Burtici cu stelute de iulie-august 2013 (34)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irina2403 spune:

Paula , multumesc mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sweety4u spune:

Doxy, nu stiam ca laptele constipa. Eu mananc dimineata lapte cu cereale integale, dar n-am avut probleme pana acum.
De asemenea, aveti grija la semintele de in pentru ca dau contractii. Dintr-un articol: “ATENTIE! Desi ar fi tentate sa le incerce, femeile insarcinate care sufera de cosntipatie nu trebuie sa apeleze la semintele de in, fiindca acestea pot provoca contractii uterine.”

Rodica, succes la medic!

Andra, imi pare rau de patania ta. Din pacate asta ni se intampla... se aseaza pe scaune toti “barbatii gravizi”, dar noi nu avem niciun drept sa stam jos... Legat de asta, sa va povestesc ce am patit si eu, tot duminica. Ma duc la Cora sa cumpar o jucarie mare de plus pentru prietena mea care a nascut vineri si parchez si eu, pentru prima data, pe locurile de handicapati si femei gravide. La care vine imediat paznicul ala si-mi spune ca nu am voie sa parchez pe acel loc. Ii explic ca sunt insarcinata si am tot dreptul sa parchez acolo. Ce credeti ca ma intreba... “E vizibila?” (sarcina) Adica daca nu ai burta pana la gura nu ai voie sa parchezi? Si apoi imi zice ca daca vin sefii mai mari sa discut eu cu ei ca ma amendeaza pt ca am parcat acolo... M-am enervat teribil doar pt 10 min cat am stat in magazin. In tara asta mai respecta cineva femeile gravide?

Paula, si eu il simt pe bebe tot in partea de jos. Sambata, cand am fost la eco, statea cu capul in jos :)

Eu abia astept sa nasc, sa am bebelusul meu, dar in acelasi timp mi-e si frica pentru ca sunt la prima sarcina si nu stiu daca o sa ma descurc, daca o sa stiu ce sa-i fac...


16

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Si noi parcam pe locul special. Apelam si lla casele speciale pt a nu sta mult in picioare si in aglomeratie. Dar eu am in portofel dovda de sarcina, pt politisti, ca nu folosesc centura si sarcina nu se vede pt cine nu ma cunoaste. Adevarul e ca multe lume minte si e impertinenta, incat si acesti oameni, gen paznic etc, nu stiu ce sa creada, daca la noi inca nu s vede burtica. Eu rezolv problema direct cu dovada, fara alte discutii.


viitoare mamica de hocheist 16

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina2403 spune:

Letitia , multumim de bancuri. Foarte tare!

Paula, eu il simt pe bb tot jos, sub buric.

Fetelor, eu sunt tare speriata...adica ma sperii de orice, de oricine. Dani (cel mare...deja) ma sperie intentionat si am observat ieri ca si bb mic tresare in burta la zgomote. Oare il influenteaza sperieturile astea ale mele? Voua vi se intampla sa tresariti la zgomote?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Eu inca nu am probleme cu speriturile.


viitoare mamica de hocheist 16

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Buna, Irina! Bine ai venit printre noi! Sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos!

Eu nu pot spune ca am probleme cu sperieturile insa am observat ca orice tresarire se lasa cu o senzatie ciudata in uter si cu palpitatii. Iar daca ma enervez e de-a dreptul dureros...si se incordeaza...



Happy_Ama 19+
EVA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sweety4u spune:

Cafeaua da contractii? De cand am aflat ca sunt insarcinata am zis ca nu mai beau cafea, dar mi-e tare pofta si mai beau cate 1-2 gurite, uneori o jumatate de cafea.

16

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sweety4u spune:

Delia, ce dovada ai, adeverinta de la medic?

16

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina2403 spune:

Multumesc Eva de bun-venit . Si tu sa ai o sarcina usoara si un copil sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Buna burticute!
In legatura cu sperieturile si cu frica si eu am o frica medicul mi a zis ca este ceva normal in sarcina si sa nu imi fac griji

Olimp am mai descoperit un remediu pt problema noastrasuc de mere facut in casa

Sweety4uo cafeluta mica pe zi nu face rau eu sunt cu tensiunea mica si mi a dat ok



amalia tsakoniati
19+
DOAMNE ITI MULTUMESC!

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=amalia&year=2013&month=7&day=10&babycount=2

Mergi la inceput