Ghiocei martie-aprilie2009 *458*Alaturi de IULIA!

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Monn, abia la a doua lectura am inteles cum de ai fost tu indragostita de un "tip mort"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Mancarea preferata: maioneza cu orice ( ciuperci, salata verde/paste/cartofi )

Prima iubire la 15 ani. Aia de pe podul suspendat. A tinut pana la 18 ani cand am suferit de m-am spart bucati ( de atunci m-am mai spart de cateva ori).

Ma relaxez plimbandu-ma.

Copilul e energic, sensibil, "profund".

De relatie, acum, nu-s multumita 100%. Cand nu aveam copii, era mereu cer senin, naiba stie de ce nu stim sa reactionam bine la stres.

Vacanta: nici mie nu-mi plac cele prea organizate. Eu si acasa si in vacante mananc haotic, destul de putin, niciodata 2 feluri, niciodata la aceleasi ore, dar de bantuit as bantui continuu, mai ales cand sunt locuri noi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Questionnaire:

1. Care este mancarea voastra preferata ?

Snitel cu piure, ton cu salata si porumb, mamaliga cu ou, branza si smantana, carne de vita sub orice forma(in afara de biftec, ueaaackx)

2. Cum va place sa va relaxati ? si cu cine ?

Visez si eu la un spa, ca orice mamica, dc nu, o carte sau o iesire in afara, de ex Austria, ma remonteaza bine, indragostita am ramas de GRECIA!pe viata sper sa ajung cu galustele mele!!!!ca singuri am fost 3ani la rand

3. La ce varsta ati trait prima iubire? detaliati putin daca aveti chef de amintiri

intr-o excursie clasa a 6-a, cand am primit de la un rocker de cls a 7-a o insigna cu formatia preferata, 2unlimited

4. Sunteti multumite de relatia actuala ( pe toate planurile) ? ce ati schimba daca ati putea ? ce nu credeti ca veti putea schimba vreodata la partener ?

Da, sunt,ce ma termina cu nervii sunt insomniile lui, sper sa-si termine odata teza si sa respire usurat, sa fie mai relaxat.

5. Ce tip de personalitate are ghiocelul din dotare ? cum il vedeti ca si adolescent ?

Iubitoare, sensibila, artista si la cantat si la dansat, mimica, imaginatie, mare fan de povesti, de joc de rol

Adolescenta sper sa fie o mica prietena si eu sa am rabdare pt toate etapele din viata ei O sa fie incapatanata la greu!!!fac pariu, clar! sper sa aiba prietene adevarate, nu multe, putine si bune!

6. Care e vacanta ideala pt voi ?

Sa fim o gashca mica de nebuni si sa radem la greu! La Paris si Londra visam!Allaaaaaaaaaaaaaaaaaahhhhh!!


www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009 + 36
IULIA va invinge CANCERUL !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Hai sa bagam un chestionar, sa se mai anime atmosfera :

Nu o sa fie la inaltimea celor propuse de Inapreda dar poate mai completati si voi pe parcurs


1. Care este mancarea voastra preferata ?

2. Cum va place sa va relaxati ? si cu cine ?

3. La ce varsta ati trait prima iubire? detaliati putin daca aveti chef de amintiri

4. Sunteti multumite de relatia actuala ( pe toate planurile) ? ce ati schimba daca ati putea ? ce nu credeti ca veti putea schimba vreodata la partener ?

5. Ce tip de personalitate are ghiocelul din dotare ? cum il vedeti ca si adolescent ?

6. Care e vacanta ideala pt voi ?









Mami lui Alexandra (03.03.09)





