Burtici cu stelute de iulie-august 2013 (25)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Eu, Yvyana, dr s-a uitat asa cam cu mila la mine si m-a intrebat de ce mai vreau o taietura, daca am deja una? Mi-a zis ca totul depinde de cat de mare e copilul, de cum ca arata taietura uterului, dar daca vreau eu neaparat , putem incerca, daca cele scrise mai sus ne permit. Dar asa cum spuneam, dr meu pleaca din martie, deci tb sa conving alt dr ca vreau nastere naturala.

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010 si 17+
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Eu inca nu am anuntat intentia asta asa ca nu stiu cum va reactiona, oricum dr nu vreau sa-l schimb daca ma va refuza, dar sa vedem ce parere are!
Ma tenteaza dar si daca riscul de ruptura uterina e prea mare mai bine zic pas!


Happy Mom si S18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Mie cred ca mi-ar fi teama sa nasc natural dupa o cezariana. Sp[er oricum sa nasc normal . Frica de nasterea in sine nu o am dar in schimb mie tare frik de perioada de recuperare.

17+
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amakszin spune:

Eu nu am alta optiune decat cezariana din cauza ca am luxatie de sold. :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

buna sera fetelor

paula draga mea , ma bucur ca totul a decurs cu usurinta si fara probleme

ele hai nu te mai stresa , ai se vezi ca te-ai consumat degeaba , oricum nu vom avea decat rezultate bune ok ?

iulia , adiana bine ati venit fetelor si sarcini usoare

bobitza
nu mai retin tu ai intrebat de linia neagra de pe abdomen , sau gresesc ...la mine nu se vede inca nimic...

la toate fetele

mie imi vine sa-mi bag un pumn in ureche , de vreo doua zile v-am scris ca mi-i s-a infundat urechea dreapta si ca de aseara a cam inceput sa pulseze ...oooo am zis nu e de stat pana joi cand am programare la dr de familie , asa ca am profitat de ocazia ca azi trebuia sa merg pentru analize de sange si urina la hematologie si am intrat in spital si la ORL , mi-a gasit un dopulet de ceara caci nu era mare dupa cum a zis si dr dar era infectat ...noroc ca am mers destul de repede la dr si am scapat ( sper ca de tot de antibiotice) iau doar tratament local , spar sa treca cat mai repede




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

18 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amakszin spune:

SAlut Olimpb- nu stiu cum te numesti. ma bucur sa va cunosc pe toate. vad ca esti din cluj. La ce medic ginecolog mergi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Olimp chiar ca ma gandeam acum la tine.
Merci de incurajari la toate.
Am ajuns acasa, Denisa e la o petrecere de copii, asa ca fac o tava de pizza, ca pofteam.
Paula te simti bine? ai stat la pat cu cartea in mana?
Fetele noi bine ati venit.

Elena & Denisa (26.10.2004)
18 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Fetele care aveti 17 saptamani, cum simtiti bebelusul, de cate ori pe zi? Eu iar am intrat in grijuri ca nu o prea simt, de fapt niciodata nu am simtit-o f puternic decat asa ca o mica aripioara sau usoara zvacnire. Azi de ex parca mi-a scazut si burta, ma simt mai putin balonata ... etc, etc ...

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Pup toate mamicile dragute!

Happy, multumesc pt cuvintele frumoase!

Bun venit noilor mamici ce ni s-au alaturat! Sa aveti sarcini usoare!

Olimp, nici la mine nu se vede dunga neagra pe burtica. Eu eram cu puful dar l-am "ucis" cu ceara. M-a certat sotul a zis ca-s nebuna...pana acum nu voiam sa ma epilez cu ceara ca am contractii si acum ma fac peste tot. Nu va zic ca m-am iritat de zici ca am toxinfectie alimentara

Dana, eu cand merg la eco la Dragu merg doar la parter. Pt morfofetala voi merge pe 12 la Medlife, la Dr. Steriu.

Va pup pe toate. Ies cu sotul, sora si cumnatul in oras sa papam ceva.
Nu v-am zis ca sunt supi ca saptamana viitoare sora mea pleaca definitiv in SUA, New York Eu stau in acelasi bloc cu ea, eram ca 2 picaturi si acum, cand am mai mare nevoie de ea, ma lasa singurica Macar ma bucur pt ei, e un mare pas inainte dpdv financiar si al carierei



12 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Bun venit, "noilor" burtici! Sa aveti sarcini usoare si bebei sanatosi!



Happy_Ama 17+

Mergi la inceput