Dieta hiperproteica ???

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Apa, ceai, apa, ceai, apa, apa ...
Dulce, asa eram si eu primele 7 zile, foamea in persoana, apoi tot mai putin :-) Deci esti in parametri !
Eu noaptea ciuguleam cate o bucatica de carnita cu hrean in otet :D
Acum mananc o data / max de 2 x pe zi si astept lunea, sa fie clar :-)))
Miscare cine cum se simte. Eu mai bag cate o bicla de camera, dar nu ma omor, ca circulam cu fi`mea pe jos zilnic cate putin.

Nadragii ? :-) Sunt acolo, ma asteapta :-))) pe 01/03 :D


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

apropo de bicicleta e unul din cele mai nerecomandate exercitii in caz de hernie , ai mai zis o data dar am crezut ca ai zis batzai si ma gandeam ca dansezi ceea ce era ok :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Marina, hernia mea nu ma doare daca shed, stau in cur pe romaneste. E singura pozitie in care pot sta 10 ore, cum sunt la servici, sa nu resimt deloc asta. De asta cand stau 10 min pe bitza nu resimt decat la muschii picioarelor si dos, dar la 5 abdomene facute culcata pe spate zici ca m-au batut (eu acu` 7 ani faceam 400 abdomene fara sa transpir, am mai zis, am facut sport la viata mea, doar ca acum nu ma intereseaza prea mult asta).


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Dulcetica, tu cate kg vrei sa slabesti maica de te am citit mai jos ca vrei oshawa ???


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Am 1.58m ,acum am 61,5 kg si vreau 48kg sau macar 52.
Tin diete in prostie ,slabesc ceva ,nu prea mult si apoi retur.
Mentionez ca am 45 de primaveri.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Dulcetica, din toate porcariile de diete ce ai tinut, ca am tinut si io destule, care ti a placut cel mai mult ???




Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

CE gluma buna! Pai mie imi place sa maninc una alta,nu sa tin dieta ,tocmai de aia ajung in mod invariabil inapoi.
Dukan a avut cel mai mult efect ,insa eu tot plec si nu pot sa ma abtin ,cind maninca toata lumea si-s achitate deja.Latura asta umana ma saboteaza.
Pe de alta parte eu pina la 36 ani cind l-am facut pe minunat ,n-am avut pronbleme cu greutatea.
DE 2 ani am pus de la 57 kg la 65 kg cam cit pun maxim si de atunci ma chinui ,fara succes sa ma reintorc la 58 macar.Greu!
Ma termina metabolismul asta incetinit.
Of!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BellaDonna spune:

dulcetica,
daca tie frica sa mananci oua, asa cum a zis caress, poti manca albusurii la greu doar un galbenus si restul albusuri daca iti e frica de colesterol, mia fost frica sa iti zic sa mananci mai multe oua eu mananc, nu am probleme, da albusul e ok nu are colesterol,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BellaDonna spune:

dulcetica,
deci ai probleme cu metabolismul, vrei cam 10 kg sa dai joi, mananci dulciuri?, paine ? bine in trecut, la ce nu te poti abtine?
nu poti tine o dieta si dupa ce o termini sa mananci in continoare ,
of mie mia trebuit multi ani sa relizez ca nu mai e ca in tinerete cad mancam ce vroiam si ardeam in somn caloriile acum ma ingras si din aer,
stiu eu am un barbat mai cand manca ca din cauza lui m-am ingrasat iti face o pofta da hai sa margem si acolo la restaorantul ala da numi gatesti aia cami pofta ...pana nu a ajuns sa se planga si el de kg nu a realizat cami facea rau si mie, sant om si cat pot sa ma abtin cand gatesc,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Eu dupa ce am tinut oshawaceaingrozitoare m-am gandit sa combin diete pt grupa mea de sange. Aiurea, n-a tinut. Pt ca trisam. Asa ca eu am nevoie de chin drastic :D
Pt mentinere ma gadesc la ww.


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput