Pingunici, sosete si altele...pe'ndelete!

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Pai da, am vrut si eu cu stickere ... Ca e mai simplu, si se gasesc de toate formele, de toate modelele ... Dar nu vrea domnisoara ... Ea vrea cu cherrios, ca sa stam sa lipim o dupa amiaza intreaga. Banuiesc de unde vine asta, de anul trecut, cand am lipit cu Alex centii pe planseta ...
Bine ca i-a placut diamantul, ca ma si gandeam ce discutii o sa am ca ea vrea inima ...

Andreea, tu erai cu depresia, sau cine ? Ma incearca si pe mine o nefericire asa de o vena lunguta si balaie ... Ce ma intriga este ca nu am asa motive concrete, poate doar vene prea multe ... Azi de ex m-am enervat ca barbatul a uitat sa puna niste cecuri la banca si Alex a ascutit creioane pe jos ... Bine ca nu imi intra si logica in depresie si ca inca imi mai dau seama ca exgerez ...
Intrebarea este, de ce imi vine sa exagerez ? Oare ma paste batranetea, ca eu tot mai sper sa slabesc la vara si sa redevin gazela de alta data ...

Ah, ca sa depasim momentul venelor mele triste, va recomand cartea asta Wife22. Sigur s-a tradus si in romaneste ca cineva de la clubul de carte a recomandat-o si asa am ajuns si eu la ea ... Este delicioasa, are niste dialoguri si concluzii superbe. Ieri radeam de una singura in masina ... Eu o ascult si este si citita foarte, foarte bine ... Tipa asta are asa o energie pozitiva cand o citeste, isi schimba vocea cand minte ... Foarte buna carte, era si timpul dupa Nicholas Spark ala ... Apropo, v-am spus ca se face film dupa Safe Heaven, cartea aia cu dudia care face o salata pe jumatate de roman ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

eu nu stiu despre ce proiecte vorbiti . fie-miu a facut totul singur la scoala aici , de cand am ajuns acum aproape 8 ani si nu l-am ajutat cu nimic.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa

la niste vecini le-a spreyat un scons, catelul...nu mai stiau bietii oameni in ce sa-l spele...ca iti muta nasul...au incercat tot ce se spune pe net:sos de tomate, baking soda....otzet...

si cand mai vine un miros de sconcs, treb sa inchidem ferestrele cu viteza fulgerului.

curcanii salbatici nu stiu daca sunt buni la gust...dar cred ca pana la urma, sotul tot o sa prinda unul sa incerce...
da, pe vremuri era traditzia aia sa-i impuste, sa-i manince, dar nu stiu daca se mai practica pe undeva.

am mai vazut intr-o zi in curte, o familie de prepelitze (cred ca de alea areau) cu niste pui mici cat dopul si mergeau repede, repede.
...ce dragutzi erau!!! uneori ii vedem si pe strada si oprim masina , ii lasam sa treaca, la fel si cu restul animalelor.de aia se circula cu viteza redusa...adica asa ar trebui.

michelle
"Fear less, hope more; Whine less, breathe more; Talk less, say more; Hate less, love more; And all good things are yours"



adica au spalat catelul cu sos de tomate?
si noi avem sconsi pe aici , dar numai vara, acum nu stiu pe unde dorm, mie imi e frica de ei ca sunt salbatici si poate m-ar musca daca m-as apropia de ei prea mult ca sa ma imi dea inca un smoc, dar mirosul ala urat nu l-am mirosit.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msl1 spune:

Sconcsii put extrem de urit; au mirosul la fel cu marijuana; de multe ori la magazin adie miros de sconc pe linga vreun afro-american ca aia de obicei put a sconc(marijuana) dupa care urmeaza latinos, mai rar albii...
se construieste mult pe aici si cred ca le rascoleste vizuinele si ii mai si omoara si sint zone unde pute rau de tot de trebe sa baricadez masina....ori e plantatie de marijuana...ca nu pot sa imi dau seama; da cind trec pe linga vreunu mort pe sosea cu masina pute rau de tot....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Ziua buna,dragilor!

Sa atac subiectele zilei pana sa se termine pauza.
Animale:salbatice evident nu am vazut in mijlocul Bucurestiului,avem ceva boi,porci ,vaci,pe strazi ,in casa insa am o adevarata gradina zoologica,as pune-o de ceva banuti daca as taia bilete la intrare
In ordinea aparitiei in sanul familiei:

Brosky-testoasa primita cadou de la cumnatu',a disparut 2 ani(sub cada) am recuperat-o vie dar cam gri.

Daisy-coker temperamental,cand se enerveaza roade cablul de la tv-ul celor mici

Pestii mici-Lipici,Pinguin,Grasu si Sanitaru,ahhh si mai e unul negru dar ala n-are nume,a scapat nebotezat.

Pestele nebun-ciclida sud americana deosebit de feroce ,e la izolare ,confratele sau a murit asa ca nu mai are cu cine sa se bata si sa-mi balteasca mie apa in sufragerie.

Tiriplici hamster alb,de fapt e o ea insa initial a fost un el care a murit dupa o luna,baietii mei l-au inlocuit repede si fara sa afle printesa, insa s-au orientat dupa culoare nu dupa sex.

