Burtici cu stelute de iulie-august 2013 (34)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Fetelor ce activitate am acum in burtica. Cred ca am inceput sa incasez suturi tot mai serioase, zicea Ele parca, zilele trecute ca a vazut cum se misca burtica. Apoi am vazut si eu. Stateam cu mana pe burta si am simtit atat de tare incat mi-am atintit ochii si urmaream cu atentie si numai ce vad zbang se misca burta. Ce senzatie!!! Parca sunt gravi prima data.

Oxana, mami de Rares-Ion (11.03.2009) si 20+ Letitia

Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Doxy
Ma gandeam ce faina va fii fratia copiilor, baiatul mai mare ca o va proteja toata viata pe surioara lui . Cel putin asa e fratele meu mai mare cu mine, am avut si avantajul de a merge mai repede la discoteca, pt ca ma insotea si nu aveam ora limita


viitoare mamica de hocheist 16

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Oxana eu cred mereu ca bebele ia din starea noastra. Nu se poate ca eu sa fiu agitata de la mama natyra si bebe sa doarma pe el.
Si eu am sange de moldo..agitata la maxim.
De cand stau in Brasov, am mai si lucrat la o firma din Oradea , m-am convins ca ardelenii sunt mai linistiti.


Si la mine in burta e ditai distractia dar e cu program.

Nici eu nu ma grabesc cu bebe, stiu ce inseamna. Sincer o sa se schimbe tot. Linistea din casa probabil o sa fie istorie, o sa ma tip la Denisa sa nu izbeasca usile (ca e in toiul verii), timpul alocat de discutii cu sotul o sa fie minimalizat, plimabarile din fiecare we o sa fie amanate, s.a.

Plus ca am multe "de aranjat" pana atunci. Si aici e iarna pana in aprilie.

Elena & Denisa (26.10.2004)
20 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Elena, eu sunt ardeleanca tipica, nu ma grabesc la nimic, agitatia ma irita, ma enerveaza , dar bb e invers..e o agitatie continua, asa e si Raul, bine ma gandesc ca o semana cu Cosmin care e muntean (din Braila) si de aia or fi asa agitati.
Eu inca sper ca bb2 sa fie ardelean de-al meu, linistit si calm.

Eu il simt doar jos pe bb, e adevarat ca ba pe dreapta, ba pe stanga, sau pe centru, dar jos, sub linia buricului. Voi?

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010 si 19+
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Paula cunosc si ardeleni agitati, dar f putini.

Vineri seara,legat de miscarile lui bb, m-am plecat cumva spre stanga si in acelasi minut m-a lovit. A fost cumva ca i-am tinut contra si am simtit lovitura zdravan. Am avut impresia ca am strivit-o. Am stat dupa atenta sa vad daca mai misca. Am scos un tipat de s-a speriat sotul.

Elena & Denisa (26.10.2004)
20 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Ion - ardelean si Maria - moldoveanca, dupa un an de casatorie, la Judecatorie, in proces de divort...
Judecatorul:
- Marie draga, cum e posibil ca numai dupa un an de casatorie sa ceri divortul?!?...
Maria:
- Pai, dom' judecator, joia trecuta s-o implinit anul si ... Ion ... nimic !... Acuma, io nu stiu ce sa zic!... Ori nu stie ... ori nu vrea ... ori nu poate ... !
Judecatorul:
- Ioane, tu ce spui?!?...
Ion:
- Apoi, dom' judecator... Si stiu... si vreau... si pot: 'de ce atata graba?!?"...

Oxana, mami de Rares-Ion (11.03.2009) si 20+ Letitia

Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Si eu lucrez cu ardelenii, sediul central e la Carei la satu-mare... si m-am indragostit de ei!

Oxana, mami de Rares-Ion (11.03.2009) si 20+ Letitia

Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Rodica, eu le invidiam pe colegele mele cu frati mai mari, care puteau sa mearga la disco.

Paula, eu il simt exact la buric, dar uneori si mai jos, stanga sau dreapta.

Oxana, mami de Rares-Ion (11.03.2009) si 20+ Letitia

Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

la mine e liniste ca de obicei , Ilinca mea e o somnoroasa sau eu nesimtita ...sper sa fie bine , vineri merg la eco...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

20 + Ilinca
"http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=olimp&year=2013&month=7&day=5&babycount=1"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

La o maternitate nasc -aproape in acelasi timp- o ardeleanca, o unguroaica si o negresa...
Ginecologul, speriat oarecum, se gandeste: 'Ia sa-l chem mai intai pe ardelean, ca e cel mai intelept!... El sigur o sa-si recunoasca copilul!...'
Ardeleanul intra ... studiaza cu atentie copiii... studiaza ... si-l ridica in brate pe micutul cel negru:
- Domn' doftor, aiesta-i coptilu' meu!
Medicul, disperat, raspunde:
- Omule draga, tu esti nebun?!?... Nu vezi ca asta e negru?!?...
- Domn'le draga, unu' din aialalti doi sigur e ungur, asa ca io nu vreau sa risc!...

Ce m-a distrat bancul asta, sper ca nu avem unguroaice printre noi sa se supere pe mine. Eu n-am nimic cu ei, chiar am prietene multe unguroaice din Romania.

Oxana, mami de Rares-Ion (11.03.2009) si 20+ Letitia

Letitia

Mergi la inceput