Acel "Fir-ar..."!

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

B.nica, un "fir-ar" ? Sincer? Da, exagerezi. Nu, nu este o piatra de capatai. Nu e nici macar o injuratura. Tintar armasar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali


Dar sa stii ca majoritatea copiilor nici nu au devenit violenti si nici nu au fost traumatizati pe viata de Tom si Jerry. Ba, dimpotriva !




Imi poti garanta tu acest lucru? Cum si cu ce?
A, da, majoritatea, dar restul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Da !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristoiu

B.nica, un "fir-ar" ? Sincer? Da, exagerezi. Nu, nu este o piatra de capatai. Nu e nici macar o injuratura. Tintar armasar.



Poate da sau poate nu, iti asumi riscul? Aici ma refer la restul discutiilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali

Da !



A ramas sa justifici cum si sa explici ce facem cu restul!
Btw, sunt convinsa ca nu ai auzit de copii care sufera de ecoLalie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Citat:
citat din mesajul lui cristoiu

B.nica, un "fir-ar" ? Sincer? Da, exagerezi. Nu, nu este o piatra de capatai. Nu e nici macar o injuratura. Tintar armasar.



Poate da sau poate nu, iti asumi riscul? Aici ma refer la restul discutiilor.

"Evenimentele care vin in vietile noastre nu le putem controla, dar atitudinea noastra fata de ele categoric o putem controla !"


Care risc?. Cei care sunt violenti, agresivi au alte cauze decit Tom si Jerry. Copilul meu se uita la asa ceva si le prefer timpeniilor gen Teletubies.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Ma refer cristoiu la acele mesaje care pot sa vina pe cele mai inocente cai si care ulterior ne dau batai de cap de nu stim ce ne-a influentat copilul in rau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Citat:
citat din mesajul lui Lali

Da !



A ramas sa justifici cum si sa explici ce facem cu restul!
Btw, sunt convinsa ca nu ai auzit de copii care sufera de ecoLalie!

"Evenimentele care vin in vietile noastre nu le putem controla, dar atitudinea noastra fata de ele categoric o putem controla !"


B.nica, ce legatura are ecolalia cu Tom si Jerry si violenta? Incepi sa semeni cu socru-meucare se straduia sa imi explice ca Groenlanda e o expresie.

Plus ca nu stiu de unde esti tu asa de informata despre cultura generala a altora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristoiu

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Citat:
citat din mesajul lui Lali

Da !



A ramas sa justifici cum si sa explici ce facem cu restul!
Btw, sunt convinsa ca nu ai auzit de copii care sufera de ecoLalie!




B.nica, ce legatura are ecolalia cu Tom si Jerry si violenta? Incepi sa semeni cu socru-meucare se straduia sa imi explice ca Groenlanda e o expresie.

Plus ca nu stiu de unde esti tu asa de informata despre cultura generala a altora.

Atunci las-o balta ca eu credeam ca ai inteles ceva sau cel putin iti doreai acest lucru.
Nu ma refeream la cultura generala ci la o notiune de care afli atunci cand esti nevoit sa te confrunti cu ea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

B.nica, ma repet, daca tu consideri nociv tv-ul, de ce ii lasi pe baieti sa se uite ??? De ce ???
Pune tu dvd-uri pe care le vizionezi in prealabil si-ti sunt pe plac.
Uite, unii copii retin usor prostioarele, poate pt ca adultii pun accent pe ele. Altii nu le retin. Si gata. Va veni oricum momentul - scoala - unde totul devine la indemana, sa zic asa si tot de copil depinde cat e de receptiv sau graitor :-)

pies: Papadie nu a primit nicio tigaie in cap, ati innebunit ??? era vb de o furculita si nu a iesit niciun strop de sange de nicaieri !!!


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput