Burtici cu Ciresele de mai-iunie 2013 ~34~

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Monik poate se refera la copii hraniti cu lapte formula ,la ei diversificarea se face mai devreme dar din cate stiu eu nu la 3 luni.Eu nu am avut problema asta ca eu i-am alaptat la san si am inceput tarziu diversificarea.
Eu nu sunt deloc sensibila la ce discuta lumea de langa mine ,de ce trebuie sa ma stresez si pentru ce zice lumea cand am eu destule stresuri pe cap ? Nu mai asculta-ti la toti si lasati-i sa vorbeasca .Va face-ti nervi pentru oricine ?

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monik86 spune:

Citat:
citat din mesajul lui VIOIKA76

Monik poate se refera la copii hraniti cu lapte formula ,la ei diversificarea se face mai devreme dar din cate stiu eu nu la 3 luni.Eu nu am avut problema asta ca eu i-am alaptat la san si am inceput tarziu diversificarea.
Eu nu sunt deloc sensibila la ce discuta lumea de langa mine ,de ce trebuie sa ma stresez si pentru ce zice lumea cand am eu destule stresuri pe cap ? Nu mai asculta-ti la toti si lasati-i sa vorbeasca .Va face-ti nervi pentru oricine ?

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum27+


Vio, asa stiam si eu cu diversificarea, la fel ca tine, ca la copiii alaptati se incepe de la 5-6 luni si asa o sa fac si eu! Noi chiar vorbeam despre asta in context de alaptare, de aia m-am socat. Problema mea e ca asa e irea mea, sunt mai colerica si incapatanata si ma enervez in situatii de genul asta. Poate e si din cauza hormonilor.

In alta ordine de idei, acuma incerc sa evit o raceala, mi-am cumparat ieri un flacon de vitamina C, ca vad ca in ultima vreme imi cam da batai de cap nasucul, ba e infundat, ba curge, ba stranut, si mai am si frisoane uneori

20+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Monik cred ca sunt hormonii de vina la tine ,de esti tu asa sensibila.Eu in sarcina asta nu prea am fost emotiva .
Pentru raceala baga ceai cu miere+lamaie sa nu apuce sa se lipeasca de tine.
Sanatate !

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elyana spune:

Daca le pun muzica de somn pt bebelusi si ei incep sa danseze inseamna ca le place sau ca vor sa ii las in pace?

20+ +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kabecka spune:

Hello,

M-am bagat si eu in pat sa trag un pui de somn,dar mai intai am zis sa va salut!

Elyana,sa stii ca aceeasi intrebare mi-am pus-o si eu aseara cand ascultam muzica si bebelina dadea suturi la greu. Tati a zis ca o deranjez,mai ales ca eu ascultatam muzica ceva mai saltareata

Monik,nu baga in seama toate aberatiile. Eu ascult doar daca cineva spune ceva inteligent. Restul,ignore
Sanatate,sper sa fentezi raceala!

Eu de constipatie am scapat cu niste cereale de la sanovita,au si tarate in ele. Mananc dimineata dupa ce am baut cafeaua.
Efect garantat in fiecare zi.

Pticutz si be_one va asteptam mai des

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monik86 spune:

Multumesc, fetele! Eu chiar am incredere ca o sa fiu o mamica buna si ca o sa ma descurc!

Flafi, felicitari pentru examene , te admir pentru ca reusesti sa faci fata. Cat mai ai pana termini? Mult succes!

Ce emisiune draguta pe Nat Geo Wild

20+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lillyas spune:

Multumesc pt sfaturile anti constipatie! Voi incerca sa le alternez, poate- poate ma mai reglez si eu. Kilogramele cele multe le-m pus si din cauza asta. Am observat si inainte de sarcina. Cand tranzitul era ok, aveam o greutate constanta. Azi dimineata am experimentat mierea pe stomacul gol, urmata de o jumatate de litru de apa. Am avut succes. Dar cum la mine, orice metoda merge bine de cateva ori, apoi nu mai are eficienta, asa ca va trebui sa incerc toate solutiile si sa imi iau si niste tarate din acelea pe care le bei cu apa/suc.

25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mony_omv spune:

Buna, fetelor! Am fost azi la ultima consultatie cu medicul meu ce pleaca in Austria.
Deny, pana la urma nu va lucra in Viena, ci la vreo 80km, la ceva spital de stat, zicea ca dureaza cam 45 minute cu masina din acest oras pana in Viena. I-am spus de tine si ti-am trimis PM cu emailul lui, numele lui si al meu. Daca te gandesti ca distanta asta nu e o probleme si doresti sa nasti cu el, ia legatura, va sfatuiti.

Bambino al meu este mare si frumos (ca doar e al meu) , are 1154g si arata cu cateva zile mai mare, motiv pentru care dr.meu insista sa fac testul de toleranta la glucoza pe care am incercat sa il evit cu succes.
O sa merg si o sa beau si porcaria aia, ce sa fac?
Mi-a mai scris sa fac sumar de urina si toxo.
Copilasul este foarte activ, ceea ce este foarte bine, spune el ca este un semn ca se simte foarte bine. I-a masurat iarasi ce se putea masura, mi-a zis ca nu are ce comenta, e bine, i-a ascultat inimioara, e totul bine, lichid este destul, placenta ok.
Gata ca mi-au murit laudatorii.A fost prima consultatie in care m-a ajutat sa ma ridic de pe spate ( nu am reusit singura), eram ca un carabus rasturnat.
Mi-a mai spus ca in afara de aceste consultatii sa nu mai stau pe spate; apoi l-am intrebat de no-spa pentru contractii si mi-a zis ca nu recomanda, deoarece poate favoriza deschiderea colului in timpul contractiei. El spune ca in scimb paracetamolul s-a dovedit ca ajuta cu succes in cazul durerilor.
Cam atat deocamdata, daca imi mai amintesc ceva revin.


26+
Edy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monik86 spune:

Mony, felicitari pentru bebele reusit! Ce baiat mare si voinic ai

Pe saptamana viitoare trebuie sa merg sa ma programez si eu la eco. Sunt curioasa cum a evoluat, cat a crescut, ce mai face ea pe acolo, daca e intr-adevar fetita sau are cuc intre picioare si data trecuta nu l-am vazut Sper ca am si eu cu ce ma lauda!

Eu cred ca e bine, burtica a inceput sa se vada, e destul de activa, dar e si cu bun simt pana acum nu a trezit-o pe mami noaptea sau dimineata devreme. Numai aseara cred ca facea tumbe pe vezica mea
Oricum, eu sunt foarte mandra de ea, la ultimul control era mai mare cu o zi decat varsta UM.

20+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mony_omv spune:

Se cunoaste ca e weekend! Bate vantul in forum...
Eu am mers la cumparaturi la Lidl (doar pentru conserve pentru pisici) si la kaufland pentru restul, si dupa vreo ora jumate de stai in picioare, umblat, am veit acasa si am mai stat vreo ora-juma doua in picioare acuma sunt praf.
Dar nu-i nimic ca acuma urmeaza sa vad live pe skype baitza lui finutzul meu din Vatra Dornei, pe care il vom boteza de azi intr-o saptamana.
Va las ca a inceput!

26+
Edy

Mergi la inceput