LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (43)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

multumesc pt raspunsuri.

alexina, pai si L avea temp destul de mare , peste 39 , la o ora tot 39 avea. atunci am inceput impachetarile si a mai scazut.asa am tras de timp sa treaca inca 4 ore sa ii dau nurofen.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

LA MULTI ANI ANTONIA. SA CRESTI MARE SI SANATOASA SI SA AI MULT NOROC IN VIATA!

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011) si 36s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

andra mea e ff maraita
vb maine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Mama cand va lansati scrierti nu va jucati.

Yasmi hai ca gasesti tu pe cineva sa stea maine 2 ore cu ei. Sotul nu-si poate lua cateva ore liber. Eu zic ca ar fi bine sa mergi la interviu, macar sa vezi cum se desfasoara ostilitatile, sa fii mai in tema pentru cele ce vor urma. Pe de alta parte daca e o oferta buna fii sigura ca nu va trebui sa incepi munca maine. Vei avea timp sa vezi ce aci cu copii, eventual sa gasesti o femeie. Hai du-te la interviu si ia-le treptat ca toate se vor aranja intr-un fel sau altul.

Ufff Mada cat de tare te inteleg la faza cu soacra. Eu n-am rezistat si am pasaportat-o acasa cand l-am nascut pe VIc, desi asta a insemnat raman fara pic de ajutor cu 4 copii din care 2 bebelasi.

In orice caz pe mine ma dispera parintii/bunicii astia care cred ca asa il ajuta pe copil, facand in locul lui o gramada de lucruri. La bazin abia ma abtin sa nu intervin, mamici in genunchi in fata copiilor de 8-10 ani ii imbraca. Ufff siu ei sunt cat mine, si obezi bineanteles. Mai si tot ele nenorocitele dau din clanta "Uita-te la baietei ( adik Vic si matia) cat sunt de mici si se imbraca singuri!"Si mie imi vine sa ma napustesc sa le smulg ciuful de nemernice cum distrug personalitatea copilului. Pai ce ele nu pot sta ca mine pe margine sa se uite si eventual sa dea o mana de ajutor daca li se solicita? Copilul sigur ca s-ar imbraca singur daca l-ar lasa cineva. Ufffff

Strumph, asa pe scurt?

Mada, Roxi va incepe o perioada la fel de frumoasa daca nu mai frumoasa. Hai ca va fi bine, relatiile cu copii vor fi mai scurte dar mai intense, sa mergi la servici nu inseamna numai chin, trebuie sa te imbraci frumos, sa fii tot timpul atranjata, mai o gluma cu colegii mai o intamplare amuzanta, mai un ochi intr-o vitrina, mai o suta-2 din portofel pe ceva dragut.... exemplele pot continua. Hai ca nu-i chiar asa de rau.

Catank n-am apucat sa-ti spun ca mi-am comandat de pe site-ul tau o gramada de chestii frumoase pentru martisoare. De saptamana viitoare trebuie sa ne apucam de treaba.

La multi ani Antonia!!!!! Sa fii in primul rand sanatoasa sa se relaxeze si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

neatza pe la pran
deci scot flacari pe nas..scrisesem un mesaj lung si vine A trage de mine sa ma ridic..apoi sa o iau in brate..eu sa ii urez lui Antonia lma o iau pe genunchi..poc imi apasa pe ceva si se duce mesajul..moama am certat-o....si a plecat bombanind ceva...apoi vine cu un catel in brate si ii tot zice '' catzica acuta mamica ta''''sunt si furioasa dar imi vine sa o si pup toata

v-am citit asa pe satrite ca nu ma pot concentra..ba e galagie mare,ba liniste ..si cand e liniste e de rau

Sanatate la puiutii bolnaviori!!!!!...
yasmi incearca maine sa mergi la interviu..vezi ce si cum e...
alexina ce putin mai e....
Lma Antonia!!! sanatate si mult noroc!!!!

