Jurnalele Pinguinilor

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Bufleo,iar ma facusi sa busesc in ras...

Te-ai apucat de Rina?

Mada, tu ce citesti acolo ? Ma vezi pe mine la Dna Rina in program ?
Am picat la proba "spate-fatza" ... dar inca mai sper.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui kariguld

Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa

kari, de ce ai fost tu la psiholog...pt chestia cu catzelul?

cum de ti-a trecut prin cap sa pov de noi si de timpeniile care le povestim pe aici??? vezi sa nu iti iasa cu medicatzie.





da, din cauza catelului cu dinti fiorosi si bot turtit.
asigurarea cere vizita la psiholog sa constate ca toate tiglele sunt pe acoperis. asta ca sa nu ceara victima mai tarziu despagubiri imaginare.
medicatie i-ar trebui la doamna cu catelul
rezultatul a fost pe loc, adica pacient pe ghetar, caz irecuperabil.



Cei mai fericiti oameni nu au parte de lucrurile cele mai bune, dar obtin totul din cele pe care le au!


cu bot turtit...era buldog?

by the way...nu ne-ai spus niciodata ce rasa de ciine era...macar te-a muscat ceva de marca?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Aqai

Si sa nu uitam, noi restul pinguinelor stam si evaluam cum fac fata noi-venitii chestionarelor teribile ale Doamnei Buflea

please, no stress

si michelle, aviz cu pepper sa nu cumva sa accesorizeze vreodata vreun picior de doamna bine, ca te vezi guilty de lenjerie expusa si cine stie ce belele mai patesti

kari, chiar asa, nu au incoltit?

si nu in ultimul rand: felicitari! vezi, acum ai si patalama ca locul tau pe pe ghetar

_


neeee....eu il tzin in lesa cand ies, ca da-i dau drumu...nu-l mai prind.

de ati sti ce balamuc e acum la mine in casa...
a venit fata vecinilor si alearga cu fiu-meu si cu Pepper in cerc...de la un etaj la altul...nu stiu cine alearga pe cine si cine o sa oboseasca primul.
sunt risete, tzipete...Pepper care alearga cu limba de un cot scoasa...trinteli. mi-e mai mare dragul de ei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Citat:
citat din mesajul lui kariguld
clar imi mor neuroni. am uitat cum i-am povestit doamnei psiholog de ciorba de fasole marca Aqai. si pe care am crosetat-o si eu incepand de luni. am pus fasolea in apa si am uitat de ea. a descoperit-o sotul ieri si ma intrebat ce astept, sa incolteasca? asa ca am pus-o la fiert ieri dupa amiaza. si dupa ce a fiert ceva, am stins focul, aveam un film pe teava, cu prioritate. acuma e gata ciorba, a iesit super gustoasa. concluzia? mancarurile gatite in patru cinci zile sunt bestiale!

...subscriu


si eu subscriu.
tocmai am terminat salata din vinata aia coapta acum...5 zile...si uitata in bbq.
a iesit delicioasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea


De ce unele merg atat de bine intre frati si unele atat de prost ?
Indiferenta sau afectiunea asta vin din copilarie, din educatie ?
Mie imi vine sa spun ca nu ...




si eu as vrea sa aflu....dar parca am o vaga banuiala ca e si influentza parintilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

ce boabe...pt slabit!!!
mai bine ne luam o geanta mare si aratam mai slabe....cum ne sfatuieste bannerul din stinga.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citeam acum o traznaie cu zodiile....cum se comporta in paturi..bai,te umfla rasul pe bune.....cel putin la zodia mea,gemeni,te tavalesti...
Ia scoateti voi zodiile la iveala...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Starlet spune:

