Burtici cu stelute de iulie-august 2013 (27)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Multumesc fetele!!!. Cine poate sa ma treaca si pe mn pe prima pagina cu caruciorul??Multumesccccc
ELf da as fii vrut fetita dar sincer acum sanatos sa fie asta conteaza cel mai mult.

17+
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Amaliaro nu nu iau nimic tratament, l-am facut de mai multe ori cu analizele hormonale si a iesit bine, chiar in decembrie in ziua 3 de ciclu era o valoare marisoara, 3 si ceva, apoi in sarcina in ianuarie a scazut pana aproape de limita si acum sub.
Olimp si eu iau femibion de mult timp, doar m-am pregatit pentru sarcina si cand te stii cu trombofilie iei vitamine nu?
Eu stiam ca e problematic cand tsh e marit atunci trebuie schimbat cu elevit ca femibionul contine iod dar acum nu stiu cum se procedeaza.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

9+ Multumim Doamne si ajuta-ne sa avem o sarcina usoara si la termen.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Amalia o sa merg sigur, oare e problema mare daca astept pana marti sa ajung la ginecolog, ca nu stiu unde sa merg, poate imi recomanda ea pe cineva.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

9+ Multumim Doamne si ajuta-ne sa avem o sarcina usoara si la termen.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Olimp mi-a spus Dr Foarte sec: " ai un chist si cand nu mai poti de durere il scoatem", , nu am cerut detalii pt ca am spus din start : eu nu ma operez.

Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Olimp din cunostintele mele despre Ortopedie este un chist sinovial Becker

Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

dana te invidiez ....doar 1 kg ai castigat ? bravo tie ,

eu nu ma plang

mai nou sunt o somnoroasa .. asa ca , cred ca ma voi ducela nani ca nu mai rezist




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

18 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Olimp, multumesc. Astept poze cu toate burticileee!!!

Paula, ti-am vazut si burtica ta! E foarte dragalasaaa!! Rotunjoara asa. A mea a inceput sa se tzuguie din laterale catre centru ...

Happy_Ama 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Multumim de capitol

18+
viitoare mamica de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

maria am inteles , nasol mai ales ca te derajeaza , dar totusi tu lucrezi la ortopedie nu te pot ajuta colegii tai ?




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

18 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

Mihaela, si eu am probleme cu tiroida si iau si Femibion. Eu am TSH mare, abia il tin in limite, ce sa mai vorbim de 2....Am ajuns sa iau acum Eytyrox de 125. Inainte nu aveam probleme, s-a declansat la sarcina cu Alex si am ramas cu tratament pe viata.
Eu i-am scis d-nei Uscatescu ca iau si initial luam MedynForte. Ea mi-a spus sa schimb cu Femibion. I-am scris din nou si am intrebat-o, ca poate nu observase , a insistat ca e ok, ca endocrinologul lor nu are nici o problema cu utilizarea Femibionului concomitent cu Eutyrox. Am intrebat si endocrinologul meu si a zis ca pot sa iau. Asa ca iau si acum, refac la 2 luni analizele. La mine problema e ca TSH creste prea mult si oscileaza frecvent. Am avut si eu 0.1 dar eram sub tratament si am scazut doza.
Oricum, probabil ca multa lume are probleme cu tiroida si habar nu are. Cati medici recomanda in primul trimestru analizele? Foarte putini. Pacat, pentru ca sunt ieftine si pot sa dea nastere prematura si retard mintal....nu-i inteleg.

Mergi la inceput