Burtici cu stelute de iulie-august 2013 (27)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

dedicut sa inteleg ca ar trebui sa ne facem analize de tiroida ?




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

18 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

Oricum nu te panica, nu e chiar asa mare problema, o sa faci ceva tratament, stai linistita. Eu ajunsesem sa am si 8 in sarcina trecuta si limita maxima era cam 4 , si bebe a fost sanatos. Faci o programare si iei tratament, eu cred ca astea cu nuci si miere sau ce se mai poate sunt de durata....

Ele, am auzit si eu ca e o viroza urata, multi copilasi lipsesc de la cresa. Nici noi nu-l mai ducem un timp, sa nu ia din nou virusi, abia ce a luat antibiotic...Si in unele crese a aparut scarlatina si boala gura-mana-picior.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Mihaelafalt nu este mult dar trbuie mers cat mai repede pt ca din tsh ul tau dai si puiului tau

amalia tsakoniati
18+
DOAMNE ITI MULTUMESC!

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns graphistar spune:

Fetelor, vreau si eu sa ma delectez cu burticute!
Ma puteti ajuta cu parola sau ce trebuie sa fac sa vad si eu poze?
Multumesc

14 +
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

Eu am recomandat tuturor cunostintelor gravide sa faca analizele, macar stai linistita daca e totul ok. Medicul meu am aflat ca le recomanda tuturor gravidelor, fie ca au avut anterior probleme fie ca nu au avut. Chiar se plangea o pacienta de-a lui ca prea multe analize da, cand i-am spus de problemele care pot sa apara i-a dat dreptate.

Am o prietena care nu avea nici un simptom dar nu ramanea insarcinata, a facut analizele si avea TSH foarte mare, aproximativ 14! Acum face tratament, e greu sa ajunga la doza corecta ca fie e prea mica fie prea mare. Speram sa obtina si sarcina cand se regleaza.

Voi faceti cum vreti , puteti sa va intrebati medicul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Dedicut si eu am zis la fel ca cu tratament se rezolva eu m am reglat cu eutyrox de 100 si am mancat nuci braziliene acum il am 1,19

amalia tsakoniati
18+
DOAMNE ITI MULTUMESC!

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Amalia te-am mai intrebatm dar nu mi-ai raspun: prietena ta care a facut FIV-ul e insarcinata?

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010 si 17+
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Paula din pacate nu dar revine pt 3 a incercare

amalia tsakoniati
18+
DOAMNE ITI MULTUMESC!

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Buna seara dragelor,

Nu v-am mai scris ca am avut ceva probleme la munca si a trebuit sa ma gandesc ce fac, am alergat dupa diverse lucruri...
Alina, te rog, cand ai timp, sa imi dai si miepe PM cateva detalii despre concediul de risc maternal, Vreau sa fac demersurile sa obtin si eu asa ceva.

Happy, Paula, aveti niste burtici superbe! Chiar daca am doar 12+ nu sunt departe de voi.O sa pun si eu o poza curand.

Dana felicitari pt baietel! Sa fie sanatos si norocos!

Olimp sanatate multa! Sa treaca problemele de la urechiusa!

Paula, bine ca ai terminat cu examenele, te mai linistesti si tu acum

Le doresc multa bafta celor ce mai au de primit rezultate la analize!

Va pup!

12 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sweety4u spune:

Buna, burtici!
Care dintre voi a facut amniocenteza - unde si cu cati bani? Am facut Dry Testul la Sanador (unde am si dr) si mi s-a spus ca am Mutatia CFTR F508 – pozitiv (genotip heterozihot) – adica este risc de fibroza chistica, cu toate ca eu nu sunt sigura daca acesta este rezultatul probei mele deoarece pe hartia primita cu analizele genetice era trecuta o data gresita fata de ziua recoltarii, spunandu-mi-se ca a fost o eroare si s-a gresit data… De la laborator mi s-a spus sa faca si sotul meu un test ca sa vedem daca are sau nu aceasta mutatie, iar medicul care imi urmareste sarcina mi-a spus sa fac amniocenteza – de care imi este cam frica. Acum am decis sa ma dus la amniocenceza...

Mergi la inceput