Ghiocei martie-aprilie2009 *458*Alaturi de IULIA!

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Anna, Ilinca, multumesc mult!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:


1. Care este mancarea voastra preferata ?
Paste cu diverse sau spanac cu ooo. Adaug, sub influenta momentului (am grupa de chinezi) mancaruri chinezesti cu legume, eventual carne si musai caju.

2. Cum va place sa va relaxati ? si cu cine ?
Nu prea stiu cum se face asta. Pe vremuri imi placea sa ma plimb, pur si simplu, fie singura, fie cu insotitori.

3. La ce varsta ati trait prima iubire? detaliati putin daca aveti chef de amintiri
8-9 ani, un tip care era mort, desigur, dupa tipa care mi-a devenit my best friend. Coleg de clasa, of cors, cu care impartaseam putine, printre altele aversiunea fata de mate Ma-sa ne-a devenit diriga in V-VIII, iar io am gasit alt de-fluturi-in-stomac-datator.

4. Sunteti multumite de relatia actuala ( pe toate planurile) ? ce ati schimba daca ati putea ? ce nu credeti ca veti putea schimba vreodata la partener ?
Nu.

5. Ce tip de personalitate are ghiocelul din dotare ? cum il vedeti ca si adolescent ?
Timid si creativ, visator. Ma tem ca asa va fi si la adolescenta si tre sa lucrez la partea cu „fii tu insuti si nu te lua dupa altii”, altfel mi-e ca o dam in chestii vicioase.

6. Care e vacanta ideala pt voi ?
Una hlizita si fara martori. Si ideala ar fi fara grija banilor.

Va tzuc cu drag!

KEA draga, cand eram in liceu scriam eu scutiri d-astea pt colegi (da, faceam plastografie), deci e banal!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:


1. Care este mancarea voastra preferata ?

E multe.... ca sa dau un exemplu - nu e preferata in sensul clasic al cuvantului, dar are un parfum aparte :) - gratar la foc de lemne, facut in colaborare cu apartinatorul :), cu cartofi copti in jar sau scrijele si cu o tona de mujdei. Ca tot vorbeam de parfum aparte :))))

2. Cum va place sa va relaxati ? si cu cine ?

Mi-as dori sa ma mai pot relaxa singura. Probabil ca nu voi mai reusi asta prea curand, posibil niciodata, pt ca atunci cand nu-s cu junioarele, sunt cu gandul la ele si ma intreb daca-s bine.

3. La ce varsta ati trait prima iubire? detaliati putin daca aveti chef de amintiri

In clasa a 5a. Un coleg de clasa de care s-a indragostit si cea mai buna prietena a mea....si de aici, sa te tii drame pana in clasa a 8a cand ne-am mutat pe la scoli diferite.

4. Sunteti multumite de relatia actuala ( pe toate planurile) ? ce ati schimba daca ati putea ? ce nu credeti ca veti putea schimba vreodata la partener ?

Nu. Cred cu tarie ca mai toate relele care ma scot pe mine din papuci ni se trag de lumea virtuala, de la www-eu. Bine, daca nu ar exista www-eul s-ar gasi alta sursa/subiect pt nervii mei... Acum nu stiu daca exista cineva multumit 100%, 100% din timp...daca da cu plus, inseamna ca e bine.

5. Ce tip de personalitate are ghiocelul din dotare ? cum il vedeti ca si adolescent ?

Sensibila, timida si suparacioasa. Avem de munca...!

6. Care e vacanta ideala pt voi ?

Aia fara limita la card si la numarul de zile de concediu. Cu cortul, bantuind pe unde ne vine, mancand pe unde apucam, dormind unde ne e somn. Calatorind cnd avem chef, zacand intr-un loc in care merita zabovit.Nu ca as fi eu prea umblata, ca nu-s, dar singura mare aglomeratie in care m-as intoarce ar fi Barcelona; in rest mi-ar placea sa calatoresc prin orasele mici si pitoresti. Si desigur, pe continente indepartate pe care nu am, la ora asta, sanse realiste sa ajung...









