Strengari de 2012 - 24 LMA Mihaela!

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns annadisi spune:

adi subscriu la ce-au spus fetele,plus sfatul pediatrei.daca nu prezinta niciun semn. gen varsaturi(in jet!),somnolenta si temperatura,copilul e ok,nu te stresa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_d_i spune:

annadisi, megbeng, monna3- multumesc pt. raspunsuri. Am fost ok pana luni. Atunci a inceput sa faca diaree, marti la fel, iar ieri a facut febra. Pediatra zice ca poate e rosu in gat sau ca se poate sa fie de la dintisori. Eu credeam ca e ceva viral, dar zice ca nu. Am primit tratament. Vom vedea ce-o mai fi.
Voi ce mai faceti? Nu prea mai zice nimeni nimic... Cred ca ati inceput sa va chefuiti...acum ca aveti puiuti de 1 AN :)))))si nu mai aveti timp si de noi, celelalte cu pitici mai mici ;)
Va doresc o zi frumoasa, mai frumoasa decat pare sa fie afara :)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Adi, dar a vazut-o pediatra? intreb ca nu inteleg cum adica 'poate' rosu in gat. Oricum, diaree nu se face de la asa ceva. Din pacate noi suntem acum cu adenovirus, diaree de luni incepand si febra de duminica (acum nu mai face febra). A avut si saptamana trecuta un episod si am crezut si eu ca de la dinti, dar nu a fost asa. I-am dus probe de kk pt coprocitograma si pt testare de rotavirus (ca la noi a scuipat a doua doza de vaccin) si adenovirus.
In locul tau i-as duce si niste probe la laborator (rezultatul l-am primit in aceeasi zi, la synevo)
sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Adi cum mai sunteti?
Lacri dar voi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

multumim Ronina, suntem bine acum. Ne-am cam reglat cu burtica si are si pofta de mancare (ca doar trebuie sa compensam aproape o saptamana in care a gustat doar)

si


La multi ani EMMA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

La multi ani Andi si Natalia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

La multi ani, Natalia! La multi ani, Andi! Felicitari mamicilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_d_i spune:

LA MULTI ANI ! si din partea noastra.
Noi suntem bine , de ieri incepand. Tot asa si noi...acum recupereaza parca ce a pierdut din mancarea pe nu a vrut-o.
Ne bucuram intens de cate o ora cu soare si fara vant si iesim cat de des putem afara :)...si ce-i place:))))))
Voi cum sunteti? Ce ati mai facut?
Tala voi sunteti bine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Si noi suntem bine, dar asteptam o droaie de dinti. De cateva zile tot are o temperatura usoara gen 37.3 si azi am reusit sa vad un colt mic alb la unu si o gingie crapata la altu'. Pe langa astia mai sunt 4 gingiute umflate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

multumim fetelor pt urari

La multi ani Ana!

Mergi la inceput