1. Fiind gurmanda rau (ca sa nu zic mancacioasa- sau mai bine: care e femininul lui "mancau"? "mancoaie"?) am mai multe: spanac cu ochiuri (fondam un club?), "rakott crumpli", salata orientala, pizza...
2. Imiplace sa ma relaxez in diverse moduri: cu huzband uitandu-ne la filme sau seriale, cu Phiphi la joaca, cu prietenele la o "barfa", cu prietenii la bere, cu maidanezii pe strada, cu o carte, cu netu'...
3. La gradinita, m-a dat unul cu capul de perete din greseala (stele verzi am vazut- probabil le-am confundat cu fluturii din stomac:)) si m-am indragostit instantaneu. Perioada masochista a durat pana pe la 12 ani, ma indragosteam de cei cu care ma cafteam.
4. Sunt multumita pe toate planurile. Ce as schimba...sa facem sa avem mai mult timp efectiv petrecut impreuna intr-o zi, dar asta e "boala secolului" la toti, cred. Nu cred ca voi putea schimba sindromul "intra pe o ureche si iese pe alta" la maruntisuri, de genul zis sa duca gunoiul de 100 de ori si tot uita.
5. Ehehe, incerc sa sintetizez sa nu tzes romane-fluviu;)) Are o personalitate minunata, dulce, calda si empatica dar in acelasi timp darza, hotarata. E imprevizibila, fermecatoare, ghisusa, incapatzanata, stie ce vrea si stie si cum sa obtina (nu doar de la noi, parintii:)), e expresiva, are haz, mi se pare ca are mult umor chiar daca vorbeste putin, este copilul perfect pentru mine si ma emotioneaza totul la ea. Cred ca daca am grija va ramane perfecta in continuare Ca adolescenta va fi la fel de rapitoare, cu minte ascutzita, va fi rebela dar suficient de inteligenta incat sa nu puna botul la capcane facile gen droguri, baieti "macho" etc. Va avea mult respect de sine si va stii sa se faca respectata. Va fi un elev "challenging" si abia astept, sper sa vrea la liceul meu, am cativa colegi pe care abia astept sa-i vad cu peri albi;))
6. Ah, vise, vise...sa fie o combinatie de "insula pustie/ salbaticie/ natura" cu "culmea civilizatiei"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui bebe_shtrumf

Questionnaire:



3. La ce varsta ati trait prima iubire? detaliati putin daca aveti chef de amintiri

intr-o excursie clasa a 6-a, cand am primit de la un rocker de cls a 7-a o insigna cu formatia preferata, 2unlimited

?
Sa fim o gashca mica de nebuni si sa radem la greu! La Paris si Londra visam!Allaaaaaaaaaaaaaaaaaahhhhh!!


www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009 + 36
IULIA va invinge CANCERUL !!



Foarte tare, iti dai seama ce mult trebuie sa te fi placut micutzul rocker sa-si calce pe inima si sa cumpere o insigna cu "2unlimited":)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:


mai intai am observat poza postata la avatar de bebe
apoi am sa raspund la chestionar...si mai vedem

1. Care este mancarea voastra preferata ?
sunt fan branza si masline de toate felurile si la orice ora. daca e vorba de mancaruri adevarate podiumul e cam asa: ciorba de burta, pui cu smantana, piept de pui la gratar cu ciuperci. gustari: ciuperci umplute sau cu maioneza, oua umplute, ochiuri cu diverse...in concluzie imi place sa mananc, mult si des. chiar daca nu se vede si nimeni nu ma crede pana nu sta la masa cu mine

2. Cum va place sa va relaxati ? si cu cine ?
relaxarea maxima ar fi sa am timp sa citesc o carte fara intreruperi...dar asta e foarte greu. acum relaxare inseamna sa dansam prin casa, eu si Crina, sau sa ne uitam la un film, eu si Flo.

3. La ce varsta ati trait prima iubire? detaliati putin daca aveti chef de amintiri
eu nu-mi amintesc de iubiri din scoala generala, sau poate nu au existat...eu imi amintesc de un baiat mai mare ca mine cu patru ani dupa care eram topita. am iesit de cateva ori si am facut revelionul impreuna in clasa a IX-a.

4. Sunteti multumite de relatia actuala ( pe toate planurile) ? ce ati schimba daca ati putea ? ce nu credeti ca veti putea schimba vreodata la partener ?
Da. mereu e loc de mai bine dar avand in vedere ca am avut probleme serioase si am reusit sa trecem peste si sentimentele noastre sa ramana nealterate eu zic ca e bine. as schimba doar job-ul lui, ca sa nu mai fie plecat tot timpul (am mai zis asta)cred ca nu voi putea sa schimb niciodata firea inchisa. mi-ar placea sa fie mai deschis, mai usor de citit...de inteles.

