Burtici cu stelute de iulie-august 2013 (25)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elfcupistrui spune:

Bun venit noilor burticute dragute !

Asta cu statul pe spate am citit-o si eu si ma panicheaza asa putin ca eu peste zi asa stau in pat,ba la laptop,ba cand citesc,numai pe spate si nu stiu in ce fel poate afecta asta copilul .

faith trust and pixie dust.

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Eu sint cu pitica bolnava, febra, tuse, mucii curg siroaie, maraiala cat cuprinde etc. si evident ca azi am cam purtat-o in brate ca a fost jale eu care nu am voie sa ridic nmk am umblat cu 12kg si normal ca m-a luat durerea de burta si acum bag pastile!

Dana eu zic sa lasi balta curatenia, daca as fi in in locul tau nu m-as stresa cu asa ceva, poate doar sa sterg praful, maxim, restul sa faca sotul!

Eu la prima sarcina n-am avut probleme, dar nici n-am facut nmk deosebit, n-am carat sacosile de la piata, nu m-am spetit cu curatenia........
Acum zilnic ridic 12Kg de cateva ori pe zi, nu am ce sa fac, asa ca daca as fi in locul tau ti-am zis ce as face: as zice pas!






Happy Mom si S18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elfcupistrui spune:

Dana,si eu zic sa nu te simti prost daca zici pas.La sfarsitulluj martie deja o sa ai burticuta serioasa si nu se merita sa te risti asa pentru o curatenie. Eu zic sa nu te stresezi

faith trust and pixie dust.

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Yvyana, cu toata rusinea de femeie care a stat in travaliu, nu stiu care sunt contractiile. Adica atunci stiam care sunt ca dureau ca naiba, dar acum am gandesc ca daca nu ma doare burta nu am contractii, nu? Am inceput sa tresar de cate ori misca bb, ca poate e contractie
Ce as sta la un film, dar am examen joi. Ultimul si scap.

Sanatate micutei, si noi de abia am scapat de o tura si mai prevad o tura, ca l-am lasat la ai mei pe Raul si tatal meu e cam racit, dar nu am avut de ales. Dar na, ma gandesc ca poate si tatal meu a luat-o de la noi si atunci nu i-o mai da inapoi lui Raul.

Dana, stai femeie linistita, si relaxeaza-te. Nu te apuac de carat si ridicat si impins, sa nu ajungi sa regreti. Daca nu acum te menajezi si tu un pic, atunci cand? Cauta o tanti , da-i niste banuti si o supraveghezi si iti face aia.

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010 si 17+
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amakszin spune:

Oare am intrunit cele 10 mesaje ca tot nu imi vin mai usor mesajele. :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Paula din ce mi-a zis dr meu, contractiile sint periculoase oricum, dar mai nasoale sint alea dureroase decat alea nedureroase; la mine a facut diferenta intre durerea mea cvasicontinua de burta ca la CM (mi-a zis ca asta e, nu a considerat-o f importanta) si contractiile alea regulate de care-ti spuneam pe care e zis ca trebuie sa le opresc cu orice pret, iau pastilele pe rand una cate una pana cand se opresc
Cred ca si contractiile nedureroase sunt la fel, numai ca nu simti durere acuta, ci doar un disconfort ca se intareste uterul, oricum iti dai seama garantat, cand misca bb e nimica toata, e chiar placut (la varsta asta a sarcinii)!




Happy Mom si S18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Am inteles fetele deci mai bine zic pas. Eu o sa il supervizez pe sotu . Eu oricum stau mai mult in pat. Norocu meu ca avem un job care il facem de acasa si stam amandoi toata ziua . ma ajuta cu orice. Este de milioane. Din pacate ma uit pe alte forumuri si vad fete care se plang de soti ca nu le ajuta si din contra cu mofturile lor le ingreuneaza . I-as bate pe astia .

17+
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Citat:
citat din mesajul lui unidanad

Am inteles fetele deci mai bine zic pas. Eu o sa il supervizez pe sotu . Eu oricum stau mai mult in pat. Norocu meu ca avem un job care il facem de acasa si stam amandoi toata ziua . ma ajuta cu orice. Este de milioane. Din pacate ma uit pe alte forumuri si vad fete care se plang de soti ca nu le ajuta si din contra cu mofturile lor le ingreuneaza . I-as bate pe astia .

17+
Dana


Eu le-as bate pe ele,ca ii suporta. Nu e prost cine cere, ci cine da.
Adriana , ai scris 10 mesaje, acum ar tb sa apari in timp real.

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010 si 17+
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amakszin spune:

Mersi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Acum intrebare: mai pofteste cineva la o nastere naturala dupa cezariana?
Ce parere are dr (daca chiar l-ati anuntat)?

Happy Mom si S18+

Mergi la inceput