la mal, sunt de aproape 2 luni doar cu el 12 h pe zi, si acum mi-e cel mai greu (bine, plus depresia de dinainte de primul CM).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

Yello!
LML Eric si Patrick! Sa cresteti mari si voinici!
Multu si noi de urari :)
Azi am fost in vizita si am facut cunostinta cu 2 printi cu ochi frumosi <3 aka Mattia si Andrei :) tare dragalashi! Antonik mea asa a fost de fascinata de mersul cu autobuzul, lumea noua k la drumul de intoarcere cum ne-am urcat in masina la tati a adormit in funduletz :) era la mine in brate, a lasat barbitza in piept si sforrr sforrr...super dulce era!
Carmen - dk mai vrei kineto care vine aks da-mi un semn. Prietena mea e dispusa sa faca la domiciliu.
Iuly - si Anto plange in somn noaptea de vreo 2-3 sapt...or visa urat? K nu intotdeauna e dp suzy...oricum se lini imediat cum ma aude si doarme la loc.
Maine papam carnitza :) fierbem la ea de vreo 2 ore si ceva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

intru si eu dupa o noapte si o zi epuizante.
in primul rand lml, eric si patric .

muraturica, incearca sa fii un pic mai relaxata.
iuli, ma bucur sa te vad .
vera, tu erai asa vesela! te asteptam sa iesi complet din butoi!

eric azi noapte a fost agitat, cred ca nu a putut respira bine. pe la 3 dimineata l-am pus la mine pe piept, eu stand in pozitie semisezanda (ca sa ii creez un plan inclinat, sa se scurga secretiile), si asa am dormit. am dormit e un fel de a spune - de fapt am motait ca sa il supraveghez pe el ca e ok.
azi, toata ziua am avut parte de maraieli de la amandoi. plus tratamente, mofturi la lapte. eric cand vrea cu biberonul mic, cand cu seringa de nurofen, cand vrea cu biberonul mare. cu lingurita nu mai vrea.
e boala grea bronsiolita asta .
spatele meu e partial blocat, chiar daca azi i-am tinut in manduca si nu in brate. am luat un vimovo. sa vad daca ma ajuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Balanta sper sa ai o noapte mai usoara ,sa te poti odihni si sa fie si bobolinii sanatosi.pupici
Iuli bine ai revenit.felicitari PTr rostogolire...bursucului tau nemancacios.si Denis a avut asa o perioada de plans noaptea cand I au venit dintisorii.
Ana cand am vazut ca ai scris de cm mi am adus aminte ca am visat azi noapte ca mi a venit si mie.sper sa ma mai lase macar pana la un an ca la rafi.roxi parca tu visasesi inainte sa iti vina nu?
Fleur ce face sarbatoritul?te ai mai chinuit sa il incerci in patut?sau l ai pus direct in patul mare?
O noapte usoara cu cat mai putine treziri va doresc tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Ola,

Carmen - nimic deosebit , doar examinari de rutina!

Balanta greu cu amandoi si bolnaviori si mai greu

Eu am dat azi iama la borcane hipp bio cu legume, am incercat unul si e super iac pt bambina.Fetele, pls idei cum sa o fac sa pape legume!!
La fructe nu am probleme le papa imediat

Azi am cantarit-o 7500 si 72 cm.Clay Michellesi cine mai zicea ca sunt la categoria pana, ne inscriem si noi

V are 134 iar lucrurile luate in toamna sunt mici deja si 24 de kg.Ghiozdanul lui cantareste 3200

A a scapat de masuratori fiind in deplasare la bunici

Mergi la inceput