Jurnalele Pinguinilor

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

10 zile si aici.

husbandu' facu si aici si in ro

si aici cand a terminat fiindca tot mai avea arsuri i-au facut un test cu respiratie, la ceva sectie cu nuclear in titlu la spital.

de retinut e ca poate recidiva daca urmeaza acelasi pattern gastronomic care l-a si declansat in primul rand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Sunt bine. Adica nu ma mai c.
Dar is slabita si somnolenta.

Sa stiti ca se intampla, de multe ori, sa-mi uit laptopul deschis si sa par ca sunt cand nu sunt.

Buflea, intodeuna cand februarie are 28 zile datele lunii februarie vor pica in aceeasi zi cu cele ale lunii martie.
Te-ai prins? 4 saptamani perfecte: 28:7=4 7*4=28

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Kari, voi de ce va duceti la psiholog cu toata familia ?





e o procedura. suntem chemati defapt la Jugendamt ptr o evaluare. exact nu stiu de ce. da va spun io maine.

allinta, tu cam rar pe ghetar. esti bine?
o sa repete analiza si luna viitoare.
el a avut ulcer la 17 ani, deci acum cateva sute de ani in urma. socrosenia spunea ca de la fumat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Michelle, pune casa aia s-o vedem si noi, stiu eu care-i reclama si care nu.
Dca vreti unghii sanatoase, incercati tratamentul (bai) cu parafina. E foarte buna metoda si pentru pielea mainilor, ajuta la refacerea epidermei, hidrateaza in profunzime. De obicei, se face asta la cabinet, acolo unde faceti manichiura si o puteti face o data pe saptamana, pentru rezultate bune, mai ales in sezonul rece.
Azi dimineata aveam 96,1 kg. Deocamdata mi s-a subtiat vocea, probabil o sa ciripesc in curand de la boabe. Daaaaar, sambata si duminica fac pauza. Am cumparat un crap de 5 kg si un cotlet de porc. Imi trebuie si proteine, right?

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Kari, bineinteles ca sunt bine. De ce n-as fi ? Am luat doar o pauza de respiro.



allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

allinta, te intrebam ptr ca nu te-am mai vazut pe ghetar.

Rufus, si te lauzi aici in gura mare cu crapul? sigur ca ai voie. vine acuma buflea si vedem noi daca ai voie sau nu.

auziti la Rufus crap. ha?! eu n-am mai vazut crap de cativa ani. azi ma pus barbatul sa-i curat o scrumbie afumata, sa-i fac salata din ea. i-am telefonat sa-i comunic ca poate fi mancata si cu oase, sunt mici si nu se ineaca cu ele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Kari, esti o draguta.

allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

kari, nu exista crap la voi? Nu se poate...nu e vreo piata cu peste proaspat?

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

kari, nu exista crap la voi? Nu se poate...nu e vreo piata cu peste proaspat?

Rufus, Tora si iadele

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


ca sa vezi ce face un peste! starneste apetitul. ba, mi-am amintit si chiar vb acuma cu V. (sotul) despre peste. este si la noi, dar destul de rar. am cumparat odata si avea un gust oribil de chimicale si era si foarte gras. nu stiu de ce... in fine, nu am mai cumparat de la distribuitorul respectiv. acuma iarna nu stiu daca este. cumparam din cand in cand un peste numit amur. este foarte asemanator cu crapul.
piata de peste proaspat nu este, ca cea de la Obor de ex, dar sunt firme care vand peste catre restaurante si la ei este destul de scump. mai este si la Real proaspat, dar nu de apa dulce.
mi-e dor de un salau....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Michelle, pune casa aia s-o vedem si noi, stiu eu care-i reclama si care nu.
Dca vreti unghii sanatoase, incercati tratamentul (bai) cu parafina. E foarte buna metoda si pentru pielea mainilor, ajuta la refacerea epidermei, hidrateaza in profunzime. De obicei, se face asta la cabinet, acolo unde faceti manichiura si o puteti face o data pe saptamana, pentru rezultate bune, mai ales in sezonul rece.
Azi dimineata aveam 96,1 kg. Deocamdata mi s-a subtiat vocea, probabil o sa ciripesc in curand de la boabe. Daaaaar, sambata si duminica fac pauza. Am cumparat un crap de 5 kg si un cotlet de porc. Imi trebuie si proteine, right?

Rufus, Tora si iadele

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


Rufus deci s-a subtiat....vocea.....bun...altceva?O gaura,doua la curea....crap?cotlet?Da` tu tii cu ursu`?

Mergi la inceput