Piersicute de iulie august (28)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

Yellow! Dam o felie de tort k azi am facut 7 lunitze :) nici nu stiu cand a trecut timpul...maine poimaine mergem la scoala...
Pana atunci ne tot rostogolim de zor, noaptea dam ture de pat, tragem de aparatori (curand trebuie sa comand un set nou), tragem si de carusel, de baldachin...nu mai rezista nimik! Ii turuie gura non stop, mai ales cand ne vede pe noi k vorbim cu cineva sau la tel, se baga peste noi si bombane din ce in.ce mai tare pana ne acopera de tot :))
Masuratorile de 7 luni: 8,200 kg si 69 cm.
Azi a papat prima data dovleac si a fost mega yummy :) maine primim puii de la mamaie asa k zilele.urmatoare dam drumul la.carnitza.
Curand cred k va trebui sa incerc scutecele tip chilotzel k nu mai sta neam la.schimbat...se frichineste maxim, face podul, trage de toate cosmeticele de pe masa de infasat, isi pune pampersul in cap...parca unele din voi ati mai folosit up&go...sunt mai usor de manevrat? Stau bine pe burtik si la spate? Nu iese pishu?
Maine as vrea sa dau o.tura pe la DM sa vad ce borcanele mai iau si dk gasesc rondele de orez.
Balanta - sanatate multa intregii.familii!
Carmen - sper sa gasesti bona perfecta cat mai.rpd si sa se acomodeze Patrick cu ea :)
Lorena - felicitari pt dintzoc!
Leti - sper ca esti ok :*
Fleur - pupam Ericul mucos :* sa.se faca bine repejor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

ada, eu la chestia asta cu bautul laptelui din biberoane mici si de plastic chiar nu ma asteptam; ma gandeam ca ne indreptam spre bautul laptelui din canite cu cioc, nicidecum ca ne ducem spre bibe mici. am incercat asa, aiurea, ca nu mai stiam ce trucuri sa mai fac ca sa bea...
la 9 jumate, dupa 60 ml bauti din bibe cel mare de sticla, se puse pe un tipat si o zbatere de ziceai ca cine stie ce a patit. l-am plimbat vreo 5 minute in brate pana s-a linistit; apoi am turnat restul laptelui in biberonul mic: la primele 2 incercari l-a refuzat dar apoi a baut tot ce era in sticla fara opriri, jucarii si altele. bine ca a baut lapte, ca fiind cu viroza, e f important sa fie hidratat. astept ora 12 jumate sa le dam ultima masa pe ziua de azi. sper sa fie o masa mai linistita, ca sunt rupta de oboseala. e tare greu cu amandoi raciti, cu aerosoli, medicamente, scandal la bautul laptelui...
la aerosoli. marc atipeste , iar eric se zbate si plange de numa'.
ma doare spatele ingrozitor. azi 2/3 din zi i-am tinut in brate, ca au fost plangaciosi. si nu asa, oricum, adica in brate si atat, ci plimbati. daca cumva ma opream din mers, incepea scandalul. ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Neatza,

Va invitam si noi la o felie de tort. 8 lunite...nici mie nu-mi vine sa cred cum a trecut timpul. Lml Ericut mucios, sa te faci bine!

Lml Antonik si celorlalti sarbatoriti de ieri si de azi.

Multumesc fetelor pt incurajari. Sper sa se rez probl asta mai rpd ca ma streseaza f rau.

Fleur filipinezele sunt de obicei interne, iar eu nu vreau.

Ile ce patisi?

Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Dau cafea muuulta azi pt doritoare

O zi buna si sanatate tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

Buna dimineata!Va dau si eu o cafeluta si un ceai.
S-a tzitzilit la 8,si vad ca mai doarme nitel.
Cu somnul noaptea suntem la fel.Are cate-o perioada,de regula intre 3-6,cand se trezeste intr-una.Mai nou nu mai doarme nici ziua.Avea 3-4 somnuri frumusele,de cate 1-2 ore.Acuma doarme de 3 ori cate 30 de min.Deci la noi din rau in mai rau.
Din fericire fetele sunt mai bine cu racelile.Timi aproape nu mai are simptome,la Emma i se mai infunda nasul,si o aspir maxim de 2 ori/zi.Si ea tusea de la secretiile din nas.E terorizata saraca de aspirator si de picaturi .Pe parcursul zilei rar mai tuseste,si nu a mai vomitat de 3 zile ,deci merge mai binisor si diersificarea.Broccoli a fost mega bleacs,nici sa nu vada,o sa-i dau camuflat in alte piureuri,in cantitati minuscule,in schimb ieri a papat avocado cu mar si piersica si a fost lesinata.Inca nu depaseste 50-60 gr la o masa.

Acuma nu stiu care e explicatia,probabil si mucii,si diversificarea,de suge foarte foarte putin,mi-a scazut productia rau de tot.Si noaptea o pun la san de 10 ori si suge maxim de 2 ori,cate 3-5 minute.

S-a trezit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Ile, multumim de cafea.
Eu vreau multa, multa. Nu mai imi vad capul de oboseala, ma doare spatele, coboara durerea pe picior, se duce in umeri.
Ieri l-am tinut pe sot acasa ca tot zenul meu acumulat in concediu s-a dus pe apa sambetei si simteam ca nu mai pot. Drept e ca vine mama in fiecare dupa-amaiza, dar parca mai rau ma streseaza. Sotul a tot citit pe net si acum imi tot spune ca am depresie postnatala. Oi avea....
In fine, gata cu lamentarile.
La multi ani tuturor sarbatoritilor.
Fleur, sper sa treaca mucisorii. Tare rapid ia cate una alta de la cresa, dar cred ca asa se intampla cu toti cand intra in comunitate.
Ile, Balanta, Carmen, Ada, sper sa va remontati toate si sa reusiti sa va odihniti.
De cand am inceput cu lingurita, Aurora papa laptic din biberon si pe la jumate se opreste si se joaca cu el ca si cand ar fi lingurita. Ma tampeste ca nu ma tin nervii sa ii dau lapte cu lingurita. Cred ca ne-ar lua 2 ore o masa. Oare sa incerc sa vad daca se prinde ce trebuie sa faca cu canita cu cioc? Nu e prea mica la 6 luni?
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Neata dragutelor. Va dau cafeaua . Noi suntem bine. Lml Antonika , sa cresti mare , sanatoasa si frumoasa. I-a trecut si lui Nectarel iritatia. Balanta, imi pare rau ca va chinuiti. Nici eu nu stiu ce sa mai spun cu laptele. Vad ca acum a inceput sa bea mai bine. Solidele le mananca fara probleme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

Buna dimineata,
N-am mai scris de ceva vreme pe forum..stau cam prost cu timpul si oricum tot in butoi..
Fleur,reusesc sa ma pastrez pozitiva in ceea ce-l priveste pe Mattia dar cand vine vorba de mine..nu-mi place de loc.Si mai am si o gramada de oglinzi prin casa :))
In alta ordine de idei,pup Ericu'sa treaca mucii si LML,wow 8 luni!!
Carmen, LML lui Patrick!
De ceva vreme ma tin sa zic si tot uit..eu as fi anuntat de la bun inceput ca am camere de urmarire in casa ,ca sa stie si sa isi vada de treaba.La noi,la romani daca se poate chiuli la munca se chiuleste,mai ales daca nu esti stimulat financiar asa cum trebuie..Succes
Balanta,sanatate multa baietilor si voua!
Leti,sanatate multa!sper sa nu fie nimic grav..
Muraturica,nu stiu ce sa zic care sa te ajute ca si eu sunt tot asa..O sa treaca!sau cel putin eu asa sper..

Am fost si noi ieri la doctor pt vaccin.N-a mai facut febra de data asta,multumim lui Dumnezeu!Insa,e marait de azi dimineata,dintii de sus tot nu au iesit.
La 7 luni fara o saptamana are 9 kg(a luat doar 300 de gr luna asta) si 71 cm.Doctora mi-a spus sa-l pun sa stea in fund ca copii la varsta asta nu trebuie sa mearga.Sta Mattia in sezut doa daca-l leg!
Ca sa-i dau calciu si fier preventiv.Eu ,asta n-o fac fara niste analize in prealabil..
Avem a3a doza de hepatita luna viitoare si apoi tot a3a de prevenar in aprilie.
Cam asta despre noi.Va imbratisez cu drag
Zi frumoasa!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Neata

am intrat sa dau de veste ca acum bambina mea s-a asezat singura in fundulet din pozitia de 4 labutze .Acum a plecat spre hol

Muraturica si eu am dureri de spate dar ma rasfat periodic cu un masaj si imi mai pun centura mea de spate ca sa imi reglez postura deficitara.
Eu m-am rez cu niste aquagym si kineto dupa bb2

Veraaaa iesi din bu(r) toi!!!

Si mai scrie si pe aici mai des nu numai pe FB



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

Intrebare intrebatoare
Are cineva scaun auto Chicco 0+?
Nu mai am manualul,si nu stiu cum sa montez la loc centurile.Am cautat pe net de m-a capiat!

Mergi la inceput