LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (43)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

delia pai deja imi schimbasem planurile si luasem hotararea sa stau sa ma ocup de copii inca vreun an doi......sau pana aparea vreo oferta irezistibila, de nerefuzat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

delia pai deja imi schimbasem planurile si luasem hotararea sa stau sa ma ocup de copii inca vreun an doi.


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!


nu e cum se pregateste...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:



La multi ani, Antonia!!! sa cresti mare, sanatoasa si sa ai o viata fericita si implinita! Cami, sa o pupi si pentru mine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

La multi ani ANTONIA!!! sa cresti mare, sanatoasa si sa ai o viata frumoasa!!! si pt tine mami cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetelor
am intrat sa vad ce faceti

bb_yasmi sanatate la puiuti, dragutii de ei sincer, dr aia mi se pare cam dusa. cum sa spuna ca nu-i nevoie nici de aia, nici de aia.... si eu zic la fel, pentru linistea ta fa un eco si daca poti fa si analiza aia, sa stai linistita. sunt mari sanse sa fie dupa cum ai zis de simptome. poti sa citesti si pe net despre bactiera aia. si stari de voma da.
nasol cu interviul chiar acum...nu stiu cum ai putea face...si sa-i refuzi nu prea da bine. doar daca crezi ca nu-i ceva ok, refuza-i si gata.

madutza eu mai am 2 saptamani de stat acasa. si sunt varza cand ma gandesc ca o sa merg in fiecare zi la serviciu, nu o sa mai am programul asta fain de acum, nu o sa mai stau cu buburuza tot timpul....sunt varza, ce sa mai
in fiecare zi am inceput sa ma gandesc la asta si parca as vrea sa opresc timpul in loc.
zici ca mergem la spanzuratoare dar a fost prea frumos timpul petrecut acasa, o sa-mi fie asa dor de perioada asta minunata
ce naol cu soacra....daca nu vei fi ferma, sa le spui exact cum sta treaba si ce vrei de la ei, tot asa vor continua. sigur vor avea si de comentat ca ei stiu mai bine ce si cum

miki nu stiu ce sa zic cu pneumonia... nu stiu zau daca este asa ceva daca zici ca nici n-ai iesit cu el din casa..... foarte bine ca mai ceri o parere

alexina oaaaa.. imediat scoatem motatele sa-ti facem galerie cred ca abia astepti momentul

cami multa sanatate la buburuzele tale dulci. nu cred ca este o soluite sa n-o mai duci pe Antonia la gradi. o sa fie mai greu mai incolo. daca tot ai inceput asa, du-o
La multi ani, Antonia! sa cresti mare, sanatoasa si alaturi de surioara ta, sa aduceti numai bucurii parintilor vostrii!

ailed un pentru voi. cum a fost musafir?

ionales , somleac

toate fetele.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

LA MULTI ANI ANTONIA!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

delia pai deja imi schimbasem planurile si luasem hotararea sa stau sa ma ocup de copii inca vreun an doi......sau pana aparea vreo oferta irezistibila, de nerefuzat


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



pai atunci ti-ai raspuns singura la dilema...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Neataaa

va poftesc la o cafeluta fara cofeina

Ma grabesc ca trebuie sa ma duc dupa cadoul sotului, maine este ziua lui. Cred ca o sa/i cumpar o geanta de laptop si o carte pt tatici ceva

Mada** Coryzalia eu dadeam 10 zile pe luna, o pastila pe zi. Cu soacra, doamne cat te inteleg!!!! Socrii mei inca il mai hranesc pe celalalt nepot care acum e in clasa a cicncea, socrul meu inca ii mai leaga sireturile....nu iti dai seama cate certuri au avut cu cumnata/mea si degeaba. asa sunt ei. mie in schimb m/i se urca tensiunea rau de tot cand vad asa ceva. eu am crescut mai independenta si ai mei mau invatat sa fac de toate de mica.
Sapt trecuta a stat la mine soacra/mea vreo 3 zile, timp in care Teea a fost super nervoasa ca nu o lasa sa faca nimic. Urca scarile si efectiiv o forta sa o ia de mana, daca sarea in pat incepea sa ridice tonul si sa spune NU E VOIE, GATAAA...JOOOS . Teea e mare fan sart in pat, trambulina orice si eu o las ca isi stie limitele
In parc nu o lasa pe topoganul nu stiu care ca nu stie Teea sa se dea pe el ....offf etc. Ce e mai grav este ca si intervine cand eu fac o observatie/comentariu si ma contrazice bineinteles. Imi zice mereu: nu asa se face....asa ca sa imi transmita mie ca nu e bine ca mine, e bine ca ea.
Hai ca am trancanit destul...ideea este ca stiu f bine ce spui si cum te simti.

yasmi** eu zic la fel sa continui. si la Teea algocalminul a avut efect cam intro ora de la admin, insa avea temp mare Mai dai si azi si eventual si maine alternatv panadol cu nurofen si vit C la fiole. isis fac efectul imediat,se absorb bine.
e nasol asta cu munca. intradevar tb musai sa ai pe cineva pt copii ca tot or sa mai raceasca iti dai seama nu?

cami** mersi pt sfat draga mea, asa este. am avut deja intalnirea cu anestezista si a notat in fisa tshul meu mic. cum nasc cum ma duc la endo.

Teea merge Vineri la spectacolul Disney la sala palatului. sper sa aiba rabdare sa stea macar o ora!

ma duc sa ma machiez si sa ma pregatesc.
va pup

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011) si 36s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

LA MULTI ANI ANTONIA

multe pupicuri de la vlad pupaciosul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

strumphitza hai zi, ce ai pe suflet. de ce nu ai mai intrat? hai ca tu mereu esti directa si zici tot, zi si acum.

madutza am uitat sa-ti zic...faza cu dulciurile cred ca ma dispera. ii luam de gat cum sa-i umflii de dulciuri. mai ales Cata ca este mica.

eu cu dulciurile din comert sunt foarte reticenta. o tin pe Anastasia departe de ele pana mai incolo. cred doar de vreo 2 ori i-am dat o musca dintr-o napolitana, atat. si ii mai dau cate un biscuite din ala de la Belvita Start. si ala are multe chestii, stiu, dar macar nu este cu cioco, creme si alte minuni.

merg sa fac o ciorba de iepuras am luat in week-end un iepure de la matusa-mea, sambata am facut o friptura de ne-am lins pe degete de gustoasa ce era

Mergi la inceput