Jurnalele Pinguinilor

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Noi am savurat zilele trecute pastrav proaspat scos din apa (de la pastrsavarie de langa Bicaz, nu am fost la pescuit), apoi curatat si trantit pe gratar si pastrav la harzob (pt cine nu stie, e pastrav afumat si tinut in cetina de brad). O nebunie! Iar din piata am luat crap-oglida (pt ca are solzi putini si nu e mult de curatat), bestial de gustos, cu mamaliga si mujdei de usturoi.


Michelle, vreau si eu site-ul sa vad vila. Anul asta am rezervat deja, dar nu se stie cand ni se face dor de duca .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

asta-i situl cu vila...
http://vilameridian.cabanova.ro/

ce dor imi e de ea!
cand imi amintesc cum am luat-o de la "0" cu amenajarile si cu turistii...dar mie mi-a placut, a fost totul din inima....si am ramas cu multe amintiri placute...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

sotul si-a luat liber adica sick day, a fost la tribunal cu amenda aia de masina (cand l-a prins pe linie gresita)...l-a aminat pana in martie (daca nu se prezinta politzoiaca , castiga si nu plateste $500)

apropo de peste...parca ne-am vorbit ... a venit si sotul cu 2 plase, una cu tilapia...(cum se zice in romaneste?) si alta cu somon.
tilapia o face pe gratar si apoi saramura cu mamaliga
somonul il face tot sotul, in cratitza cu sos de rosii, lamiie...si nu mai stiu ce...
un deliciu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Am venit sa ma bucur cu voi, chiar daca risc sa fiu singura microbista din zona:

Steaua!Steaua!Steaua!
Felicitari echipei! Au jucat extraordinar!!

(pt necunoscatori , dar curiosi, Steaua tocmai a invins Ajax in Europa Ligue si s-a calificat in optimile competitiei)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

De aia s-an culcat barbatu`meu la 12 si ceva.....e stelist.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Laura, nu esti singura microbista...m-am bucurat de Steaua, dar m-a intristat Clujul, au fost penibili.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Rufus, nu au fost chiar penibili clujenii. Ceva-ceva au jucat ei, cel putin in prima parte, pana sa ia stupizenia aia de gol la care a gresit portarul.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Neatza,

Rufus, mare noroc ai ca maine ma duc la socrosenii (vai, ce mi-a placut asta de la Kari!)

Michelle, tilapia e tot tilapia in romaneste. Se inrudeste cu bibanul.

Mei, io nu sunt stelista dar tot m-am bucurat. Nu m-am uitat la meci dar, am aflat azi-noapte cand s-a intors Celcesfrrr de la meci. Pe la 2.30, ca cica au fost prelungiri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Asa e, viviana, au fost prelungiri si lovituri de la 11m, apoi firesc era sa mearga o bere in prelungirea prelungirii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Eu ieri am fost la LILLE
Rezultat....doctoritza romanca COZMA...m a dus cu vorba si nu a inaintat la securitatea sociala cererea sa fiu rambursata 100%...am verificat cei de acolo m au sfatuit sa i fac plingere la medecin conseil ca sa nu mai lucreze in franta caci nu au nevoie de aceste prqctici
Frumos dar cam penal isi poate pierde dreptul de exersare a meseriei

Noravuri romanesti...ma mai gindesc ce sa fac ..
Alta prostie ...am fost sa cer dpreptul la reversie pensie cadre dupa primul om....caci nu l gasesc ca nu a existat.....
Minunata si glorioasa zi :(

Mergi la inceput