Jurnalele Pinguinilor

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralualexandrei

Michelle m-am ofticat la faza cu vila .

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!




adica, ce vrei sa spui?

buflea, nu ne-ai spus cat stau la mare.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

aveam turisti care veneau si de 2 ori pe sezon si erau oameni cu bani care si-ar fi putut permite oricare alta statiune...dar le placeau Eforie Nord.
de fapt si cei care au cumparat vila mea, si aveau o carutza de bani...erau innebuniti dupa Eforie. deci buflea...nu e chair asa de rau...iar pt copii orunde e fun...e locul perfect...iar pt bunici ca sunt cu nepotii...vor fi in al 9-lea cer.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa

Citat:
citat din mesajul lui ralualexandrei

Michelle m-am ofticat la faza cu vila .

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!




adica, ce vrei sa spui?



Ca am aflat dupa ce ai vandut si nu inainte,cand inchiriai.Acum cativa ani am avut niste meciuri extraordinare in Eforie Sud cu o patroana de "hotel",dupa aceea am facut basici cautand cazare ,in prima faza in Eforie Nord apoi in toate statiunile din sud.


Karri si uleiul de ricin e foarte bun pt unghii ,folosit la fel cum ti-a zis Eumada despre cel de masline.

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

hello pinguinelor,

am intrat sa ma expun cu noul avatar, ca oricum de zis ceva interesant, n-am.

incerc sa-mi bat capul sa aflu de ce se amortizeaza deferred capital contributions si mai ales ce mama naibii sunt alea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralualexandrei

Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa

Citat:
citat din mesajul lui ralualexandrei

Michelle m-am ofticat la faza cu vila .

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!




adica, ce vrei sa spui?



Ca am aflat dupa ce ai vandut si nu inainte,cand inchiriai.Acum cativa ani am avut niste meciuri extraordinare in Eforie Sud cu o patroana de "hotel",dupa aceea am facut basici cautand cazare ,in prima faza in Eforie Nord apoi in toate statiunile din sud.


Karri si uleiul de ricin e foarte bun pt unghii ,folosit la fel cum ti-a zis Eumada despre cel de masline.

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!





aaa...scuze,nu stiam la ce te referi.
vila oricum e tot acolo...si actualii proprietari inchiriaza. oricand daca vrei iti dau web situl vilei sa vezi poze si info...dar pe PM ca imi da rufus peste degetutze daca fac reclama.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui JuliaSM

Baiatului meu de 4 ani i s-a recomandat de la gradi ...ergoterapie. De ce, nu stiu, ca e ca din Ion Creanga desprins, activ si pus pe sotii, nu pare sa aiba mari probleme existentiale...
Dupa ce-am citit un pic despre asta ( un pic, oceanul ma asteapta!), m-am pus pe cautat si cumparat materiale de rotit, invartit, chestii. Am un scaun hamac deocamdata, spanzurat in camera, e bataie pe el, toti vor acolo. Mai urmeaza si altele, este scaunul acela www.ikea.com/de/de/catalog/products/40100253/#/80100251" target="_blank">ou de la ikea, cica si ala e bun.Nu cred ca scap doar cu unul, ca ar fi scandal mare...Si as mai avea www.ikea.com/de/de/catalog/products/S19809351/" target="_blank">asa ceva in vizor, sa vedem.
Stiti ceva despre asta? Kari, poate voua vi s-a amintit la gradi, scoala, ce stii?





"You only live once, but if you live right, once is enough."


julia, zau daca eu inteleg ce legatura are copilul tau mai activ cu scaunele ergonomice! cred ca il fac sa stea locului?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Aqai

hello pinguinelor,

am intrat sa ma expun cu noul avatar, ca oricum de zis ceva interesant, n-am.

incerc sa-mi bat capul sa aflu de ce se amortizeaza deferred capital contributions si mai ales ce mama naibii sunt alea.

_


poate te ajuta asta:

http://www.cassfraser.ca/gaap-for-non-profits/specific-financial-statement-items/deferred-contributions/



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

thnx, cam asa ceva studiam si eu, aspe not for profit - pt canada. da ma gandeam ca stie cineva si-mi pica para malaiata... :)))

oricum am terminat studiul si m-am luminat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

http://maripossa.wordpress.com/2008/09/24/ce-inseamna-ergoterapie/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Kari, din "viteza" ti-am zis ca tratamentul pt helicobacter se face 2 luni. Am gresit, se face o singura luna, 10 sau 15 zile.
Noroc ca exista medici.





allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput