Angry Birds in Homeland!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

Raportez: inapoi pe baricade. Copchila avu si ea nu-stiu-ce-tummy-bug, oare e sezonul?, acum e acasa cu maica-mea, plange ca ea vrea la gradi. Ca daca mai sta acasa nu mai invata nimic!

Eu dau cappuccinno si covrig.

Ma enerveaza IT-stul nostru. Vrea sa modificam productia sa se muleze pe programul lui. Si are un stil: auzi doamna! Imi vine sa

Alexandra Maria
14.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Neatza! Haideti la cafelutza .

Pe mine nu dupa accent ma depisteaza astia ca rusoaica, ci dupa aspect. Si nu in Suedia am patit-o ci in concedii, pe unde vrei nu vrei, e plin de rusi. Aici in Suedia nu am intalnit asa multi imigranti rusi, polonezi insa da. Prietena mea cea mai buna de la facultate e poloneza .

Am patit de doua ori, o data in Egipt si o data in Thailada, deci nu e o coincidenta .

Dupa accent lumea nu stie de unde sa ma ia.

bird nu e vorba ca stii sau nu stii corect limba, ca o poti vb 100% corect, accentul nu prea ai cum sa scapi de el...noi am avut recent o profa finlandeza care vb perfect, inca foarte repede si era greu de inteles din cauza accentului. Mie imi plac accentele englezesti aici in Suedia.

Azi sunt bucuroasa, plec acasa, pana duminica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

dana_vio ma bucur ca Alex e mai bine. Nu stiu daca a ajuns si in ro, dar aici e vestit calicivirus in perioada asta de iarna. E mereu epidemie, mai ales intre copii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Salutare in casa noua! Lipsesc si eu un pic la apel si ia uite ce randament aveti!
Sunt bine, foarte bine, exceptional de bine
Am fost aseara la concert la slash la sala palatului (cu un imodium inghitit preventiv, cu frica asa...). A fost dragut. Era loc si de mai bine. Doamne, cat de batrana ma simt in situatii din astea... incep si eu: cand naiba au trecut anii astia?

Chuny, ma bucur ca rezista coafura
dana_vio, multa sanatate la prunca
dark, sarcina usoara
bird, pupaturi la catel si spor la tuns

si cate o la fiecare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ana Stroe
iar pe romanii de aici vorbind franceza, ii recunosc din orice multime, cu ochii inchisi....si localnicii ne recunosc mereu, scap doar cind vorbesc engleza sa nu fiu intrebata daca sunt romanca, si sa-mi povesteasca de colega/vecina/amica lor tot romanca...suntem bine, bine vazuti de oamenii astia;


Cum e accentul romanesc in franceza? Ca io nu prea stiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

neata si un ceai cald (nu marturisesc si crackershii cu miere)

bird, mie imi place accentul Australian, cu toate ca am dificultati in a-l intelege. Acu vreun an a venit un dr aussie sa se intereseze de un an de fellowship acilea, mama mama, cand mi-a zis "love" era sa lesin Din pacate tipul era prea mobil si un an intr-un loc era mare chin pentru el...
South Africans, cei pe care I-am intalnit eu, albi, aratau bine, dar ce m-a frapat: erau plini de bani! loaded!

Carmen, ma bucur ca esti mai bine! eu m-am apucat sa iau fibra si am uitat aseara, si am mancat usturoi. Asa ca primul lucru cumparat azi, inaiinte de ceai a fost gasex

dana-vio, sanatate la pruncutza
mihaela, drum bun acasa!
maria, nu l-am mancat ca desert, ci ca full meal! sunt inca furioasa pe el!
mihaela, am apucat sa zic multumesc pentru capitol nou?

ah, si raportez minus 8 numai! asa mai merge!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

maru, multumesc. Plec imediat.

Voiam doar sa va spun ca azi am avut ultimul laborator, ieri ultimul curs din a doua mea studentie. Mi se pare atat de incredibil ca ceea ce astept de atata vreme va lua sfarsit incat imi vine sa ies in strada si sa strig in gura mare. Mai am doua saptamani in Kalmar, dar vor fi seminarii si examene, apoi acasa in laborator. E minunat sentimentul. Am inceput sa strang pe aici si se goleste camera...e...nici nu stiu ce cuvant sa folosesc...e minunat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

in seara asta ma uit la the iron lady... kind of sad...

maine ninge, si vineri. Vrea cineva zapada?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


Mihaela, bucura-te ca ai ajuns la final, si nu-i de colo ce obtii, bafta si cu aplicatiile la job!

parizienilor, v-ati intors din excursie?

Dana, sanatate fetei!

Andreea, cind vorbim de un accent, il `auzim` sau recunoastem...ca de descris pe forum cum e accentul romanilor cind vorbesc franceza... nu vad cum sa explic....

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

'Neata, pasarici!
Multumesc de urari, prunca e bine, dovada ca am fugarit-o ieri prin casa sa-si ia medicamentul.

Tocmai am desfacut o punga noua de cafea si miroaseee asa de bineee.

Dau o cafea buna si proaspata.

Alexandra Maria
14.12.2007

Mergi la inceput