Jurnalele Pinguinilor

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Bafta Kari pe 26..si la voi acolo tot asa greu merge?

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."



se termina pe loc. doar o infatisare si... gata. foarte rapid a mers, ne asteptam undeva in aprilie sa fie procesul, asa ne-a spus avocatul ca ar dura... da se vede treaba ca-s grabiti sa termine cu noi.

io, geniala? de unde bre? io-s pin-gaina! asa a spus fii'mea cand a citit titlul aici. mama scrie la pingaini

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Pingaina, da` la masculin cum e?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

Ladies,

Anunt terminarea zonei gri. Mai precis, am iesit din zona gri si am intrat direct in cea rosie, sunt mai rau ca taurul in arena. dar, pe rand

Doamna buflea, cu tot dragul si empatia (da, uneori is capabila de empatie d:DDD) iti trimit una scatoalca virtuala pana in biroul doctorului.

Next: Brother & sister, mama hippie din mine zice ca matale ii pui uneori in situatii competitive. io mi-am luat sapuneala de la psihologul meu pe tema asta, si eu o faceam inconstient. just a thought.

asa incat daca poti regla ceva pe acolo, good, daca nu, oricum pana la urma ei isi vor regla relatiile, chiar daca nu asa cum am visat noi. si ca sa vezi ce standarde relaxate am eu, pot sa spun doar ca sunt multumita ca au ajuns comparabili in dimensiuni si se pot capaci in mod egal, deci nu trebuie sa imi mai bat capul cu outpowering. eu nu pot sa-i oblig sa stea toata ziua numa'n zambete imbratisari si gesturi tandre :D

Kari, am cetit de expunerea lenjeriei tale sper ca ai fost pe faza cu alegerea tinutei si le-ai dat ceva sa-si aminteasca :). de mme psihaloaga, numai de bine dragut din partea ei ca s-a lasat starnita de cuibul de pingunici

carmaw, sanatate multa

Roxana, vroiam sa te intreb daca tu il pazesti cu bota la repetat la pian, ca ai mei nu vor dom'le sa faca nimic nimic dupa partitura aia, ei dunt doar free styling. pian electric dotat cu 2 boxe cat masa. impreuna. cand incepe jazz free-style cu tac-su in conducere, nu mai stiu pe unde sa ma ascund

rufus, impresionant ce povestesti tu de sora ta si de relatia dintre voi. si pot sa inteleg cat te-a afectat pierderea ei, sunt mijlocia din 3 copii si cu ceilalti 2 sunt cu fiecare exact asa cum ai povestit tu de relatia voastra. sustinere neconditionata si neobosita. imi iubesc fratele si sora de nu mai pot, nah ca o zic si in public

mada, tu cu degetul mijlociu, al meu cel mic cu "sexy lady". cantand. la cina. ce spui tu acolo, gogosar mic?

nu stiu. asta canta katherine (viitoarea sotie, v-am mai spus ca e deja all set, mada )

sare cel mare: pai tu de ce spui cuvinte pe care nu le intelegi? daca spui bad words?

cel mic" mom, is this a bad word?

moi: stai ca lamurim asta acusica. dar pana atunci, ce e important de retinut e ca nu mai ai voie sa te casatoresi cu katerina pana nu isi revizuieste vocabularul. sa-i spui ca asa a zis mama (eu viitoarea soacra de doua nurori incantata ca deja terorizez prima victima si ranazd pe infundate pe sub masa)

cel mare strikes back: mom, dar ce inseamna totusi sexy? ca s-a prins ca nu lady e buba in toata constructia.

mama arboreaza figura de catedra. sexy, dragii mei, inseamna atragator. dar e un termen care se refera doar la adulti si este folosit numai de adulti. copiii pot fi cute, adorable, lovable, naughty, puffy whatever, dar nu sexy.

cand cresteti mari aveti voie sa folositi cuvantul fiindca vi se va putea aplica. pana atunci, ioc. Am zis

Ok, a zis al mare

mami, sare ala mic, cu mintea deja in alta poveste. dar magula?

darn.... magula e alta poveste. si de fapt e tot marca katerina, dar intr-o etapa anterioara lui sexy lady. magula ala ne bantuie sistematic pe noi, parintii baiatului condus autocratic de viitoarea nevasta....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

kari, de ce ai fost tu la psiholog...pt chestia cu catzelul?

cum de ti-a trecut prin cap sa pov de noi si de timpeniile care le povestim pe aici??? vezi sa nu iti iasa cu medicatzie.

cand pov de tine si cu dezbracatul mi-am adus aminte de ce spunea mama: ai grija de cum te imbraci, ce lenjerie de corp iti iei pe tine (sa fie curate, sa nu fie rupte...) ca nu se stie ce ti se intimpla si treb sa te dezbraci si te vede toata lumea ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

ieri a facut sotul hamburgeri...si cand sa-i puna pe bbq, am descoperit vanata uitata acolo de duminica....e a nustiu cata oara cand uitam vinetele pe bbq si le descoperim dupa si o saptamana...cand ii vine iar rindul la bbq.

nu am aruncat-o, pare buna. o fac salata.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

asa cum spuen si rufus, o rel frate si sora sa presupuna suport neconditionat, cineva pe care sa stii ca te poti baza 100%.

buflea, am vrut sa spun ca nu cred ca faci bine cu intrecerile la academics. fiu-tau avea motiv sa se supere...imaprtzirile sunt mai grele ca scaderile.
daca vrei sa faci cu amindoi academics, nu-i pune sa se intreaca...poti sa pui sa atinga un punctaj...dar nu conteaza cine ajunge primul.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

kari ... esti sigura ca nu a vrut sa adere la pinguini ca sa ne puna diagnosticul in grup ? Ca nu stiu zau daca am iesi cu + la vreo evaluare ...

Eu am inceput sa adun bagajele pentru copil. De duminica pachet, in tabara de schi. Faza cea mai aiurea este ca au in scoala cateva cazuri de varicela si s-ar putea sa-i trimitem impreuna si sa-i aducem pe rand. Deocamdata al meu n-are nimic, ii curge putin nasul, sper sa fie OK.

Viviana, ce facu totusi fata de ramase fara telefon ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

pingaina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

va dati seama cate aud psihologii astia?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Haoleu.....chiar,eu nu ma gandii la faza cu diagnosticu`....eu sigur sunt cu niste led-uri care fileaza....ce ne facem?

Aquai,ea e "plintesa cu palul de aul "si n volbeste ulat."


Chiar sunt curioasa care va fi rezultatul primit de Kari...
Pin-gaina zburatoare...imi place....


Mergi la inceput