LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (43)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

I am dat doar lui lucas. La iasmi avem vreo saptamana de cand ii tot dau de 3 ori pe zi nurofen.
La lucas am inceput de sambata seara. O sa ii mai dau astazi la 8 ore si maine daca mai este nevoie. nu conteaza daca azi noapte i am dat la 4 ore si azi la 8?

Miki sa stii ca si eu le dadeam doar la nevoie dar acum constat ca mai eficient este sa le dai la ore fixe cele 3-4-5 zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

I am dat doar lui lucas. La iasmi avem vreo saptamana de cand ii tot dau de 3 ori pe zi nurofen.
La lucas am inceput de sambata seara. O sa ii mai dau astazi la 8 ore si maine daca mai este nevoie. nu conteaza daca azi noapte i am dat la 4 ore si azi la 8?

Miki sa stii ca si eu le dadeam doar la nevoie dar acum constat ca mai eficient este sa le dai la ore fixe cele 3-4-5 zile.


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



da, am uitat ca e si antiinflamator nurofenul cred ca e ok la 8 ore..am uitat cum e cu febre mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

yasmy, mai da-le si azi , sa nu-i intoarca
cum mai miki .....pneumonie stand in casa

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


nici eu nu stiu, cica nu e virala..
l-a ascultat mult de tot, vreo juma de ora de saracutul nu mai putea nici sa inspire/expire si cica se aude nu stiu ce suflu si ca nu-i trece fara antibiotic..am tot insistat eu dar degeaba..
culmea e ca nu mi-a facut febra, nu tusea f des, noaptea deloc..insa cateva reprize pe zi puternice, si intradevar parca nicioadata n-a tusit asa rupt din piept..
plus niste depozite galbene pe peretele posterior faringian..de astea stiam si de la orl-ist, sper macar sa se rezolve acum..
eu banuiesc ca tot de la mucii statuti pe acolo s-a intamplat minunea..ca el de luni de zile era tot timpul ragusit/cu tuse seaca, latratoare/iritanta si din cate stiu eu asat se face de la depozite de secretii/ingustarea faringelui..cat timp a mers al salina a inceput sa rupa, n-a eliminat secretiile ca nu stie cum..de curs nasul nu-i curgea, pur si simplu zaceau acolo..si a dat in minunata asta de tuse productiva..ne-a dat zinat, erdomed, aerosoli cu flixotide, floxal si inca ceva pt nas..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

miki, sa stii ca si Maria mi-a facut pe la 3 ani pneumonie... tot tusea de ceva timp fara febra sau alte simptome... si cand am fost la dr.... si eu mare am facut tot asa..., racita, am fost nasa, am plecat in concediu... si tuseam de 3 saptamani fara alte simptome...doar ma durea diafragma de atat tuse si m-au trimis colegii la dr... si am venit cu antibiotic pe reteta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

off mai miki...

astazi am zis ca ii dau alternativ supoz de parac si nurofen. ca le =am tot dat la nurofen in ultimele 2 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

miki si mie mi a spus o dr la L ca ar avea pneumonie si mi-a dat un antib care ulterior am aflat ca se da peste 18 ani si am mai fost la inca un dr pt ca mi se parea ciudat ca nu avea temp, doar avea wheezing si tusea. si celalalt dr a spus ca nu are nici urma de pneumonie, ca ar avea si alte simptome....

fetele sunt atat de agitata!!!! am primit primul telefon pt un interviu pt un job. mi-au spus astazi al ora 13 si eu cum naiba sa ajung daca sunt cu copii bolnavi acasa??? si ce naiba fac daca ma angajez si copii imi sunt bolnavi, nu am pe nimeni sa ma ajute nici macar o tanti....offffffff

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

miki si mie mi a spus o dr la L ca ar avea pneumonie si mi-a dat un antib care ulterior am aflat ca se da peste 18 ani si am mai fost la inca un dr pt ca mi se parea ciudat ca nu avea temp, doar avea wheezing si tusea. si celalalt dr a spus ca nu are nici urma de pneumonie, ca ar avea si alte simptome....

fetele sunt atat de agitata!!!! am primit primul telefon pt un interviu pt un job. mi-au spus astazi al ora 13 si eu cum naiba sa ajung daca sunt cu copii bolnavi acasa??? si ce naiba fac daca ma angajez si copii imi sunt bolnavi, nu am pe nimeni sa ma ajute nici macar o tanti....offffffff


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



take it easy
spune ca nu poti astazi..sau ai confirmat deja ?
eu cred ca in primul rand trebuie sa gasesti o tanti ceva sa o ai in caz de nevoie..

cu vlad, si eu ma gandisem sa mai cer o opinie dar sambata nu mai aveam unde sa merg..si de frica otitelor , i-am dat oricum diseara vreau sa o chem pe dr de familie ca am incredere in ea macar sa mi-l asculte sa vedem ce zice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

yasmy, si nu poti sa chemi o prietena?
o vecina?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

delia nu am pe cine.
si nu este vb doar de astazi ci si in general....

miki, nu am spus ca nu pot astazi ci maine. ma gandeam ca ii duc la gradi la nevoie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

yasmy, pai tb sa faci si tu interviuri cu cineva ca ce ai sa faci cand L si I se imbolnavesc ? si tu esti la servici..?

Mergi la inceput