Burtici cu Ciresele de mai-iunie 2013 ~33~

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flory_blanca spune:

Vio lasa cantarul tu si bb sa fiti sanatosi ca ai timp dupa sa slabesti, daca te simti bine asta e important. Si cum zice dr Bilic painea nu ingrasa ci ce punem noi pe ea. Asa ca daca o combini cu gratare, sunca slaba sau branza cu ceva salate chiar nu cred ca iti face rau. Cu dulciurile e mai nasol, si eu as manca zilnic ciocolata. Greu ma abtin de la dulciuri.

Mami de fetita frumusica foc!
29.04.2010
MTHFR C667T heterozigot, PAI 4G/5G homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Citat:
citat din mesajul lui Hellie

Eu am remarcat la mine ca atunci cand il simt pe bebe (probabil cand se trezeste el din somn), in urmatoarele 10 minute maxim mi se face foame. Nu stiu ce relevanta are, dar la mine e deja o regula.



Si la mine e asa , cand se misca bebe, si apoi in cateva minute mi se face foame, chiar si in timpul noptii. Dar eu lenoasa si tare somnoroasa, nu ma trezesc sa pap





Cu foamea, daca nu mananci ti se scade glicemia, si la mine e asa, ma ia o ameteala de vad numai negru in fata ochilor.
Bag fier efervescent.

Si eu cu cartofii , mai mult sub forma de piureu.



Un proverb spune: "O inima vesela este un bun leac, dar un duh mahnit usuca oasele".

24+ cu
Multumim lui Dumnezeu! Sa creasca sanatos si sa fie cuminte pana la termen de 40s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Flory, Vio, sper sa rezolvati cu problemutele ce aveti si sa gasiti o solutie cat mai curand, cu indemnizatia(Flory), cu hotararea la ce spital sa nasti, cu care medic(Vio), cat stres iti provoaca toate astea, ca eu deja am obosit de ele (chiar tare ca nu mai pot) de imi vine sa lepad tot si sa plec in tara la mama acasa.



Un proverb spune: "O inima vesela este un bun leac, dar un duh mahnit usuca oasele".

24+ cu
Multumim lui Dumnezeu! Sa creasca sanatos si sa fie cuminte pana la termen de 40s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monik86 spune:

Citat:
citat din mesajul lui DenyAnd

Ohh fetele ce harnicute sunteti, abia tin pasul cu voi
Multumim pt capitol nou, sa fie unul numai cu vesti bune


Citat:
citat din mesajul lui fluturashhh

Buna de dimineata .Foarte de dimineata.Se pare ca eu-s cu datul cafelei azi.Micutza m-a lasat sa dorm, dar m-am trezit ca nu ma puteam intoarce pe cealalta parte si de adormit la loc nici gand.Apoi am inceput sa ma ingrijorez ca ieri n-a facut decat foarte putin bumtzi bumtzi, dupa care au inceput gandurile rele.A inceput sa miste dupa mica noastra discutie , dar tot ingrijorata sunt.Sper sa-mi treaca.


21+ Ingrid Maria

[url="http://pregnancy.baby-gaga.com/][/url]"


Ce matinala esti .
Mi-am facut planul de cateva zile sa ma trezesc de la 6, si daca mi-e somn in timpul zilei mai fac nani la pranz 1-2 ore. Dar iaca nu-mi iese ca eu tot la 10-11 ma trezesc, nustiu cum sa mai fac, dar mi-e asa de somn dimineata ca nu ma pot trezi si basta(seara ma culc si mai devreme, la 21-22 si tot ).
Si eu ca tine am intrat ieri si azi dimineata in griji si ganduri rele ca nu se mai misca bebitza. Ma plang la tati ca hai sa facem un eco ca nu se mai misca fetita. El calm cum e, ma convinge "ai incredere in Dumnezeu ca fetita e bine, doarme mititica pt ca creste, de ce vrei sa o trezesti?"
Eu nu am pace pana la urma si ma pun intr-o pozitie care stiu ca nui place si hop 1-2 suturi

Mai stiu si metoda cu apa rece-rece, ca gheata, sa vezi ce tumbe fac bebeii acolo in burtici
Am aplicat-o si pe asta, dar pe langa tumbe am simtit si contractii nedureroase. Si nu mai fac asta



Un proverb spune: "O inima vesela este un bun leac, dar un duh mahnit usuca oasele".

24+ cu
Multumim lui Dumnezeu! Sa creasca sanatos si sa fie cuminte pana la termen de 40s



Multumim de capitol nou! Sa fie doar cu vesti bune!

Eu am citit ca daca mananci dulce incepe sa se miste si am observat ca la noi e valabil. De asemenea am observat ca si daca beau un pic de cafea incepe sa se miste.

19+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Doina, nu avem voie sa mancam sarmale in sarcina?

Intreb pt ca eu numai de ele m-am tinut saptamana trecuta



Un proverb spune: "O inima vesela este un bun leac, dar un duh mahnit usuca oasele".

24+ cu
Multumim lui Dumnezeu! Sa creasca sanatos si sa fie cuminte pana la termen de 40s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madd11ee spune:

Cred ca muschii au ramas de cand faceam sport...dar nu mai fac de cel putin 4-5 ani..deloc..spre rusinea mea..
Eu zic ca intr-adevar cere corpul ceva, de nu ne trece foamea cu ce vrem noi..eu v-am zis, am avut o perioada in care nu imi trecea decat cu cartofi..
Iar mie personal mi se face rau daca nu mananc atunci cand mi-e foame..

Flory, nu ma pricep foarte bine, dar din ce stiu, intreprinderile individuale pot avea maxim 2 angajati..cred ca in acest moment esti singura care figureaza pe II si de aceea sa intri in CIC ar insemna sa suspenzi activitatea intreprinderii..Dar daca, de ex, l-ai trece pe sotul tau ca angajat cu timp partial pe minimul pe economie, ar fi mult mai convenabil..Activitatea ar aparea in continuare..ia tu ai putea sa stai in CIC..Nu sunt sigura, dar s-ar putea sa mearga

20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Citat:
citat din mesajul lui flory_blanca

Vio lasa cantarul tu si bb sa fiti sanatosi ca ai timp dupa sa slabesti, daca te simti bine asta e important. Si cum zice dr Bilic painea nu ingrasa ci ce punem noi pe ea. Asa ca daca o combini cu gratare, sunca slaba sau branza cu ceva salate chiar nu cred ca iti face rau.







Un proverb spune: "O inima vesela este un bun leac, dar un duh mahnit usuca oasele".

24+ cu
Multumim lui Dumnezeu! Sa creasca sanatos si sa fie cuminte pana la termen de 40s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deiutza24 spune:

Neata si eu mai pe la pranz. Am trebaluit prin casa si acum am reusit sa va prind din urma.
Si la mine e cam neclara situatia cu CIC, sper totusi sa nu am surprize. Eu am lucrat cu contract pe perioada determinata (m-au pacalit ca o sa vina si ala pe nedeterminata) si cand eram in 3 luni mi-au spus ca nu s-a reusit convingerea conducerii sa mai angajeze definitiv un om. Nu apucasem sa le spun de sarcina si oricum nu cred ca mai avea importanta. Noroc ca am putut depune dosarul de somaj, insa nu sunt prea lamurita cum o sa beneficiez eu de CIC.



21+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monik86 spune:

Uitati ce am gasit

http://www.mamaboutique.ro/produs/reduceri-outlet-haine-pentru-gravide/salopeta-pentru-gravide-federico

Totusi cam scumputa, dar mult mai frumoasa decat clasicele salopete de gravi sau clasicii pantaloni cu burta

19+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paulinio spune:

deiutza... daca ai somaj in prelungirea contractului determinat e ok, fara o luna pauza (cel mult 15 zile, cred) e ok.
Vei lua.
Se va calcula 85% din veniturile tale (inclusiv somaj), nu mai putin de 600.

Flory... ideea cu un angajat la pfa-ul tau e buna... ar trebui studiata.

Radu-Mamii Andrei (4ni si o luna mare) + 25+

Mergi la inceput