Jurnalele Pinguinilor

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Viviana, La multi ani ! Sanatate si clipe frumoase !


Poze pentru cunoscatori (nu m-am asteptat sa fiti atat de multi !).

Edit: Mai mult de atat nu pot sa spun, ca am ajuns acasa pe la 2 noaptea si de dimineata sunt la serviciu. Urmeaza cumparaturi si mancare, deseara imi soseste copilul din tabara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Lali, sunt verde de invidie!!
Mergeti si la urmatorul meci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Lauraverde nu stiu, poate.

Meciul a fost grozav, i-au batut ai nostri fara discutie, a fost prima data cand am vazut o echipa romaneasca batandu-se tot meciul pentru fiecare minge indiferent unde era pe teren. Si nu si-au pierdut suflul deloc, deloc. Asa ca eu ieseam multumita indiferent de calificare, dar asa totul a fost muuuult mai frumos.

Cum am ajuns pe stadion ?
Al meu barbat luase bilete pentru el si pentru varul meu stelist. Varu' s-a dat lovit, pentru ca nu voia sa dea banii pe bilet, convins fiind ca vom pierde si ca nu va fi fun deloc. Sotul a insistat sa mearga invitat de el, fara sa plateasca, varul, nu si nu, ca asa nu vrea iar eu auzindu-i ciorovaindu-se am sarit in schema. Sa mai scriu ca l-am sunat de pe stadion si l-am intrebat cum se vede la TV ? Si i-am comunicat scorul din cand in cand ? Au mai fost cativa prieteni, toti barbati care au facut fete/fete cand m-au vazut. Dupa ce le-am spus ca eu voi sta la capat de rand si pot vorbi fara grija in limbaj de stadion s-au linistit. Oricum, publicul a fost super, super nu prea am auzit injuraturi, oameni foarte OK in jurul nostru, nici vorba de golani. Mai mult ironii si glume spontane, din astea cat incape ! Si nu am fost la tribuna oficiala. Organizarea foarte buna, control serios de doua ori inainte de a intra in stadion, cozi minime la suc si bere fara alcool, fara inghesuiala la intrare si iesire, foarte civilizat. Galeriile au fost super, s-a cantat/strigat/incurajat/huiduit tot meciul, fara intrerupere. Pentru mine a fost o ocazie grozava sa tip cat vreau. Pe cuvant ca e buna cate o iesire pe stadion din cand in cand.


Cat despre meciul urmator, am avut acum noroc pentru ca baiatul meu era in tabara, ca altfel nu aveam cu cine sa-l las la ora aia si in timpul saptamanii. Asa ca nu stiu zau daca ajung la meciul cu Chelsea.
Mi-ar place ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Lali,daca te aude sotul meu...te ia de nevasta macar cat merge la mmeciuri..

E stelist ...si face urat la meciuri..el si vecinul ..se aud sincron...el in casa vecinul in casa lui.Eu stiu scorul dupa injuraturi.
Aseara..nu stiu cat era dr am auzit clar;fortza steaua",,racnit pe doua voci...barbatu` era pe terasa,si vecinul la el pe terasa si racneau.Deci...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

Good morning USA

desi rall umbla aiurea :)

Inainte de orice altceva, Vivi la multi ani! ai primit o surpriza minunata si numai bine ca te-ai culcat la loc sa nu dezumfli balonul planurilor.

azi am o energie buna, buna de tot desi de altfel, am toate motivele sa fiu exact pe dos, dar screw life! ceteodata poti sa e iei cateva in fata si zambind.

vreau sa confirm ca when it's raining, it's pooring si ca e bine sa ai in general umbrele de dimensiuni gigantice. in alte cuvinte, doze duble de magneziu, omega si d3 muzica si boxe cutremuratoare!

o sa va povestesc din lucrurile cool.

avatarul: m-am inspirat din show-ul dianei krall. da, da, am fost la concert! ne-am facut chiar de cap. marti seara am trimis pruncimea in deplasare, ne-am imbracat de jazz si am mers la spectacol! am spart pusculita si am luat locuri cu panorama si am savurat tot showul la un pahar de vin (da, n-avem voie pe strada, dar in sala de spectacol da)

si vreau sa va incurajez sa faceti la fel ori de cate ori prindeti ocazia. rupeti rutinele, iesiti din tipare, momentele neprevazute sunt ceea ce vor ramane cand privim in urma. si eu cel putin simt ca mi-am umplut mintea si inima de muzica la max, am fugit un pic din viata mea si pielea proprie si personala, inca in capul meu vajaie muzica si o viata care nu are nici o legatura cu scoli, teacheri idioti, discriminari, serviciu, boli si asa mai departe.

asa ca pana una alta I win.

revenind in satul meu, dupa concert am facut ceva si mai decadent, un moment unic in ultimul cincinal: in drum spre casa dl sot a oprit masina si ne-am infundat intr-un ... bar! unde am mai baut un paghar de vin si am savurat o experienta culturala noua pentru mine, a fi live si nu la tv intr-un bar american afara ningea ca la sfarsitul lumii si e bine ca nu ne-a oprit politia in drum :)))

si toate astea dupa ce cu o seara inainte am facut acelasi lucru - dor cu asortiment de suc si liquarish in ciocolata cu baiatul meu cel mare.