Cam asta ar fi caci nu le-am mai permis sa aduca animale.
Dorinte ar mai fi fost,cei mari voiau un iepuras sau macar o veverita,Maria un perus,Edy nimic ,ca el e modest ,dragu' de el.

Par?! e o discutie spinoasa,noi (eu si Maria ) avem parul lung eu si foarte lung ea,respectam singura conditie a Ursului aceea de a nu tunde decat varfurile, daca o adaugam si pe Daisy va dati seama cam cum arata sacul de la aspirator.In baie ne pieptanam doar in cadita de dus,mai putin Daisy,si strangem dupa.Aspiratul face parte din rutina zilnica.

Proiecte
de data aceasta am scapat ,Maria e foarte creativa si talentata ,se descurca singura,insa nu vreti sa stiti cum au fost baietii si cum alergam dupa diverse(ex:cocean de porumb) pe la miezul noptii cand isi aminteau ei ca au ceva de facut.
Urmeaza Edy sa intre la scoala asa ca Dumnezeu cu mila.

Epilare definitiva n-am incercat si nici nu ma bate gandul,clasic cu ceara prin zone mai ascunse,in rest am cumparat un Remington de care-s foarte multumita are 40 si ceva de pensete asa ca e rapid,in 20 minute is gata .

Gata pauza,spor tuturor!

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

morgen pinguinilor

Andra, ce-i la voi acolo o menajerie serioasa.

ma mir ca mai avem inca par pe cap la cat avem pe jos in toata casa. cel mai avantajat e feciorul, are parul scurt, mereu ne face observatie ptr pierderile paroase. solutii? astept sa se inventeze un spray care sa distruga parul cazut instantaneu!
aseara mi-a spus cu o voce grava, dupa ce i-am cerut permisiunea sa imi primesc laptopul inapoi de la el, 'mama, tu sti ca pe net sunt multi virusi? nu ai altceva de facut, treburi pe care le fac mamele de obicei? seara e periculos sa stai pe net, virusii sunt mai agresivi'
apoi a mormait fraza lui preferata 'parintii astia.... stau pe internet in loc sa-si faca meseria de parinte....' no comment!

Rufus, in Ro nu se face anestezie ptr endoscopie? te sondeaza pe viu? baaarrrr.

azi bucatarie scrie pe mine .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Citat:
citat din mesajul lui kariguld
aseara mi-a spus cu o voce grava, dupa ce i-am cerut permisiunea sa imi primesc laptopul inapoi de la el, 'mama, tu sti ca pe net sunt multi virusi? nu ai altceva de facut, treburi pe care le fac mamele de obicei? seara e periculos sa stai pe net, virusii sunt mai agresivi'
apoi a mormait fraza lui preferata 'parintii astia.... stau pe internet in loc sa-si faca meseria de parinte....' no comment!


Vai ce tare! Pana acu' ma mormaia numai mama ca stau pe net. Deci sa ma astept sa inceapa si copiii .

Din pacate endoscopia se facea fara anestezie acu' cativa ani. Nu stiu cum mai e recent.

Buflea, da, io eram cu depresia. Imi pare rau ca am pasat-o si la tine. Io-s ceva mai bine, mai ales ca in curand vine sotul din ro si ma bucur tare.

Va doresc o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JuliaSM spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralualexandrei



Brosky-testoasa primita cadou de la cumnatu',a disparut 2 ani(sub cada) am recuperat-o vie dar cam gri.



Adica 2 ani a locuit sub cada, fara sa aiba contact cu voi, fara sa stiti ca e acolo??

Mai traieste, nu e traumatizata??

Serios acum, am o prietena care si-a luat doua testoase, pentru a le fi exemplu copiilor la terapie, despre ce inseamna 'lent'. Una din testoate s-a imbolnavit, a primit tratament cu antibiotic, care a socat-o. Acum testoasa musca si de deplaseaza cu o viteza fenomentala, inoata pe covor cu aripioarele, n-aveti idee ce viteza prinde! Daca nu vedeam cu ochii mei, nu credeam ca e posibil. Prietena e frustrata pe broasca, pentru ca i-a stricat exemplul pentru lent. Probabil ca o sa se orienteze spre melci, poate n-or innebuni asa usor si astia...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

I'm back!

Viviana d-aia imi place mie de voi,imi zmulgeti niste hohote de ras de sperii vecinii.

Zici ca broasca prietenei s-a schimbat de la antibiotic?!Brosky e asa de cand o stiu,are o vitezaaaaa cea mai mare treapta o baga cand o vede pe Daisy,cred ca e amorezata,si da-i si fugi si da-i si fugi si Daisy mai tare ca ea ,ca o detesta.Salta in acvariu cand ma vede doar, doar 'oi scoate-o de acolo sa se plimbe nitel,dar de la faza cu cada am rarit drastic plimbarile,caci da,a stat acolo fara sa avem habar si abia cand am renovat baia a gasit-o Radu(cel mai mare) sub cada.

Karri nu i-ai zis ficiorului ca NU ESTI O MAMA NORMALA,evident daca erai normala nu eram prietene.
Deci si al tau se face stapan pe laptopul maica-sii ,hmmm din acest motiv ma batea gandul (daca si numai daca) sa-i cumpar de ziua lui Robert un laptop.

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput