Burtici cu stelute de iulie-august 2013 (27)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

A mai aparut un baietel, ce bine, felicitari Dana! Asteptam sa mai apara, cu cine sa vorbim si noi mai incolo la clubul scutecelor de putze si jucarioare de baietei?

Monicaa, mi-a amintit de carnaval, ce frumos e! Acum un an eram in Munchen si era asa faina atmosfera, imi venea si mie sa ma costumez dar nu aveam cu ce , multa lume se chiar imbraca asa zilele astea si merge la plimbare in oras....

Ca si nume nu am nici o idee, oricum nu vreau sa fie unul neaos romanesc greu de pronuntat, gen Sanzaiana, Ileana, Valdimir.....vreau ceva ce sa se pronunte usor si de catre straini. Nu se stie unde ajunge in viata si trebuie sa-i fie usor cu numele. Pe primul il cheama Alexandru Stefan, sunt nume care se regasesc si in alte limbi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Fetelor am primit rezultatul la analize si ma ingrijoreaza ceva, tsh e 0,1175 a scazut mult fata de pe 15 ianuarie cand era 0,5, valoarea de referinta aceeasi 0,35-4, 9 parca. Acu am un stres in plus, ce sa fac sa cresc valoarea lui?
Flory tu ai mai refacut? Stiam ca nu ar trebui sa scada sub limita, eu am primit indicatie de la un doctor sa mananc cateva nuci si sa iau o lingurita de miere de albine pe zi, am respectat dar nu zilnic cateodata imi era greata tare si nu puteam manca.
Celelalte analize toate sunt bune si in limite.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

9+ Multumim Doamne si ajuta-ne sa avem o sarcina usoara si la termen.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

maria ok , lina viitoare am sa sun , cum te mai simti ?

happy imi place burtica ta

monica
sa-ti traiasca cretulina




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

18 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

mihaela scuza memoria mea de gravida , dar pentru ce iti faci TSH-ul ai probleme de tiroida ...nu ma certati ca intreb




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

18 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Olimp sunt bine , doar ca ma doare genunchele drept ( in Noiembrie cand am facut RMN mi-au spus ca singura solutie este sa scot chistul , iar eu Fricoasa nu am vrut) , maine vreau sa vb cu alt Dr de la noi sa vad daca nu mi-l scoate ( sa imi faca doar anestezie locala cu Xilina pt ca nu mai pot asa rau ma doare

Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Olimp nu te scuza, uite iti explic, pana acum era in limite pe la mijloc, luna trecuta am fost la Fundeni la doctor Uscatescu, cand a auzit ce vitamine iau a zis sa fac tsh sa vedem cum stam poate scoate femibionul si il inlocuieste cu elevit sa nu fie problema la tiroida, asa ca era in limita de jos si acum e sub limita, azi l-am facut din proprie initiativa ca tot m-am intepat pentru analizele uzuale de trimestru 1. Stiu ca tsh in sarcina mai scade dar de la 3 si ceva cat il aveam acum e 0,1175 si e cam prea mic.
Caut pe net cu ce as putea sa il cresc si nu gasesc nimic.
Dedicut asa este s-au scumpit analizele peste tot, ma si miram sa fie 5-6 ron anticorpii.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

9+ Multumim Doamne si ajuta-ne sa avem o sarcina usoara si la termen.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Mihaelafalt iei ceva tratament pt TSH?

amalia tsakoniati
18+
DOAMNE ITI MULTUMESC!

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

maria ai cumva chist sinovial ? la genunche ?

mihaela si eu iau femibion , inca de dinainte de a ramane insarcinata de prim mai , acum iau femibiuon 2 , dar nu m-a trimis nimeni sa-mi fac TSH-ul oare at rebui sa il fac ? eu nu ma stiu cu probleme de tiroida ?




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

18 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Mihaelafalt nu cauta tu remedi mergi neaparat la endocrinolog si sigur iti da tratament de sustinere TSH in sarcina trebuie sa fie sub 2 si crede ma ca ne e de joaca eu era sa nu mai fac FIV ca fusese sub limita apoi ajunsese la 9 am mers la endocrinolog si cu tratament il tin sub control

amalia tsakoniati
18+
DOAMNE ITI MULTUMESC!

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

azi am cerut de la medicul de familie adeverinta cum ca sunt garvi , si dr a fost super de treaba mi-a dat si a indicat ca e sarcina cu risc asa ca daca ma enerveaza cineva pe acolo ...iau concediu




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

18 +

Mergi la inceput