Dieta hiperproteica ???

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Mneatza
Meniul meu pe azi: omleta cu ardei copti pe langa :D
Apa cu lamaie.

Voi ?!


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe03 spune:

Buna,
as vrea sa ma alatur si eu voua,
va urmaresc de citeva zile si incerc sa va urmez exemplul
nu am mai tinut niciodata o dieta desi am 38 de ani si 85 de kg...asta de vreo 10 ani, adica ma mentin bine de tot..., tot timpul am zis ca nu traiesc din imagine, nu pozez nicaieri, si nu imi trebuie sa ma infometez, dar iata ca nu-i asa, in ultimul timp ceva probleme de ordin medical m-au pus pe ginduri si m-au determinat sa iau atitudine...
am zis sa o iau treptat, sa vad ce pot face, am studiat diverse regimuri si nu m-am regasit nicicum
de la inceputul saptamanii am renuntat la dulciuri, paine, cartofi, orez,paste si...am inceput sa maninc cit mai putin posibil
am citit undeva ca treptat trebuie reduse numarul de calorii, ca sa slabesc cam 1 kg pe saptamana, cum mi-as dori trebuie sa consum app. 1400 de calorii zilnic
am citit si in ce consta reginul vostru, parca as incerca dar fara fructe si legume mi-ar fi foarte dificil,m-as constipa si de aici probleme cu hemoroizii,
azi de ex. am minat
un iaurt 0%
un mar verde
100 de grame branza feta cu 2 oua fierte tari, o rosie si citeva feliute de castravete verde
urmatoarea masa la ora 6
va fi pui la cuptor cu citeva ciupercute, si muraturi, sper sa nu depasesc 500 grame cu totul
astept sfaturi de la voi cele care sunteti experte in diete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Eu experta nu`s, dar atata timp cat nu consumam dulciuri, paine, paste, orez, cartofi, mazare+fasole boabe, banane, struguri si alimentele se combina sanatos intre ele, nu ai cum sa nu slabesti
Pt constipatie: bei seara o cana de ceai laxativ/antiadipos.


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe03 spune:

mersi de raspuns,o sa va tin la curent cu ce va iesi, ma cintaresc luni, adica dupa o saptamana, asa pe haine se vede un pic, sunt mai lejere, desi sunt numai 4 zile.
cit despre ceai, beau zilnic de cind ma stiu 1, 5 litri cit sunt la servici, in diverse combinatii, apoi seara la culcare inca o cana, dar daca nu maninc fructe si legume degeaba, dimineata am probleme
acum am redus portia de fructe la un mar pe zi, si vreau sa o reduc si pe cea de legume treptat
imi e foarte greu sa maninc mincare gatita fara paine, asta e cea mai mare problema, ca acasa trebuie sa gatesc pentru sot si copil,si nu-i pot tine numai cu gratar si salate...ca-s mofturosi si i-am obisnuit cu supe, ciortite si alte mincaruri gatite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Atunci tine superdieta, aia e bazata pe legume+fructe.
Merg sa caut link ?!

aici:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=140922&nm=SUPERDIETARELOADEDcap3


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe03 spune:

mersi, nu te obosi ca nu-s in stare sa maninc numai legume si fructe, am incercat sa tin post religios o data si nu am rezistat , sunt fan carne si mai ales lactate, am citit pe la fetele care tin monti...dar zau ca nu pricep cum le combina
ca vad ca maninca si supe si mincaruri gatite... o sa mai studiez
nicol

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Sa stii ca daca iti faci tabel de la Monti, nu e foarte greu
Asa pare stufos la inceput, dar mereu este un rezumat scurt :D la orice descriere lunga :D


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena Olivia

Urgent: Pentru ochisorii IONELEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BellaDonna spune:

bebe03,
bine ai venit, ai grija lactatele constipa foarte mult sar putea sa ai o intoleranta la lactate de ai si probleme cu constipatia experimenteaza o zi doua fara lactate sa vezi cum te simti,si eu am probleme de la ele , de cand le-am eliminat nu mai am probleme,
ia magneziu ajuta , si extra fibre poti lua ori tarate de grau ori psilium,
mult succes la kg minus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BellaDonna spune:

szivarvany,
iar am facuto de oiae, am uitat curcanul meu de la congelator care era de la ziua recunostintei astia de aici il mai injecteaza cu o soluzie pt fragezire care cred ca avea ceva zahar si am avut cateva feliute la gratar la cina ei si ce dureri crampe am avut eu azi noapte ...azi numi mai trebuie mancare nici numi mie foame doar cafa,
treci si tu prin perioada in care nu mai simti foame mananci mai putin am avut si eu
dulcetica cum esti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Citat:
citat din mesajul lui bebe03

mersi, nu te obosi ca nu-s in stare sa maninc numai legume si fructe, am incercat sa tin post religios o data si nu am rezistat , sunt fan carne si mai ales lactate, am citit pe la fetele care tin monti...dar zau ca nu pricep cum le combina
ca vad ca maninca si supe si mincaruri gatite... o sa mai studiez
nicol


Si mie mi se pare ca e nevoie de studii universitare ca sa tii Monti...:))

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...

Mergi la inceput