Strengari de 2012 - 24 LMA Mihaela!

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amy25 spune:

La multi ani Alexia!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

La multi ani frumosi si sanatosi, Maya si Anastasia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ita2v spune:

noi am venit pe lume in 21.04.2012 O fetita mare de 3300 si destul e lunga adica 57cm Am fost cuminte de la inceput nu ne -am chinit la nastere si apoi nu stiu daca se poate dar suntem tot mai cuminte pe zi ce trece .Eu ca mamica eram destul de speriata mai am un baietel de 10 ani care a fost cuminte foc de mic.Fara plans noaptea sau cu raceli repetate.Dupa 10 ani a venit comoara nostra Mihaela Ioana care spre fericirea lui mami e la fel de cuminte. Si acum ma gandesc cum am putut trai acesti 10 ani fara ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Ita2v bine ai venit! Ma bucur ca ai 2 comori cumintele si ca ti-ai facut curaj sa te alaturi grupului nostru!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Ita2v si eu ma bucur ca ni te-ai alaturat. Mai rar asa cumintenii pe aici, asa ca te rog mai povesteste despre minunile tale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mart_apr2012 spune:

ita2v bine ai venit in grupul nostru!

monna3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

asa...am scris un mesaj lung, am vrut sa sterg un rand gol uitat la sfarsitul lui si-am sters din greseala tot mesajul...

reiau pe scurt:
Ita si Mihaela Ioana: BUN VENIT!

LA MULTI ANI !
...pentru toti strengareii care zilele acestea pasesc in al doilea an de viata - multi inainte!!!!

Noi raportam asa:
*11 luni, 9 kg (la cei 75 cm de acum doua luni s-or mai fi adaugat 1-2)
*mers tinuta de manute (incercari timide tinuta de o singura manuta ...in schimb in patru labe e viteza mare...chiar si la urcat pe scari (un etaj intreg, rapid si fara ezitari)
...si-am terminat cu lapticul de la mami (dupa ceva zile de ezitari de genul azi vrea, maine nu, poimaine da... acum a trecut o saptamana de pauza si desi vad ca eu am inca laptic, presupun ca am incheiat)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ita2v spune:

va multumesc pt urarile de bun venit.Acum sa ma dau si eu marenoi avem 11 luni cam 10 kg si mergem de manuta(doar de una ca daca incercam sa o ajutam cu a doua nu ne lasa)dar am descoperit recent mersul in patru labe(cum se zice)si asa de tare ne place ca nu mai vrem in picioare.Eu o las in living si ma trezesc cu ea la in camera la frateso la calculator trage de fire Doamne ce ii mai place sa il necajeasca[.Cand sta cel mare mai linistit si isi face ceva referate pe calculator vine ea tipti-tiptil asa de a busilea si il stinge din buton

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Ita, din ce povestesti, tot neam de strengarita este :)
Dia, felicitari pt bilant si pt autointarcare (la asa ceva visez si eu, dar cred ca trebuie sa-mi iau gandul)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Ita a zis bine mai sus Tala cu neam de strengarita, vad ca s-a aliniat cu ai nostri
Dia: bravo pt intarcarea smooth, deci exista si bebei dispusi de autointarcare asa devreme? Bianca nu da semne ca s-ar lasa de tzitzi mai devreme de 2 ani


Mergi la inceput