Bobocei de septembrie-octombrie 2012 (15)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

mirabela, vezi ca am vazut online si cereale si borcanele si biscuitei. Eu am devenit comoda si le comand sa imi vina la usa.si uneori ies mai ieftin ca la farmacie .

Azi am bagat cartoful dulce si marti cred ca incep si cu mar....sa fie cumva doua mese in paralel.

Oana,mamica implinita de David Paul(17.09.2008) si de Sophia Teodora (22.08.2012)



Computers are useless. They can only give you answers. -Pablo Picasso

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Ultima afacere online pe care am facut-o a fost sa comand de pe siteul Dolce Gusto (am voie sa spun? capsule de alea de capucino, latte machiato, etc...PE care la Mega Image le luam cu 23 ron si la Billa cu 24-25.
LA ei pe site sunt 21 ron cutia. Daca dau comanda peste 150 ron (adica 8 cutii sa imi ajunga 2 luni), e gratis transportul.Daca nu mai dau inca 13 ron pe transport.Dar tot nu ajung la 24 ron cutia si au si mai multe chestii pe care nu le-am vazut la Mega sau Selgros sau Billa (inclusiv varianta Decaf pe care o tot caut de un an de zile - al meu de aia vrea)

Oana,mamica implinita de David Paul(17.09.2008) si de Sophia Teodora (22.08.2012)



Computers are useless. They can only give you answers. -Pablo Picasso

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Micaela, nu esti in plus. Intra mai des, mai spune-ne despre voi si o sa vezi ce repede te integrezi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Pe ce site ai vazut online? La Topfer te referi? Faza e ca in tara stiu ca costa mult transportul, nu prea comand online, daca ar fi ceva convenabil as lua. Eu am toate marketurile aproape si nu e problema dar daca e ceva ce nu gasesc ar fi bine.

*****************************************Mirabela, mamik de DAVID STEFAN (21.09.2006)
si CALIN ADRIAN (25.08.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Micaela as zice ca-s dintii, David asa a facut la dinti, dar plangea tare, tin minte ca soacra imi tot spunea ca viseaza urat si el saracu plangea de durere, dupa ce-i ieseau se linistea, ziua nu avea nimic, doar noaptea. Pai ce legume i-ai dat pana acum? Poti sa-i dai morcov, patrunjel, pastarnac, telina, cartof, apoi se da mazare, fasole verde, ardel gras, brocoli, sfecla rosie, acum nu mai stiu pe varste cum se introduc. Eu ma mai uitam pe borcanele si vedeam ce se mai da.

*****************************************Mirabela, mamik de DAVID STEFAN (21.09.2006)
si CALIN ADRIAN (25.08.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

https://comenzi.farmaciatei.ro/lapte_si_cereale_bebelusi/topfer/cereale/

nu stiu cat e transportul, dar poti simula o comanda sa vezi la cat ies.

Oana,mamica implinita de David Paul(17.09.2008) si de Sophia Teodora (22.08.2012)



Computers are useless. They can only give you answers. -Pablo Picasso

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Apropo de biscuiti pt bebei, m-am tot uitat sa iau de orez sau cereale care se dau la 6 luni si nu am gasit, i-as da in mana cate unul la masa noastra, ca sa fie si el bagat in seama, dar nu am gasit. Aveti vreo reteta de facut in casa?

*****************************************Mirabela, mamik de DAVID STEFAN (21.09.2006)
si CALIN ADRIAN (25.08.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Am zis de Tei ca sunt printre cei mai ieftini.
Transportul in tara e 18 ron. Daca ai nevoie sa comanzi mai multe, sigur se amortizeaza

Oana,mamica implinita de David Paul(17.09.2008) si de Sophia Teodora (22.08.2012)



Computers are useless. They can only give you answers. -Pablo Picasso

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Biscuiti vad ca au si astia pe site dar mi se par cam scumpi - 16,5 ron 300 gr (de la Plasmom, cu 6 cereale)
Citisem pe un blog reteta : faina de mei si banane pisate.Ca se face ca o pasta, se dau forme de biscuiti si se baga la cuptor...Mamica respectiva zicea ca sunt buni..

Oana,mamica implinita de David Paul(17.09.2008) si de Sophia Teodora (22.08.2012)



Computers are useless. They can only give you answers. -Pablo Picasso

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

sau astia
http://amainbucatarie.blogspot.ro/2012/01/biscuiti-pentru-bebe-biscuiti-de.html

Oana,mamica implinita de David Paul(17.09.2008) si de Sophia Teodora (22.08.2012)



Computers are useless. They can only give you answers. -Pablo Picasso

Mergi la inceput