Burtici cu stelute de iulie-august (26)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monicaa spune:

Ui am ajuns si eu acasa. Am papat salata buna si acum Clara imi deseneaza si eu ma distrez citindu-va.

Eu am fost tare "hormonala" la Clara incepand din trimestrul 2. O perioada de sex asa intensiva am avut doar cand ne-am cunoscut. A fost prima chestie de care si-a amintit sotzul cand am descoperit ca sunt insarcinata.
Si de saptamana trecuta a inceput iar. Ma trezesc noaptea si nu mai pot sa adorm de mancarici. Si atunci il trezesc sa presteze. Apoi dorm ca un copil mic. E saracul in culmea fericirii. Stie ca minim 4 luni de acum inainte e trai pe vatrai. Nu va mai fii chiar ca la Clara ca in timpul zilei suntem blocati de matza mare dar oricum. Nu e rau deloc.

Si noi am avut o perioda de acalmie cat a fost Clara f des bolnava in primul an de gradi. De atatea medicamente si nopti de paza nu-mi ardea nici sa ma uit la el. Dar a trecut. Ne place la amandoi prea mult procedura ca sa ne lipsim de ea.

Adriana parca ai descris situatia de la noi. Dimineata panica totala pe strazi, biroul aproape gol. Majoritatea au ramas sa lucreze de acasa. Si e tipic nemtesc cand ninge. Se comporta de fiecare data de parca au vazut prima oara zapada.



Moni, mami de Clara Sophia (25.01.2008) si 12 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicaa spune:

Bobitza, Alina felicitari ca ati renuntat la tzigari! Bravo!

Moni, mami de Clara Sophia (25.01.2008) si 12 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicaa spune:

Subscriu la uleiul de masline. L-am folosit inclusiv la Clara in primele luni ca avea pielea f uscata cand era bebe mic.

Eu cu aranjementul bebe 2 nu fac nimic in casa momentan. O sa aiba patutz la noi in dormitor in primele luni, masa de schimbat la fel. Vreau doar sa imi iau o lampa din aia care incalzeste instant deasupra. Loc de haine mai e la noi in dulap ca e cat o zi de post si inca nu l-am umplut. Probabil abia de la 8-10 luni o sa-i amenajez camera lui/ei ca va incepe sa misune. Noi ne-am cumparat anul trecut casutza si avem camera si ptr bebe 2. Acum e camara de oaspeti. Si camera de oaspeti e camera de TV si hobby asa ca loc avem suficient sa facem rocada.

Moni, mami de Clara Sophia (25.01.2008) si 12 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Monica ce m-a distrat postarea ta. super...ar vrea cred ca toti barbatii o perioada asa "sportiva"

Alina multumim de capitol nou.
Paula sa vezi cum o iau eu pe Denisa , vara..cand sta o luna la bunici.

Eu ma numesc purcica de-a dreptul. Din cauza mofturilor, gatesc in fiecare seara cate ceva. In seara asta am poftit mancare de cartofi cu varza murata. Si desert cioco de casa.
Abia stau de burta. O sa ma fac cat un elefant.

Elena & Denisa (26.10.2004)
18 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicaa spune:

Citat:
Propun ca dupa nastere si lauzie sa deschidem un subiect legat de bice, catuse cu puf si lubrifianti cu arome. Cine e cu mine?

Alina 18+


Eu

Moni, mami de Clara Sophia (25.01.2008) si 12 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstefania spune:

Va salut!
Am venit sa ingros randul baieteilor in grup, astazi s-a confirmat 100% ca este , deci a avut dreptate dr la 13 sapt. Totul este in regula, are 250 de gr si statea pe burta, nu prea a vrut sa se arate.



Stefania 18+
si Teodora Rebeca (07.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Acum cand am vazut postarea Elenei, m-am cantarit. Am pus deja 5 kg ,vai cata o sa fiu iarasi si sunt o maaaare lenesa si iar o sa-mi fie greu sa le dau jos!!

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010 si 17+
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstefania spune:

V-as ruga cine poate si cand are timp sa modifice si pe prima pagina, s-a definitivat culoarea caruciorului.

Cu tensiunea stau bine si pana acum am pus 3 kg, asa ca stau bine deocamdata, l-a prima sarcina am pus 12 kg, m-as bucura daca as reusi si de data asta performanta asta.

Felicitari Ele pt rezultatul de la amnio, sarcina usoarain continuare. Paula sa ai si tu rezultate bune si sa ne bucuram in continuare de sarcina.Trimestrul II ar trebui sa fie cel mai frumos.

Stefania 18+
si Teodora Rebeca (07.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicaa spune:

Apropo subiect contractii. La Clara eram disperata ca eu o sa am si nu voi stii. Cand am inceput sa merg din saptamana 28 la control CTG, din cand in cand aparea pe hartia de masuratoare ca am avut contractii mici spre medii. Si eu nu simtisem nimic desi stateam relaxata pe pat, in liniste. Imi si imaginam cum nasc eu prin oras sau prin masina ca sunt tufa si nu ma prind.
naivitate numita ignoranta. Intr-adevar probabil din cauza faptului ca sunt relativ nesimtitoare la dureri creierasul meu nu le-a inregistrat.Si m-am lamurit relativ repede in spital cand am nascut ca pe cele "adevarate" nu avem cum sa le ratez nici drogata.

Moni, mami de Clara Sophia (25.01.2008) si 12 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicaa spune:

Stefania felicitari!

Moni, mami de Clara Sophia (25.01.2008) si 12 +

Mergi la inceput