Burtici cu stelute de iulie-august 2013 (30)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Yvyana, asta cam asa e...5 dr, 5 pareri. Problema e ca eu mi-am propus, tocmai din acest motiv, sa il ascult pe al meu. Dar nu imi convine ce spune

Olimp, am patit si eu asta chiar seara asta, la volan. Era sa sar pe bord m-a intepat din vagin pana in spate, in sus, in jos, in toate partile Numai ca de astfel de intepaturi am citit o singura varianta - intinderea/marirea uterului

Happy_Ama 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

happy nu exagerezi deloc , e normal sa-ti pui probleme daca simti ca ceva nu este in regula , si mie imi trec cate si mai cate prin cap la fiecare senzatie noua pe care o simt , darmite la durere , si sincer si pe mine m-ar panica durerile care se aseamana cu cele menstruale...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

19 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

apopo de intpeturi vaginale , hai sa va ma mai destind , le resimt destul de des , si ii ziceam sotului , avand in vedere ca avem interzis la , ca vezi in loc sa ma intepi tu , vaginul meu se inteapa singur




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

19 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Olimp, ma doare din cand in cand in zi. Acum nu mai stau si iau no-spa imediat. Uneori, rar, nu cedeaza la no-spa. Ca idee, tine cateva minute sau mai mult...nu e o regula. Doare la fel insa. Ca la CM dar mult mai vag. Despre stat...ma doare si dc stau mult pe scaun si daca stau mult in picioare si daca stau mult culcata. Deduc ca nu e o regula. Saptamana in care am stat acasa nu a fost diferita...tot m-a durut....si m-am si stresat mai mult, ca deh...stateam degeaba...

Happy_Ama 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Citat:
citat din mesajul lui happy_ama

Yvyana, asta cam asa e...5 dr, 5 pareri. Problema e ca eu mi-am propus, tocmai din acest motiv, sa il ascult pe al meu. Dar nu imi convine ce spune

Olimp, am patit si eu asta chiar seara asta, la volan. Era sa sar pe bord m-a intepat din vagin pana in spate, in sus, in jos, in toate partile Numai ca de astfel de intepaturi am citit o singura varianta - intinderea/marirea uterului

Happy_Ama 18+


Ceea ce descri tu acolo cu intaritul burticii pare mai degraba contractie; eu zic sa iei No-spa de cate ori simti vreo durere/contractie si astfel stai linistita; eu am luat continuu din S11 pana in S17 No-spa forte cate 3/zi, plus Magne B6, Arefam si uneori si Uscosin supozitor (scobutil); acum cum simt ca-mi da tarcoale vero durere de burta iau No-spa, las tot si ma asez pe scaun/pat si e imposibil sa nu-mi treaca!




Happy Mom si S19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

O sa intreb si eu de Uscosin asta. Am vazut ca luati...

Happy_Ama 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Olimp iti sta capul la?

Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Mi-am provocat sotul la , dar m-a respins politicos

Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Fetelor parca sunt TURBATA nu mai la imi sta capul , daca eu pun Utrogestan e ok daca fac prosti inainte de a-l pune.? ..... Eu imi fac planuri singura, poate se indura sotul si de mine.

Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Maria, eu am pus dupa

Happy_Ama 18+

Mergi la inceput