Dieta hiperproteica ???

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Bine,treaca de la mine,dar atit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BellaDonna spune:

eu nu pot renunta la cafa, toate bune si frumoase dar pana la cafa mea iar laptele de migdale are numai 2 cabs la 1 cup


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Deci cite oua mincati?
Normal ,cafeaua e cafea.S-a pus problema sa renuntam?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BellaDonna spune:

depinde, cum imi e foame dimineata cel putin unul facut omleta, daca iti mai e foame in timpul zilei unul fiert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ziua 12 ... pofta de mancare sub zero ... astept lunea :D


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Buna!
Pai eu am mincat de luni 4 oua deja.Nu mi-e clar cite mincati saptaminal!
Am inceput sa beau niste ceai antiadipos chinezesc.Cica trebuia sa aiba puternic efect laxativ.Probabil de atitea proteine nu-si face efectul.
Meniul zilei:
- dimineata-iaurt
- ora 10-o conserva de ton
- Prinz - cascaval si felii sunca curcan
- Ora 17- Brinza
- Cina- cascaval si felii sunca curcan,poate ou daca primesc avizul vostru
Adica daca aflu ca mincati in fiecare zi 2 oua si ati supravietuit ,incerc si eu.
Am citit deja ca teoria cu maxim 3,4 oua pe saptamina nu mai e de atualitate,dar n-am incercat sa cresc ccc cantitatea.
Nimeni nu scrie ce maninca ,asa ca sa imi fac o idee si sa ma inspir!
O zi buna!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Dulce, mananci cate oo iti pica bine
Ceaiul isi va face efectul garantat, doar sa fii acasa :-) Atentie cand mananci mai multe branzeturi sarate + cascaval, atunci sa bei ceai mai mult.

Am capatat un pui grill ... asta voi papa azi ... deci inca doo zile seci, apoi dau iama in salata verdeee, cu otet si indulcitor, ca`n ardeal :D


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui szivarvany

Ziua 12 ... pofta de mancare sub zero ... astept lunea :D


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

In mod paradoxal mie mi-e foame.Aseara pe la 21.30 mincam friptura care n-o mincase copilul meu.
N-am nici un fel de reactii adverse.
Ce se mai aude cu pantalonii?Cum mai stau?
Eu nu reusesc sa beau apa.Nu simt nevoia. Asta ar putea fi o problema? Voua va e sete?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Trebuie sa bei, iti e sete,nu iti e, trebuie sa o faci pentru a sustine functia rinichilor.Eu de doua lucruri ma tem in dieta asta,mai ales daca e tinuta pe termen lung: de probleme renale si de demineralizare-atat de multa proteina de origine animala poate duce la dezechilibre grave calciu-fosfor.Si nu m-am lamurit,este sau nu necesara/permisa miscarea?

Cu ouale in exces problema ar fi galbenusurile in exces ,si nu albusul,care este foarte bun.Asa incat poti sa iti faci omlete cu un ou intreg si 3-4 albusuri,si nu se considera ca ai mancat 5 oua pe zi.

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Caress,eu n-am probleme cu colesterolul,dar poate si pt ca n-am facut vreodata abuz.
Tocmai de aia ma interesau reactiile celor care au tinut.E clar ca organismul se decompenseaza si ca ii dai exclusiv proteine si nici alea light.
Spunea cineva ca o tin si persoane in virsta,la recomandarea doctorului nutritionist.Asta m-a convins!
O sa incerc sa beau apa ,dar nu intra.Cit beti pe zi?
De dimineata am baut un ceai si o cafea.

Mergi la inceput