5. Ce tip de personalitate are ghiocelul din dotare ? cum il vedeti ca si adolescent ?
C e minunata. Imi place ca are incredere in ea si initiativa.Ii place sa fie in centrul atentiei, sa fie admirata de toata lumea, sa fie toata lumea cu ochii pe ea. si cu toate astea, uneori e retrasa si necomunicativa.
in adolescenta sper sa ramana la fel de apropiata de mine, sa ma perceapa ca pe o prietena. dar sper sa fie putin mai retinuta si mai modesta decat este acum.
si ca sa fiu putin reaseamana cu soacra mea care nu suporta sa fie cineva mai in fata decat ea...

6. Care e vacanta ideala pt voi ?
la munte.
nu imi place sa vizitez obiective sau sa imi umplu capul cu informatii. in vacanta imi place sa dorm, sa mananc si sa ma plimb pe carari de munte, sa stam la soare, sa adunam flori si sa facem poze. stiu ca e foarte simplist dar asta simt.


si cumva legat de intrebarea 5. o fetita de la gradi a lovit-o in mod frecvent, zile in sir si ea nu a ripostat pana nu ne-am intalnit cu fetita si bunica ei in autobuz. atunci fetita a lovit-o de fata cu noi iar C a impins-o si mi-a spus ce se intampla. doamna a zis ca nu a observat si ca C nu s-a plans niciodata.
de atunci insa a inceput sa o zica doamnei si sa o bruscheze mereu pe fetita pana cand aia a renuntat.
Acum va intreb:
de ce C, care e atat de deschisa si comunicativa a acceptat sa fie lovita?
cum ar fi trebuit sa procedeze doamna?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Buna dimineata!

Trec direct la subiect, ca sa-mi treaca somnul

1. Care este mancarea voastra preferata ?
Cartofi prajiti cu friptura, snitele, musaca, ardei umplut etc

2. Cum va place sa va relaxati ? si cu cine ?
Sa ma plimb sau pur si simplu sa stau de vorba cu cineva drag.

3. La ce varsta ati trait prima iubire? detaliati putin daca aveti chef de amintiri
Pe la 12 ani, dar nu a fost decat ceva de moment.

4. Sunteti multumite de relatia actuala ( pe toate planurile) ? ce ati schimba daca ati putea ? ce nu credeti ca veti putea schimba vreodata la partener ?
In general sunt multumita. As schimba cateodata lipsa de initiativa si de comunicare.

5. Ce tip de personalitate are ghiocelul din dotare ? cum il vedeti ca si adolescent ?
Este o fire vesela,daca il supara ceva, ii trece foarte repede, ambitioasa, lupta pana obtine ce-si doreste. Ca adolescent tot asa il vad ca acum, vesel, bland, relaxat(fara sa ne bage prea mult in seama cand o sa stam pe capul lui cu sfaturi), dar si hotarat sa-si urmeze visul.

6. Care e vacanta ideala pt voi ?
Una de care sa uit de toate grijile, inclusiv de cea a banilor si de preferat la mare cu o gasca super.




http://iulia-elena.blogspot.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

1Martie
O primavara frumoasa
ca sufletele voastre1



PS:Mada
Va ofer cu drag un martisor facut cu mare drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

buna dimineata dragelor,
in sfarsit a venit PRIMAVARAAAA si in calendar si afara si in suflete
o ploaie de pupicuri, de martisoare si de flori va doresc
sa aveti o zi frumoasa si o primavara si-mai-si


eu acum am ajuns sa-mi trag sufletul dupa operatiunea martisorul de la gradi asa ca sunt numai buna de baut cafea si de pupacit


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

Monn, abia la a doua lectura am inteles cum de ai fost tu indragostita de un "tip mort"

Famille Dragoon, mami de Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose



Si mie mi-au trebuie doua lecturi ca sa ma prind

Mergi la inceput