am fost la un spectacol de muzica traditionala chinezeasca. erhu si banhu sunt instrumentele pe care le-am descoperit si m-am indragostit de-a dreptul.

o sa caut niste linkuri pe youtube sa postez sa va starnesc un pic si pe voi.

inchei postul asta lunga si apoi mai vin cu comentarii la experientele voastre. Bravo LAli! nimic mai grozav decat ceva adrenalina, nu?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Doamnelor
First, La multi ani Viviana!
O sa trec data de azi in calendar. Ma bucur ca ai terminat de c...fix pana la ziua ta. Altfel...nu stiu ce amintiri aveai
Puteti sa radeti de ciripitul meu, dar sunt mai usor cu trei kg dupa prima saptamana. De cand am trecut de 95 kg (in sus) n-am mai coborat niciodata iar la greutatea asta. Stiu, n-or sa fie cate trei pe saptamana, dar am mari sanse sa ajung in vara la 90. Ar fi ceva grozav, m-as simti asa bine...Probabil ca o sa incep si ceva miscare, o sa merg cu fetele pe stadion, sa ma joc un pic cu musculatura. Apoi o sa ma rasfat la cabinet. Perspective luminoase
Vad ca am trezit pofte cu crapul meu. Sa va spun: aproape in fiecare we cumpar cate unul. Nu asa mare...dar acum am avut nevoie de cateva portii extra, daca n-am chef de gatit la caprele mari, sa am pentru Ana un pranz bun. Asta chiar a fost mare...l-am condus in curte, sa ma lupt cu el acolo, ca umpleam casa de solzi. L-am curatat, transat, asistat de un motan negru si frumos care statea cuminte si ma astepta. E un fante prin cartier motanul asta...orice pisica care fata are cativa pisoi negri.
Merge si la cuptor, dar eu il prajesc in tigaie, un pic crocant. Fetele prefera cu legume sau doar cartofi, eu si Tora facem o mamaliga. Si mujdei toata lumea. A, o sa fac si o ciorba pentru saptamana viitoare, ca am vreo trei capete mari, mari...si vreo doua cozi carnoase.
Deci v-am informat complet
(Viviana, ziceai ceva de-o vizita? Daca-mi spui din timp, ma duc iar sa bag coada in balta Ana oricum stie ca eu pescuiesc, vanez...)
Mi-a placut Steaua aseara. Eu sunt rapidist, asa ca va dati seama ce tin eu cu Steaua...plus Becali, vreau sa piarda Steaua doar sa-l vad pe Becali cum se oftica. Dar in meciuri de-astea, nu ma rabda inima, nu pot sa nu ma bucur. Imi place ca au mentalitate de invingatori, trag cu dintii de adversar. Asta a lipsit Clujului, de aia am zis ca-s penibili. Plus politica lor de a face doar bani, vanzand jucatori. Cu cine sa joace?
Mi-ar fi placut sa fiu pe stadion, Lali. Bravo voua!


Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Aqai, buna, intr-adevar cate o iesire, mai ales din asta neconventionala ! Si cand poti sa urli si sa te manifesti ... ca pe stadion chiar ca e super !


Intr-o ora ajunge copiiiiiiluuul ! Zbor dupa el !

Edit: Ruf, ti-ar fi placut, mai ales ca n-a cantat deloc galeria hitul cu Rapid , chiar a fost decent publicul. Oricum eu ma bucur pentru orice echipa romaneasca care joaca bine in meciuri internationale. Nu sunt din cei inraiti care nu vad decat echipa favorita.

Mada, imi ajunge al meu sot, bine ca suntem stelisti amandoi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

viviana, la multi ani!

ma bucur pt Steaua voastra, si eu urmaream meciurile in Rom.

andra, cu mare placere...ma bucur ca iti place vilutza

aqai, o sa ascult si eu diana krall...sunt curioasa cum cinta.

azi william are spectacol la scoala si e f. mandru ca a fost ales printre cei 5 din clasa sa aiba parte vorbita si v-a vorbi la microfon.
mi-a luat mult sa-l conving ieri cum sa se imbrace ca ii trebuia sa aiba ceva complet alb.
vroia sa isi ia un tricou alb pe dos sau cu spatele in fatza(ii trebuia ceva complet alb), saupusese ochii pe un tricou de al meu. cum sa se imbrace asa, fratilor?!...desi el are camasa alba f. fumoasa.
pana la urma am cistigat si isi ia camasa...dar a fost greu sa-l conving.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Bravooo Aqai,asta-i atitudinea buna .

Lali si eu sunt verde ,ma bucur pt tine si doar imi pot imagina ce oftica pe var .

La meciul cu Chelsea merg baietii cu tata-su, eu raman baby sitter cu cei mici dar am sa urlu la fel de tare ca pe stadion ca doar am experienta meciurilor de rugby ,acu' incepe campionatul si am un ambitus de sperii in general antrenorii adversi .

Eumada
idem si la noi,si ursu si vecinu' se uita in dormitoare la meci,cum dormitoarele au perete comun....azi-noapte a fost fain

Viviana sanatate fetei!Cum zicea si Roxana,previzibil cu virusii dar parca astia mai tineri fac forme mai usoare,sa speram.

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

deci tilapia se spune asa si in romaneste? hmmm....eu nu am intilnit asta in romania.

Mergi la inceput