Dieta hiperproteica ???

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Va arat io Monti varianta ultra-scurta, doar cele cu ig pana n 35:
otet 5 branza alba 30
patrunjel 5 caise 30
piper 5 fasole verde 30
scortisoara 5 grefruit 30
salata verde 15 morcovi cruzi 30
andive 15 pere 30
arahide 15 pomelo 30
ardei 15 radacina patrunjel 30
castraveti 15 usturoi 30
ceapa 15 compot mere 35
coacaze negre 15 fasole uscata 35
conopida 15 gulie 35
dovlecei 15 gutui 35
marar 15 iaurt natur 35
masline 15 mazare proaspata 35
nuci 15 mere 35
ridichi 15 mustar 35
spanac 15 nectarine 35
telina tulpina 15 portocale 35
varza 15 prune 35
varza murata 15 sos rosii 35
cacao pudra 20 telina rasa cruda 35
ciocolata neagra 85% 20
suc lamaie 20
vinete 20
afine 25
capsuni 25
ciocolata neagra 70% 25
cirese 25
coacaze rosii 25
fragute 25
mazare uscata 25
mure 25
rosii 25



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena Olivia

Urgent: Pentru ochisorii IONELEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Bella,
numai ghinioane Cred ca e atat de greu cu probleme medicale cum ai tu :( Sper sa-ti revii repede
Eu tin minte la disociat aveam crampe in zilele de lactate, dar doar cand beam laptele dulce.

Stau si ma uit pe calendar si abia astept sa fie 31 martie nu doar ca e pastele nr.1, ci atunci ajung la prima tura terminata.
Cate sperante, cate vise pe capu` meu



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena Olivia

Urgent: Pentru ochisorii IONELEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BellaDonna spune:

szivarvany,
trece repede timpul da se topesc si kg, martie 31 ai sa vezi nu mai mult,
da ce inseamna cifrele la dieta respectiva?? eu sant deja pierduta in spatiu


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

In cariera mea de , am tinut pe langa zeci de alte diete si Monti. Asta era tabelul meu strict de alimente, pe care-l purtam la mine


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena Olivia

Urgent: Pentru ochisorii IONELEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Citat:
citat din mesajul lui szivarvany

In cariera mea de , am tinut pe langa zeci de alte diete si Monti. Asta era tabelul meu strict de alimente, pe care-l purtam la mine


Tabelul ca tabelul, combinatiile alea cu ,,masa de lipide'' care nu merge cu cea de ,,glucide'', pe mine aia ma omoara!

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Aveam si un asa tabel, dar nu l mai gasesc, dar tot asa simplificat per alimente.
Foarte greu nu e, dupa ce extragi ideile principale.

Eu beau prima cafea din ultimele 3 saptamani.


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena Olivia

Urgent: Pentru ochisorii IONELEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BellaDonna spune:

eu nu stiu cum ai putut rezista fara cafa ca eu nu am putut, da vad ca nu ma afectat prea mult orcum felicitari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Pt ca eu nu stiam ca exista amigo ness la aparat, fara zahar fara nimic :D
Sper sa compensez cu apa cu lamaie la ficatii mei :D


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena Olivia

Urgent: Pentru ochisorii IONELEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui caress

Citat:
citat din mesajul lui bebe03

mersi, nu te obosi ca nu-s in stare sa maninc numai legume si fructe, am incercat sa tin post religios o data si nu am rezistat , sunt fan carne si mai ales lactate, am citit pe la fetele care tin monti...dar zau ca nu pricep cum le combina
ca vad ca maninca si supe si mincaruri gatite... o sa mai studiez
nicol


Si mie mi se pare ca e nevoie de studii universitare ca sa tii Monti...:))

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...

Pe mine m-au dat afara ca mincam numai proteine.Trec eu acusi la salate si revin in forta.
Caress ,dar tu ce tii?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Salut, fetelor !
bebe03,bine ai venit!
Vai ,dar ce animatie!
Axi am fost pe teren si am mincat pe la 17.Dimineata putin cascaval si o felie sunca pui,o cafea ,un pahar apa si ceai. Va dati seama ca nu nimeream frigiderul. Am mincat niste cirnati de curcan ,niste piept de curcan afumat si nelipsita brinza cu smintina ,contraindicata.
Bebe03, sa nu faci ca mine ,adica sa maninci brinzeturi,dar mai ales nu minca simbolic.DAca e premiera absoluta sa tii cura sigur vei slabi ,ca e clar ca-ti schimbi modul de viata. Ar fi bine sa faci o strategie si nu sa-ti obisnuiesti organismul cu putine calorii ,ca apoi se invata si incepe sa depoziteze. Maninca cumva ,ca e Monti ,hiperproteic ,Dukan sau combinat corect.
Din experienta mea ,daca vrei sa tii o saptamina ,nu merita deranjul ,ia in calcul sa schimbi modul in care maninci pe termen lung.
Bella,dimineata am vrut sa iau niste oua ,dar surpriza,n-aveam. Erau numai ouale minunatului ,de gaina de prin curti,de care nu se atinge nici pasarea in zbor. Acum am achizitionat 15 oua.De miine vedem ce se intimpla mincind exclusiv carne ,peste si oua.
Vreau sa va spun ca am o sete de la proteinele astea,ceva de speriat.Cind ajung la birou beau un pahar cu apa.Dimineata.
In mod paradoxal ma simt mai subtirica,nu-s balerina inca.
Azi ,deci dupa 10 zile, am dat jos 3 kg. Eu 3 kg am mai dat ,problema e sa le conserv.Aici e arta!
Au mincat sub ochii mei tiramisu ,asa ca inteleg despre ce vorbesti ,Szivarvany.Dieta asta mi-a atenuat simturile! Doamne ,ce simturi mai aveam!
Szivarvany,te doare ficatul?Sa stii ca eu am avut niste sageti in spate, in zona pancreasului,dar eu sint sensibiloasa la zona asta ,nu asa din senin si banui ca nu-i convine ce maninc.
Aveti grija ,ca-s cu ochii pe voi!
Nici ceai nu am in casa ,decit de musetel si antistress. Antiadiposul ala chinezesc,de care mi-a fost un pic teama ,ca astia-s vestiti ca te perturba cu ce pun in ele,la mine n-a avut vreun efect laxativ sau de slabire. Eu sint atipica total.
Va pup si tineti aproape!

Mergi la inceput