Burtici cu stelute de iulie-august 2013 (30)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

maria DAAAAAA ! nici nu mi-am dat seama cat de important era si este -ul pentru mine , decat acum cand sunt pusa pe tusa ... , dar vad ca nici tu nu ai avut prea mult succes




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

19 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

apropos de ceza vs nastere naturala:

http://www.descopera.ro/dnews/10556972-ce-le-lipseste-copiilor-nascuti-prin-cezariana-cercetatorii-au-aflat-raspunsul

-----

O poveste cu Minuni - o roza, un fluturas dragalas si 14 s


Slava Tie, Doamne!

The colder the winter the warmer the spring

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

maria esti TURBATA , ai grija sa nu il musti ca apoi trece la protocol de antirabic

hai poate poate se indura de tine ...al meu este de neclintit , dar de ce sa nu recunosc ca nici nu avem liber...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

19 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Am incercat sa pun niste poze, Olimp verifici te rog daca am si reusit? As fi vrut sa mai fac si ceva comentarii langa fiecare dar asta deja e prea mult pt mine . Sa-mi spuneti cu cine seamana micuta, am pus si o poza de la ecografia de la 16 saptamani si 2 zile. Sper ca nu-s publice pozele astea ca ai mei copii nu cred ca ar fi tocmai bucurosi sa apara te miri pe unde ... si ce mi-as auzi eu ...

in legatura cu fiki fiki eu am decis, joi atacam problema ca nu se mai poate, din fericire al meu abia asteapta si nici grijuri nu-si face avand in vedere ca si cu ceilalti 2 am tras tare in perioada sarcinii , asa mai domolit nu salbatic dar merge treaba ...fetele cu amniocenteza credeti ca-i ok dupa 16 zile de la marea intepatura?

18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Betty se vad .
Ce copii frumosi ai !!! sa fie sanatosi si sa primeasca mezina cu bratele deschise.
Pozele le vedem doar noi, care avem parolele. si nu cred ca ne tinem vreo una de prostii. Suntem fumei serioase.

Elena & Denisa (26.10.2004)
19 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

betty ai reusit , nu stiu sa-ti spun cu cine seamana mititica dar cei mari da , mie mi-i se pare ca sunt doar ai tai , sa-ti traiasca , ce par cret are flacaul ! iar D-soara e tare draguta !




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

19 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Olimp voi aveti interzis , al meu sot parca e salbatic ..... Daca am tot insistat , acum se imbraca si se duce la footbal , mi-a spus ca daca vreau "ceva " sa il astept pana vine inapoi, iar eu imediat ma duc la

Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Betty, te-am vazut! eu cred ca tot cu mami o sa semene, ca fratiorii mai mari

Am vazut si bebitzu lu' Paula!

Happy_Ama 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Ce-mi place ca am ce sa citesc!! Mai tii minte Elena, in primele zile de odisee vb aproape numai noi 2 si scriam rar tare!!

Betty, tb sa fiti niste parinti f mandri!! Frumoasa familie...

Maria, nu vrei sa stii la ce m-a dus capul cand am citit " imi fac planuri singura"

Maitreyi, studiul e facut pe 24 de bb, mi se pare irelevant, dar ma rog, sper sa nu fie asa...

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010 si 18+
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Citat:
citat din mesajul lui happy_ama

Olimp, ma doare din cand in cand in zi. Acum nu mai stau si iau no-spa imediat. Uneori, rar, nu cedeaza la no-spa. Ca idee, tine cateva minute sau mai mult...nu e o regula. Doare la fel insa. Ca la CM dar mult mai vag. Despre stat...ma doare si dc stau mult pe scaun si daca stau mult in picioare si daca stau mult culcata. Deduc ca nu e o regula. Saptamana in care am stat acasa nu a fost diferita...tot m-a durut....si m-am si stresat mai mult, ca deh...stateam degeaba...

Happy_Ama 18+


Ama inteleg perfect, normal ca te ingrijorezi, insa eu iti spun ce am remarcat; incearca sa nu mai psihizezi, nu te mai gandi la dureri deloc cand le ai, adica relaxeaza-te si cu mintea si ai sa vezi ce efect are; eu de exe ma panicam initial, "aoleu, iar ma doare burta!!!", daca eram prin vizite imi doream sa ajung mai repede acasa sa ma intind (nu ca mi-ar fi trecut neaparat), ce-mi mai doream un ecograf al meu acasa ca sa pot monitoriza bataile cordului fetal insa acum daca ma apuca durerea/disconfortul las tot ce fac, nu conteaza, iau buline si ma asez si eu pe unde pot, pe scaun/pe jos/in pat, daca sint acasa vine pitica peste mine, ne mai jucam, ne prositm, radem si nu ma gandesc deloc la durerea mea de burta si nici nu-mi dau seama cand a trecut; inainte stateam numai cu gandul la dureri si chiar ca ma tineau toata ziua, deci conteaza f f mult si starea ta de spirit, sa fii ZEN cum zice dr meu





Happy Mom si S19+

Mergi la inceput