Jurnalele Pinguinilor

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Da, a fost frumos aseara.

Eu am adormit pe la ora 22, franta, lata, cazuta, rapusa.
La 2.30 am auzit niste zgomote suspecte din camera fetei si m-am speriat.
M-am sculat cu ochii carpiti, am deschis incetisor usa si l-am vazut pe barbata-miu (azi trebuie sa spun ceva dragutz despre el) cu un buchet de trandafiri in brate. Fii-mea, in camasa de noapte, in picioare shopocaia de zor.
Am inchis usa si m-am bagat inapoi in pat, gandind ca visez.
Dupa ce am tras plapuma sub barbie mi-am amintit ca e ziua mea.
Am asteptat cumintica florile si cadourile.
Trandafirii albi de la fata, cei rosii de la barbat. Fiecare cu cate un cadou (e mai bine asa )
Ne-am bagat inapoi in pat pe la vreo 3.30 dimineatza.

E urat, afara si ploua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Ah, ca am uitat.
Totul trebuia sa se intample la ora 12 si un minut. Dar au fost prelungirile
Fii-mea povestea cum si-a tinut ochii deschisi cu degetele si cum a sunat-o ta-su sa-i spuna sa adoarma pana ce vine el din prelungiri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JuliaSM spune:

La multi ani!, Viviana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata neata

Viviana la multi ani!!!! sa fii sanatoasa, fericita, iubita, plina de noroc!! te imbratisam cu mult drag!

la mine pe ghetar ploua al naibii . poate se dezgheata

bufleo, running low on chilotei, beton expresie!!
tu crezi ca ii pedepsesti pe plozi cu take away?? dimpotriva! ia fa-le de mancare din nou acu depinde, daca vrei sa castigi ori ba. ca daca vrei sa iti protejezi neuronii... nu e bai. mai bine chiar![ ;)]

Aqai, mistoc avatarul! ptr mine ce zici este SF. deci tac

Viviana cum esti azi?

Kari, tu vorbesti serios, nu-s crapi in germania?? ce chestiuneee... eu recunosc ca scot oasisoarele din pestele afumat, is mai zgubi asa. dar tai file-ul fasii si asa ies in evidenta. ii usor.

Michelle, imi place adaptarea de tilapia in saramura

noi ne rasfatam cu guvizi si sardine de o saptamana. asa frumoase erau la pescarieeee.... miam miam!!

misto rezultatul Stelei, eu nu am vazut meciul - sunt fatalista si ma oftic in avans de orice echipa romaneasca . si m-am culcat devreme. a fost o surpriza placuta de dimineata insa...







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

La Multi Ani !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

La multi ani fericiti, Viaviana!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

La multi ani fericiti,Viviana!!!

Michelle si mersi pt link ,e in favorites deja.

Carmaw
maine va fi mai bine .

Sunteti sadici cu pestele,mi-e o pooofta ,dar doar pt mine nu cumpar,astia ai mei nu se ating decat daca pigulesc eu oasele,pai sigur ca alta treaba n-am.

Rufus mi-a iesit cafeaua pe nas cand am citit despre ciripit .Data viitoare nu mai beau nimic cand va citesc mesajele.

Despre meci : am vizionat toti trei(eu,ursu si Robert) meciul in dormitor la noi,pana la penalty-uri cand ursul a sters-o las la bucatarie sa fumeze ,iar eu cu Robert trebuia sa raportam rezultatul final.
A fost demential Robert in rolul de mama Omida:
s-acu' apara
s-acu' da peste poarta
acu' da in dreapta si marcheaza

asa ca nu esti singura microbista Laura

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

La multi ani Viviana...iti doresc tie ce-mi doresc mie!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Mersi, mersi, mersi
Azi sunt bine, chiar ne facusem planuri de ciorba de burta. Eu de foame si el pentru a-si reveni din prelungiri.

Dar... fii-mea vad ca ma imita. Si m-a rugat sa nu o las singura acasa. Cica daca i se face mai rau, rau?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

pai frate, virusul stomacal oricum se ia... de nu se vede. deci era previzibil. fa stoc de ceai de menta, orez... si paine prajita. sper totusi sa nu fie prea agresiv.

Mergi la inceput