Burtici cu stelute de iulie-august 2013 (34)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Ama

Eu as vrea sa fie sfarsitul lui iulie, sa-mi vad puiul


viitoare mamica de hocheist 16

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iul.aug2013 spune:

Eu nu vreau sa nasc .... Acum e perioada perfecta pt mine, as putea sta gravida in 5 luni, 2 ani . Nu sunt f mare, se vede ca sunt gravida, dar inca nu ma deranjeaza burta, am scapat de greturi, stari de rau, etc.
Si nu vreau sa nasc, mi-e groaza cum va fi cu 2 copii, mi-e groaza de colici, de plansete fara sa stii de ce...as vrea copil de 3-6 luni( dupa colici- pana la iesit dinti), sau dupa 1,5 ani ( cand incepe sa comunicam mai bine)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Si eu sunt nerabdatoare, dar cel mai nerabdator e Rares. Tot ma intreaba cand vine bebe. Zice ca-i este dor de bebe si face o fata plangacioasa, el are impresia ca daca vine o si sa joace fotbal impreuna .


Oxana, mami de Rares-Ion (11.03.2009) si 20+ Letitia

Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Citat:
citat din mesajul lui iul.aug2013

Eu nu vreau sa nasc .... Acum e perioada perfecta pt mine, as putea sta gravida in 5 luni, 2 ani . Nu sunt f mare, se vede ca sunt gravida, dar inca nu ma deranjeaza burta, am scapat de greturi, stari de rau, etc.
Si nu vreau sa nasc, mi-e groaza cum va fi cu 2 copii, mi-e groaza de colici, de plansete fara sa stii de ce...as vrea copil de 3-6 luni( dupa colici- pana la iesit dinti), sau dupa 1,5 ani ( cand incepe sa comunicam mai bine)


Eu sunt aia care nu vrea sa nasca

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010 si 19+
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hadrianae spune:

Salut!

Mie mi-era dor sa-l simt in burtica dupa ce am nascut. Ziceam: ok, acum l-am vazut, ca eram curioasa si nerabdatoare, dar parca as vrea sa mai intre un pic la loc sa-l mai stiu acolo, la mine.

Adriana, mama lui Alexandru (17.09.2010) si 17+

Poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Si eu de-abia astept sa facem cunostinta eu si bebe Dar sa stea acolo cat e nevoie sa se faca mare si puternica

Happy_Ama 19+
EVA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

Oxana fuseram la clubul bursei. noi torturile le facem la un laborator prin bularga, prin spatele liceurilor alora...aveau ei cofetarie si in hala sus vara trecuta. da'iaca ca imi scapa numele lor acum...

IgG pozitiv cu IgM negativ inseamna ca ai avut rubeola si atat. era cu semnul intrebarii daca aveai IgG si IgM in acelasi timp.



-----

O poveste cu Minuni - o roza, un fluturas dragalas si 15 s


Slava Tie, Doamne!

The colder the winter the warmer the spring

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Probabil la a-2a sarcina voi fii si eu mai linistita dar acum orice ma ingrijoreaza . Sapt viitoare ma duc iar la control abea astept sa il vad. Vb cu sotu si iin ziceam daca aveam eco acasa toata ziua stateam cu el pe burtica

19+
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Maitreyi, Charlotte cumva? Asa am vazut pe net... Ce pret aveau pe kg?

Oxana, mami de Rares-Ion (11.03.2009) si 20+ Letitia

Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

andra ah ce m-am inervat ! baba nesimtita si afurisita ! cred ca si eu intr-un moment de furie as fi facut cum zice paula as fi mers sa o denunt , dar gandindu-ma mai bine ...nu merita , oricum fiecare isi primeste ce merita mai repede sau mai tarziu , si nu merita sa te chinui si sa te stresezi mai ales in perioada asta

elf cel mai bine mergi la dr sa te ajute cu rezultatele , nu mai citi pe net , se vehiculeaza o gramada de prostii...

oxana
mi-e mi-au fost interzise dusurile fierbinti din cauza tensiunii si pt ca pot provoca contractii...

happy tare bancul...

si eu abia astept sa imi vad fetita , dar sincer mi-e groaza de momentul nasterii....




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

20 + Ilinca
"http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=olimp&year=2013&month=7&day=5&babycount=1"

Mergi la inceput