Ok..ok
Doamna Buflea de la intrare, credeam ca taxezi doar pe plaje, nu si pe ghetar dar.... cum doresc neaparat un bilet de intrare pe ghetarul vostru caldut de pingo-randunici.... tin sa spun ca in momentul prezent ma consider Urs Polar cu pedigree. Ursi polari primiti pe ghetar! Promit ca o sa fiu foooarte cuminte si nu o sa sperii piguinii, pingogainile si randunicile ,iar cand ma voi integra bine pe ghetarul vostru tin si jurnalul zilnic, fatza, spate tot ce vreti.
Locuiesc de vreo 10 ani la vreo 600-700 km.directia nord de matale !
la francezi dar tot sper ca in 2 luni sa vad firul ierbii.
Dupa boabe nu ma omor.... prefer tavanele
Si da va zic sincer ca astept MUZA. Este undeva in directia vizuala a culorilor si formelor. Simt ca tot ce am creat pana acum a ajuns la un anumit punct de saturatie si vreau neaparat o schimbare.
Ce zici...... ma lasi sa intru? Cu cat ma taxezi? Zau ca am pedigree de ursulet dar ma pot transforma repede in pingunica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Daca e vorba de convins muza aia,apai te invat io cum s-o prinzi si s-o tii cat mai mult...o fugaresc eu...de mine nu scapa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Uf, mai respir si eu aici putin cu voi.

Rufus mi-a placut mult postarea ta. Ea m-a dus cu gandul la un jurnal al pinguinilor. Un jurnal de ghetar.

Mada, ziceam ca titlul sa ramana asa. Cand am citit ce a scris Kari, am si gandit: gata, pinguinii zburatori, urmatorul titlu.

Kari, n-as putea spune de ce m-a impresionat tare mult descrierea pe care ne-ai facut-o. Am cascat putin gura, am trantit-o si mi-am zis: o radiografie mai delicata si frumoasa nici ca se putea!

Akai, uite n-am stiut ca si tu tot o mijlocie esti.

Starleta, bine ai venit!

Acuma sa va povestesc de fii-mea.
Introducere: e un copil tare bun, nu imi creaza probleme, e extraordinara, inca imi spune totul, inca povestim cate-n luna si stele, inca mai dormim imbratisate, inca ma mai suna cand pleaca de la scoala, au reusit sa o convinga sa chiuleasca si ea a venit acasa
dar..
Cuprins: Doamne ce ne enerveaza, suntem in pragul demisiei. E vesnic pe picior de razboi. Duce multe batalii. Comenteaza tot timpul cate ceva si daca i se pare ca noi gresim (si bineinteles ca gresim tot timpul) se revarsa asupra noastra ca valurile furioase ale unui ocean de smoala.
Trebuie sa umblam pe varfuri si sa vorbim in soapta.
Eu sunt batucita, ta-su rezista cat rezista si izbucneste.
Se cearta amandoi parte-n parte.

Si ea m-a intrebat ce a facut de i-a luat telefonul. I-am zis ca i-a luat telefonul pentru prestatia ei din ultimile zile, ca un fel de Oscar pentru intreaga cariera.

Azi a primit la scoala de la Vodafone o cartela de tel cu nr, pe care daca o incarca cu 4 euro are 10.000 de minute in retea si 10.000 de SMS. Ta-su a incercat sa-i explice ce inseamna sa faci economie, si cum trebuie sa ai grija de bani, spunandu-i ca nu are rost sa dea 4 euro cand ea are abonament.
A inceput sa-i spuna ca ea o sa incarce cartela din banii ei de la pusculita, ca aia-s banii ei si ca pe el nu-l intereseaza cum ii cheltuieste.
Am chemat-o la mine pana sa termine propozitia si i-am zis:
"Cel care stie cand e momentul sa lupte si cand nu, acela va invinge"
"Nu-mi vorbesti tu mie, in citate!"

Ati inteles unde-i buba?
Asa a fost toata saptamana asta.

Vine la mine si imi cere sfatul: cum sa-si recapete telefonul.
Eu ii spun ca trebuie sa il ceara frumos, sa-l asculte pe taticul ei ce are de spus, sa accepte morala pe care sigur i-o va face. Capul taiat sabia nu-l pleaca.
"Ha, si daca spune ceva gresit, eu sa tac? No way! Sa tac si sa inghit? Pe mine nu ma calca nimeni in picioare"
So?

O inceput primul razboi mondial. Io-s Elvetia. Da, si cand m-oi transforma in Little Boy!

Mergi la inceput