Burtici cu stelute de iulie-august (26)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Alinapt capitol nou
Steniafa felicitati pt putzulica
Paula si eu tot 5kg am inceput cu 58 de kg si acum 63kg

amalia tsakoniati
18+
DOAMNE ITI MULTUMESC!

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

Acum cand am vazut postarea Elenei, m-am cantarit. Am pus deja 5 kg ,vai cata o sa fiu iarasi si sunt o maaaare lenesa si iar o sa-mi fie greu sa le dau jos!!

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010 si 17+
Am implinit doi anisori!!!

poze


Eu am 3 puse in sarcina. nu e mult dar stiu ca in ultimele 3 luni sunt in stare sa pun si cate 4kg/luna.

Elena & Denisa (26.10.2004)
18 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Stefania felicitari pt baietel!!!
Noi o sa avem putini baietzi dar de calitate.

Elena & Denisa (26.10.2004)
18 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstefania spune:

Eu stiu ce sunt contractiile ca am avut data trecuta dar mi-e asa de greu sa le explic in cuvinte, nu prea poti sa nu le recunosti, eu le-as descrie ca un burete plin cu apa pe care il strangi si il lasi, cam asa se contracta uterul meu data trecuta, si luam no-spa, gynipral si diazepam, si doar la medicamente ceda si trebuia sa stau intinsa sa se relaxeze uterul.

Cineva intreba de pozitia de somn pe spate. Nu e indicata pozitia asta pentru ca odata cu cresterea uterului acesta comprima pe coloana si pe principalele vase de sange care duc sangele oxigenat de la inima la fat. Atunci cand acest lucru se intampla prea mult timp, fatul este privat de nutrienti si oxigen si este pus in pericol, si nici cea pe partea dreapta, pentru ca comprima vena cava care duce sangele spre fat.

Raspund si eu in functie de ce am reusit sa citesc.

Stefania 18+
si Teodora Rebeca (07.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstefania spune:

Multumesc de felicitari!

Desi stiti ca vroiam inca o fetita, dupa ce am iesit din cabinet, am simtit o fericire si tot chipul s-a luminat, m-a cuprins o bucurie de nedescris, desi stiam de la 13 sapt cred ca abia acum am constientizat ca va fi baietel, recunosc ca in magazine m-am uitat doar dupa haine de baieti si am acceptat, dar sunt BUCUROASA, spre surprinderea mea.

Stefania 18+
si Teodora Rebeca (07.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Felicitari Stefania, pt puta!!

Alina, cand ai timp, ii treci tu caruciorul Stefaniei si pe prima pagina? Sunt magarita ca deja incep sa am pretentii, imi dai un deget, iti iau toata mana

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010 si 17+
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Paula l am trecu eu

amalia tsakoniati
18+
DOAMNE ITI MULTUMESC!

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefana0909 spune:

Stefania, felicitari pentru "albastrel"!

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elfcupistrui spune:

Felicitari burticute dragute pentru rezultatele de la amnio si de la analize si Stefania ,pentru baietel !

Cica foarte bun ar fi uleiul sau untul de mango sau de shea. Eu momentan folosesc ulei de migdale,e vreo 40 de lei sticluta,dar iti ajunge,ca fiind ulei,nu trebuie dat foarte mult. Cu asta ma dau seara ,inaitne de culcare ca mi-e mai lejer asa,nu imi fac probleme de asteptat si tot asa,iar pe timpul zilei mai imi dau cu o crema de la plafar contra vergeturilor,cu miere,ulei de argan si nu mai stiu ce mai are prin ea

faith trust and pixie dust.

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Amalia.

Cum mai fetele doar 3 kg, voi nu mancati nimic? Maine imi fac poza la burta sa vedeti cata m-am facut
Azi am vrut sa-mi iau din H&M niste blugi de gravida, chiar mi-au placut, dar nu m-am indurat sa dau atatia bani, 158 lei pe ei si sa-i port 4 luni, ca alt bebe nu mai fac.

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010 si 17+
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput