Bobocei de septembrie-octombrie 2012 (15)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stella87 spune:

Buna, dragi mamici!

Sa nu ne dati disparuti! Maine plecam cu mic cu mare la bucuresti, deci abia duminica voi intra.

Andreea, pt kkutza!

Mirabela, ma bucur ca si-a mai revenit Calin!

Kytanutz

Legat de vaccinuri, noi tot asa, le facem pe astea din schema nationala, dar cu strangere de inima, la cate chestii negative am auzit. Totusi, mi-e mai frica sa nu i le fac, deci aleg raul cel mai mic.

Fug la somn si va doresc un week-end superb!icei pt toate mamicile si boboceii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stella87 spune:

Ah, si am uitat sa va zic... Am inceput cu morcov fiert si n-a mai varsat! Am o intrebare, voi cum faceti sa iasa piureul ca o pasta? Eu i-am dat asa sucul din ce striveam acolo la morcovul fiert, intai 3 lingurite, apoi 5... Dar as vrea sa incerc sa-i dau si mai piure... numai ca atunci cand pisez nu se face ca un piure ci cu multe bucatele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaomaria spune:

Da, asa mi s-a parut, Norma.Nu a fost ceva waw, dar mi s-a parut ca a dormit mai bine. Te incurajez sa incerci.

Stella, drum bun si distractie placuta.

Eu ma uit la Romanii au talent, cu bb in brate si laptopul langa.

Va mai pun 1-2 linkuri:
http://vimeo.com/32716690

http://www.rfi.ro/articol/emisiunile-rfi-ro/nasterea-maternitatile-romanesti-abuzuri-umilinta-situatii-degradante

Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Buna,
Pauza la Romanii au talent, :)
Stella cu blenderul iasA o super pasta/ piure. Tu cu ce i l-ai strivit? Daca nu ai blender cred ca poti sa il dai si pe o razatoare din aia de sticla pe care dadeAm biscuitii cand erAm mici noi.
Am gasit si eu cArtof dulce azi si maine il fAcem cu morCov la aburi, cA cel normal( la cartof ma refer) putin cat a pApAt l-a balonat tare si nici nu i-a prea placut.
Si eu l-am aspirat in seara asta cam mult, dupa ce adormise si s-A trezit planganD cu nasucul tare infundat si a plans saracutul de a susupinat cateva minute bune pana a adormit la mine in brate. Eu nu incerc ceapa, ca doarme cu mine in pat si nu cred sa rezist fara sA vomit de la miros, asta dupa ce imi fac ochii ca cepelE, ca ma irita tare si la ochi pe mine.
Micaela, nici eu nu am prea vb cu fetele de fff mult timp, dar totusi ma bag si eu in seama. E normal sa vb mai mult intre ele, dar numai daca povestim si noi se poate crea o legatura intre noi toate.
Mai vroiam sa zic ca noi papam banana de 2 zile si ii place grozav. CeA mai bucuroasa is eu, ca baiatul cel mare nu a mancat-o de mic si nici acum nu papa.
Gata pauza, noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Ramona, enjoy Romanii au talent!

Micaela, nu esti deloc in plus, daca imi permiti o gluma iti zic ca mai degrama esti in minus in sensul ca ne lipsesc posturile, pareriele si imparatisirea experientelor tale intr-ale bebelusiei. So, lipeste degetele de tastatura si scrie, nu chiar acum ca e tarziu dar maine dimineata te asteptam sa ne dai desteptarea si cafeaua .

Oana, am trecut deja in 23 feb dar cred ca mai primesti urari pentru fetita cuminte Sophia, LML! si pupici si obrajori

Ma duc la somn daca oi putea dormi.

Ne reauzim maine. Somn usor@

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Inca una si plec.

Mirabela, ma bucur ca vezi luminita de la capatul tunelului si ma bucur ca in sfarsit si Calin se simte mai bine. Il papam.

Andreea, stiu cum e sa sarbatoresti ca a facut kk, am facut-o si eu acum 2 zile si astazi din nou. Sotul meu rade ca o sa ajung sa ii fac si tort aniversar pentru fiecare kk .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papelusca spune:

Buna dimineata fetele, sper ca ati avut o noapte linistita. Va las cate o cafea cu frisca sau ceai, fiecare ia ce doreste .

Oana, LML pt Sophia pt ieri! Andreea, LML si pt Andrei, scuze de intarziere!

Mirabela, ma bucur ca se simte mai bine Calin. Doamne ajuta sa se fi rezolvat si sa fie bine de acum inainte!

Oli, cum mai doarme Maya?

Micaela, scrie linistita aici, e loc pt toata lumea!

Noi suntem bine, Stefan se trezeste cam de 5 ori pe noapte, dar ma gandesc ca asta-i ritmul lui. Bine ca-i sanatos! Mi-e mila de el, roade pumnii si daca-i dau mana o roade, si doareeee... saracul, greu e sa fii mic si sa treci prin toate transformarile astea.
Mi se umple inima de mandrie cand vad cum trece o jucarie dintr-o mana in cealalta si cum trage de albinuta de la bara de la carut (e din aia pe elastic, tragi de ea si apoi se retracteaza si vibreaza).
creste puiul mamei ...

va pup, sa aveti un week-end fain!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Buna dimineata dragi surate,
Evident trezirea la 07,20 dar de pe la ora 04 a dormit tare rau din cauza mucilor, m-as fi apucat sa il aspir dar daca il aspir prin somn plange foarte tare si mi-e teama sa nu se sperie. Cand l-am aspirat la ora 07,30 au iesit niste inamici lungi si albi .
Am pus niste sarmale la fiert in cuptor si o ciorba pe foc, Paul doarme, fetele cica isi fac curat in camera (sigur daca ma duc la ele le gasesc jucandu-se sau citind ) eu imi fac o cafea la ibric si va servesc si pe voi daca vreti. Am de gand sa fac si o placinta cu iaurt, am vazut o bucata de reteta la Draga mea prietena si am vazut ca o au postata pe site.
Ultima oara am cumparat scutece Puffies, pana acum sunt multumita de ele, au trecut si proba cu pisu si cu kk, au fost o idee mai ieftini decat pampers si pe deasupra au si desenele haioase, sunt moi.
La noi iar totul e alb, am avut o iarna luuuunga, am ajuns la concluzia ca incalzirea globala e basm .
Mai citesc din urma si vad daca am ce sa raspund .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

placinta cu iaurt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Simona ma bucur ca analizele sunt bune.
Oana multam de link ul cu biscuiti, am sa il incerc, dar nu stiu ce e unul din ingrediente, ma mai informez . Si eu am avut ocazia sa imi iau un aparat din ala de cafea cu pastile (cand zic ca am avut ocazia inseamna ca era si sotul de acord ) dar m-am codit si acum parca putin regret. Cand am fost in Spania, familia la care am stat avea si iesea tare buna cafeaua.


Mergi la inceput