Jurnalele Pinguinilor

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Eu cu pinguina-s de acord, cu pingaina, nu .

Kari, ce zici, data viitoare venim cu tine la psi. N-are doamna wifi acolo ? Ca ne prezentam aici la ora fixa daca trebuie si e in scop terapeutic.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus
Intr-un fel, simt ca toate persoanele din jurul meu au trait doar sa-mi faca mie viata buna si s-au stins exact atunci cand am putut sa ma descurc singur.

Foarte frumoasa destaiunirea ta, Rufus ... ma asteptam sa fie frumoasa.

De ce unele merg atat de bine intre frati si unele atat de prost ?
Indiferenta sau afectiunea asta vin din copilarie, din educatie ?
Mie imi vine sa spun ca nu ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui kariguld
clar imi mor neuroni. am uitat cum i-am povestit doamnei psiholog de ciorba de fasole marca Aqai. si pe care am crosetat-o si eu incepand de luni. am pus fasolea in apa si am uitat de ea. a descoperit-o sotul ieri si ma intrebat ce astept, sa incolteasca? asa ca am pus-o la fiert ieri dupa amiaza. si dupa ce a fiert ceva, am stins focul, aveam un film pe teava, cu prioritate. acuma e gata ciorba, a iesit super gustoasa. concluzia? mancarurile gatite in patru cinci zile sunt bestiale!

...subscriu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Am timp liber....iar ma dor oasele...picioarele in special..si cam tot corpul..Am o stare de lene generala...neplacuta ca e cu dureri de oase...si incerc sa ma binedispun singura...

Si nu stiu cat imi iese...cred ca intru in zona gri spre negru....

Lali,da` macar putem fi pinguini zburatori?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Starlet

Neatza fetelor!
Ma promiti si pe mine la voi pe ghetar!
Sunt o pinguina din Nordul salbatic, calita bine... dar marturisesc ca mi sa cam urat de iarna asta si de tone de nameti si astept cu nerabdare sfarsitul hibernarii. Vreau sa ma trezesc la viata, sa-mi vina muza si sa incep din nou sa creez ceea ce stiu mai bine sa fac.Sunt o Pinguina cu diploma de artista(precum vedeti si-n numele meu de utilizator).


Starleto, bine ia venit ...

Eu sunt "Doamna Buflea de la intrare" ...subliniez Doamna ca sa ma impun ... controlez, evaluez, analizez, masor si ii hotarasc fiecarui Pinguin locul pe ghetar, totul in functie de simtul umorului si de alti factori pe care nu-i dezvalui.

Nimeni nu primeste bilet pana nu raspunde la chestionar ...

Intrebarea 1 : Pingunica sau Randuina ? ... in functie de raspuns, te asez pe randul boabelor alaturi de Kari si Rufus, pe randul alintatelor alaturi de Aqai, Alinuk si alte slabe, in echipa Dnei Rina cu Laura si Mada, te pot trimite pe tavane langa Viviana cu conditia sa nu o deranjezi dar sa tragi cu ochiul si sa ne spui si noua ... sau la categoria grea, unde nu are nimeni loc de mine.

Intrebarea 2: Ce muza o sa te penetreze cand vine si la voi primavara, adica spre toamna ? In ce domeniu ..ca sa stim sa iti dam sfaturi, ca noi oricum le stim pe toate.

Intrebarea 3: Nordul salbatic din estul sau din vestul nordului salbatic ? ... ca sa evaluam zapada, e frantzuzeasca sau bloody englezeasca ...

Asta e numai prima pagina din evaluare ...hehehhe, se intra cu pedigree la noi pe ghetar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa

kari, de ce ai fost tu la psiholog...pt chestia cu catzelul?

cum de ti-a trecut prin cap sa pov de noi si de timpeniile care le povestim pe aici??? vezi sa nu iti iasa cu medicatzie.





da, din cauza catelului cu dinti fiorosi si bot turtit.
asigurarea cere vizita la psiholog sa constate ca toate tiglele sunt pe acoperis. asta ca sa nu ceara victima mai tarziu despagubiri imaginare.
medicatie i-ar trebui la doamna cu catelul
rezultatul a fost pe loc, adica pacient pe ghetar, caz irecuperabil.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

Si sa nu uitam, noi restul pinguinelor stam si evaluam cum fac fata noi-venitii chestionarelor teribile ale Doamnei Buflea

please, no stress

si michelle, aviz cu pepper sa nu cumva sa accesorizeze vreodata vreun picior de doamna bine, ca te vezi guilty de lenjerie expusa si cine stie ce belele mai patesti

kari, chiar asa, nu au incoltit?

si nu in ultimul rand: felicitari! vezi, acum ai si patalama ca locul tau pe pe ghetar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Bufleo,iar ma facusi sa busesc in ras...

Te-ai apucat de Rina?
Abia la z21 a inceput sa se cunoasca...la mine adica....
Sa vezi cum m fac randunica pana la vara,acum sunt pingunica...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Aqai

Si sa nu uitam, noi restul pinguinelor stam si evaluam cum fac fata noi-venitii chestionarelor teribile ale Doamnei Buflea

Habar nu are ce-o asteapta ...pe pagina 2 urmeaza proba "spate-fatza" ... ca sa stiu ce slipi ii dau ... pentru la vara, cad iese din zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Nu radeti de mine,da` eu incerc sa vad meteoritu`...live....

Mergi la inceput