Mami lui Alexandra (03.03.09)



[/quote]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Buna dimineata !!!

Ma bucur ca a aparut si Monnvas in zona , sper sa raspunda prezent si alte tufete !

Pun de-o cafea si poate mai produc un chestionar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

buna dimineata,

sigur mai apar si alte tufete la cat de frumos e acum afara
doamne ce bine e sa vezi soarele in toata spendoarea

inapreda - nu stiu ce sa-ti spun cu sucurile (in primul rand nu cred ca vei reusi cu blenderul)
eu morcovul il amestec (in functie de problemele si disponibilitatea bautorului) cu telina, patrunjel, sfecla rosie, para, pruna, mar, uneori portocala
te-am lamurit bustean, nu?
acum de exemplu nu vrea decat morcov simplu(strecurat, sa nu simta vre-o gozgobedie prin gura) si separa suc de portocala
eu zic sa incepi cu testarea aparatului si apoi sa experimentezi diverse combinatii , sa vezi ce-i place/accepta

o zi tare frumoasa va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Un storcator PROFI e si visul meu erotic. Din pacate costa cat juma' de teveu 3D...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

tufete
marti cand am mers sa-l i-au pe Bogdi de la scoala era un cor al tusitorilor in clasa de nu-mi venea sa cred....D-na a spus sa se mearga la doctor....
noi am fost ieri:
Bogdi un rosu in gat(iacrs)de aici "behaiala
Isabella pe terminate doar ceva secretii care o suparau
"io" doar vechea sinuzita...dar n-am scapat fara tratament,cat am incercat s-o conving ca o sa-mi revin si fara
Prin urmarea azi suntem toti 3 acasa ...copii cu "siropoase" eu pe antibiotic si inca vreo 3 chestii pe care n-am chef sa le caut sa vad ce minuni sunt caci gasesc si reactiile adverse...si chiar am incredere in doctorita noastra..doar aerius stiu ce-i

maine mergem sa dam martisoare la scoala si la gradi...dar si sa primim

revenirea fetelor cu treburi multe ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Un storcator PROFI e si visul meu erotic. Din pacate costa cat juma' de teveu 3D...




http://pisigri.blogspot.com/

Mama Ilincai (5.03.2009) si a Ecaterinei (15.12.2012)



la mine nu-i erotic doar... exotic
si eu visez la un storcator la rece cu surub

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gianina34

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Un storcator PROFI e si visul meu erotic. Din pacate costa cat juma' de teveu 3D...





la mine nu-i erotic doar... exotic
si eu visez la un storcator la rece cu surub

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem aproape 4 anisori



Tufato, eu la surubele nu mai visez, alea-s chiar cat smart teveul 3D care e visul exotic al Motanului....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Neata la prinz tufete :) vin si io sa-mi fac tema




1. Care este mancarea voastra preferata ?

cea care nu ingrasa :))

2. Cum va place sa va relaxati ? si cu cine ?

des ma relaxez singura, fac o baie pe muzica cind nu e nimeni acasa... asa imi relaxez si corpul si mintea

3. La ce varsta ati trait prima iubire? detaliati putin daca aveti chef de amintiri

la 13-14 ani, n-am kef

4. Sunteti multumite de relatia actuala ( pe toate planurile) ? ce ati schimba daca ati putea ? ce nu credeti ca veti putea schimba vreodata la partener ?

Da, sint multumita. Daca as putea as schimba viata asta traita 200%, ca prea alergam. Nu am sa ii pot schimba taraganeala. io-s omul actiunii si el e al reflexiunii... numai ca gindeste asa mult si departe ca uite de unde a plecat (uneori, LOOL, sint rea )

5. Ce tip de personalitate are ghiocelul din dotare ? cum il vedeti ca si adolescent ?

e perfecta... si cred ca va fi razboi la adolescenta :) este tip pasional, asa ca sa te tii cind o lua-o cu dragostele

6. Care e vacanta ideala pt voi ?
fara program

Mergi la inceput