Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Bebelusul - primele 365 zile din viata unei comori

Strengari de 2012 - 24 LMA Mihaela!

Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 20

monna3

2446 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimonna3 Adauga semn de carte la raspuns Trimite monna3 un Mesaj Privat  Reply with Quote
felicitari ita2v!

Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)

Povestea nasterii

Mergi la inceput

monna3

2446 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimonna3 Adauga semn de carte la raspuns Trimite monna3 un Mesaj Privat  Reply with Quote
ita2v sa stii ca noi stam mai mult pe fb si de aia e asa slabuta activitatea pe aici. daca ai cont si vrei sa ni te alaturi spune si-ti trimit PM cu numele meu de pe fb si ma poti adauga la prieteni ca apoi sa te bag in grupul mamicilor sau imi poti trimite tu PM cu numele contului tau de fb si te adaug eu.

Povestea nasterii

Mergi la inceput

ita2v

182 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiita2v Adauga semn de carte la raspuns Trimite ita2v un Mesaj Privat  Reply with Quote
Da monna am cont asa ca astept pm tau si ne conversam acolo
Mergi la inceput
a_d_i
a_d_i

71 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
ita2v -Ma bucur mult pt. pasii fetitei tale, felicitari! Sa vezi ce-o sa va mai distrati de acum inainte :),O sa fie super incantata de noua descoperire ( chiar daca o sa mai si cada/loveasca).
Eu ma gandeam ca nu mai are nimeni chef sa scrie aici...apoi am vazut ca FB e ''locul de intalnire''. :(
Mergi la inceput

ita2v

182 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiita2v Adauga semn de carte la raspuns Trimite ita2v un Mesaj Privat  Reply with Quote
Adi chiar daca se converseaza pe fac tot aici vom fi .Eu voi posta toate intamplarile aici asa macar le avem pentru a le privi peste cativa ani
Mergi la inceput

monna3

2446 Mesaje
a_d_i iti trimit si tie PM daca vrei sa vii pe fb , eu ma gandeam ca tu stii ca ne-am mutat acolo. activeaza-ti PM si-ti trimit si tie mesaj cu numele meu si te adaug in grup sau asa cum i-am zis si lui ita2v poti sa-mi trimiti tu PM si te adaug eu dupa.
ita2v te-am adaugat la prieteni, dupa ce dai accept te adaug in grup

Povestea nasterii

Editat de - monna3 on 24/03/2013 22:48:53
Mergi la inceput
Haydee
Haydee

94 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Haydee un Mesaj Privat  Reply with Quote

hello, hello! bine v-am regasit!
ne mai tineti minte?
nici nu stiu cu ce sa incep, de cand nu am mai intrat pe aici.... au curs zile de nastere, petreceri... sper ca sunteti sanatosi cu totii, si mamici si strengarei
despre noi... Elena nu merge inca, doar cand se tine de mobila si de patut, si asta numai daca are un interes foarte mare, ca de exemplu telefonul, telecomanda sau vreo jucarie la care vrea sa ajunga; merge insa de-a busilea de mama-mama si de obicei la prize, cabluri, papuci si altele asemenea
la 11 luni avea 9,910 kg si 78-79 cm; acum am trecut de 10 kg

eu am revenit la lucru de la 1 martie si am intrat in focuri; ma chinui sa sparg usa la finalul programului pentru a mai apuca o ora, o ora jumate de stat cu Elena; sunt dimineti in care daca nu se trezeste pana plec eu (in jur de 7), nu o vad
am avut chiar si o deplasare si de duminica pana vineri dupa amiaza nu am vazut-o; in timpul zilei era ok, luandu-ma cu treaba nu ma gandeam prea mult la ea, dar seara, in camera de hotel, mi se facea un dor... si nu puteam decat sa pup poza de pe telefon; iar de acasa mi se mai spunea ca era trista si abia puteau sa-i smulga un zambet... ; nu stiu daca va puteti inchipui cau cata bucurie m-a intampinat, cum toata seara de vineri a stat cu ochii pe mine; chiar si cand am mers la culcare, se intorcea pe o parte sa se culce, apoi se intorcea spre mine sa vada daca sunt acolo... pana la urma am adormit-o in brate, cantandu-i si mai ca nu-mi venea sa mai plec de langa ea. A fost pentru prima data cand am fost departe de ea atata timp.
sunt inca in perioada de acomodare si parca intr-un vartej: plec dimineata la 7, trag tare incercand sa-mi fac toata treaba in cele 8 ore, evident ca nu intotdeauna reusesc, fug acasa, iar dupa ce o culc pe Elena abia de mai rezist o ora; noroc cu soacra-mea ca ma ajuta la treburile casei, ca altfel in weekend ar trebui sa stau de ele, iar eu vreau pe cat posibil ca sfarsitul de saptamana sa-i fie dedicat Elenei; abia acum inteleg cat de mult conteaza sa ai un ajutor si imi scot palaria in fata tuturor celor care se descurca singure, multe dintre voi chiar si cu 2 copii
cand eram inca acasa, ma apasau rutina si lipsa de provocari intelectuale; acum am activitate, provocari la greu, dar sunt inca in cautarea echilibrului necesar unei "working mom"

atat, momentan, am profitat de zapada de afara si azi lucrez de acasa, altfel n-as fi reusit sa intru; sa mai spun ca nu ma trage ata deloc la treaba cand stiu ca Elena e jos si o mai si aud gangurind?
Mergi la inceput

ita2v

182 Mesaje
La muti ani emma
Mergi la inceput

ita2v

182 Mesaje
la multi ani mihaita si o frumoasa petrecere
Mergi la inceput

ita2v

182 Mesaje
stefan si multa fericire
Mergi la inceput
Pag. din 20 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com