ma bazaie stresulici ...
a ,sa va zic ca si-a facut un 3in1 singura.......eu vb la tel. si tot o auzem ca freca o lingurita-ntr-o cana ....zic e a gasit cana mea de ness si o linge si ea...cand aud ca da drumul la apa..fug la bucatarie si ea reusise sa desfaca un plic de cafea ,il pusese in cana aia si punea apa....s-a cam speriat de mine....si cu o voce plangacioasa a inceput..iasha anna facii cafeaaaa.....iasho mamico....
am declansat un mic razboi ca varsase apa pe jos,pe blat....dar am lasat-o sa bage lingurita de cateva ori sa -si bea din cafea si apoi am varsat-o...doamne ce i-a trecut prin cap..si ce bafta a avut sa nimereasca sa traga cu dintii fix de unde are pliculetul semnul ala de deschidere

acum sa va zic si ce vb eu la tel....am fost sunata sa vb cu sotul daca vrem sa fim nasi de nunta..hm..am asa un gol /o emotie in stomac dar nu stiu ce sa zic....imi pare rau pt acesta pereche,ca nu prea am inteles ce s-a intamplat cu cei cu care vb....dar nunta e cam din scurt...e in alt oras..eu ce fac fetele...mai ales cu A....hm...multa alergatura....

va las ca iar s-a pus linistea peste parterul meu....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

hei strumph, asa scurt? Hai spune daca s-a intamplat ceva, nu mai sta de-o parte

roxy, da ti-am spus ca si pe mine ma certa mama, ca ma plang atat de serviciu. poate ca sunt oarecum stresata si de schimbare, in atatia ani s-au schimbat si colegii, ne-am mutat intr-o alta cladire.

somleac, da ai dreptate cu atmosfera. O sa ma plimb zilnic cu metroul...n-am mai facut asta din facultate

miki, da se poate da in pneumonie exact din cauza mucilor statuti acolo. la fel am patit si noi, singura diferenta ca el a mers la gradi. Insa febra mi-a facut-o intre Craciun si revelion, atunci am mers la alt dr si a pus diagnosticul de pneumonie. F bine ca i-ai dat antibiotic. Fi cu ochii si pe Andra sa nu ia de la el

yasmi, sanatate copilasilor! Si eu la fel zic sa dai antitermic in continuare mai ales ca a tot temperatura mare.

Eu tb sa ajung sa-mi aiu rez de la RMN si al meu tot nu ajunge acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Somleac

[teal]Mama cand va lansati scrierti nu va jucati.

In orice caz pe mine ma dispera parintii/bunicii astia care cred ca asa il ajuta pe copil, facand in locul lui o gramada de lucruri. La bazin abia ma abtin sa nu intervin, mamici in genunchi in fata copiilor de 8-10 ani ii imbraca. Ufff siu ei sunt cat mine, si obezi bineanteles. Mai si tot ele nenorocitele dau din clanta "Uita-te la baietei ( adik Vic si matia) cat sunt de mici si se imbraca singuri!"Si mie imi vine sa ma napustesc sa le smulg ciuful de nemernice cum distrug personalitatea copilului. Pai ce ele nu pot sta ca mine pe margine sa se uite si eventual sa dea o mana de ajutor daca li se solicita? Copilul sigur ca s-ar imbraca singur daca l-ar lasa cineva. Ufffff

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011




mare dreptate ai..
cu ocazia asta mi-am adus aminte de o faza tare haioasa: baietelul unui coleg de servici..ajuns in clasa 1, il intreaba tacsu intr-o seara ca uite, ai ajuns baiat mare si poate a venit timpul sa doarmi si singur in camera/pat..la care el zice, tata, eu sunt pregatit demult, nu stiu daca e mama pregatita
pustiu e tare haios si pus pe sotii tot timpul, dezinvolt, cu initiativa, independent..

oare v-am mai povestit faza>? scuze daca ma repet, ce sa-i faci, varsta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Da fetele merg la interviu daca ma mai suna sa vad cum stau lucrurile la n interviu
Va ofer o ca sunteti mereu aproape.

Delia, ce a patit andra?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Miki super tare fa cu baietelul de cls 1
Mai si eu o mai ajut pe iasmi sa se incalte in mod special atunci cand sunt grabita......si nu am rabdare pana sta ea sa se gandeasca ce si cum....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Buna!

La Multi Ani, Antonia! Cami, sanatate si bucurii, iti doresc, sa va bucurati de fete!

Yasmi, si eu zic sa mai dai antitermic macar pana maine...

Cat despre serviciu, sunt de acord cu Somleac, e misto si sa mergi. Cu conditia sa-ti placa.
Mada, sunt alaturi de tine, imi imaginez cat e de greu, dar o sa ne obisnuim si cu asta

Miki, si eu evit disputele cu soacra tot asa, ma abtin, dar am mai avut si eu cate o iesire...

Va pup!!

Mergi la inceput