Pingunici, sosete si altele...pe'ndelete!

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns JuliaSM spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralualexandrei

I'm back!

Viviana d-aia imi place mie de voi,imi zmulgeti niste hohote de ras de sperii vecinii.

Zici ca broasca prietenei s-a schimbat de la antibiotic?!Brosky e asa de cand o stiu,are o vitezaaaaa cea mai mare treapta o baga cand o vede pe Daisy,cred ca e amorezata,si da-i si fugi si da-i si fugi si Daisy mai tare ca ea ,ca o detesta.Salta in acvariu cand ma vede doar, doar 'oi scoate-o de acolo sa se plimbe nitel,dar de la faza cu cada am rarit drastic plimbarile,caci da,a stat acolo fara sa avem habar si abia cand am renovat baia a gasit-o Radu(cel mai mare) sub cada.




Oare m-ai confundat cu Viviana?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Stati ca depresia asta e molipsitoare.

Melcii astia dispar. Noi am avut multi melci. Puff! De seara pana dimineata dusi erau.
Nu-i tineam in casa ci pe balcon. Dar, asta nu are nicio relevanta.

Acvariu am avut vreo 3 ani. Asta vara l-am dus la maica-mea si acolo a ramas. Nu ca ar fi vrut ea sa aiba bataie de cap. N-a mai vrut nepoata-sa sa aiba bataie de cap.

Noi am avut Xifo - pe baieti ii chema Putzix.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

va jur ca nu imi neglijez niciodata 'micii' mei copilasi.
copilu' imi spune cateodata de ce nu crosetez ciorapi sau bluze. pai maika, sunt la magazin cate vrei!
bine, el e plin de idei cand e vorba sa iasa el la suprafata.

Andra, anul trecut i-am luat Iphone 4 sau cum so numi chestia aia mica... e de ajuns. stiu, sunt o mama rea care nu da copiilor tot ce vor ei, dar asa sunt io.....

Julia cand eram in Ro am avut si noi o broscuta mica, care nu stiu cum reusea sa sara din cutia ei si sa se ascunda numai in pantofi.

am terminat de gatit mancarea

edit, am uitat sa va spun ceva. la sot i-au gasit in stomac o amarata de bacterie, nu ulcer asa cum banuia el. acum vre-o 23 de ani a avut ulcer si atunci medicul ia spus ca este de la fumat. ieri medicul ia spus ca ulcerul ce la avut in trecut a fost de la bacteria ce este si acum acolo. si ca bacteria aia ii da dureri cand si cand. iar el lua cu constiinciozitate ranitidina romaneasca, cate un sfert de pastiluta seara. a primit doua feluri de antibiotic si inca un medicament.
nu vreti sa stiti de cati ani la rand i-am spus sa mearga la medic. aseara i-am tinut o lectie de morala, din care nu stiu cat a priceput.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Hahahah - Julia, mi-am lipit cafeaua pe monitor ...

Kari, ce ai gatit ?

La mine s-a terminat varza ...fetelor, mi-a iesit atat de bunaaaa, am apucat si eu o portie ieri. Si cand ma gandesc ca mai aveam doua pungi si nu le-am pus ca m-am gandit ca o arunc ...azi e abea meircuri si incep cu improvizatiile.Vad ca au macat astia mici varza mai bine ca sarmalele.

Azi de dimineata si-a adus fiu-meu aminte ca are de facut nu stiu ce tema la muzica . Mamaaa ce m-am suparat pe el. Sa caute cuvinte intr-o matrice din aia de cuvinte cu instrumente muzicale .... Jumatate i-am facut-o eu si am si intarziat la serviciu ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Citat:
citat din mesajul lui JuliaSM

Citat:
citat din mesajul lui ralualexandrei

I'm back!

Viviana d-aia imi place mie de voi,imi zmulgeti niste hohote de ras de sperii vecinii.

Zici ca broasca prietenei s-a schimbat de la antibiotic?!Brosky e asa de cand o stiu,are o vitezaaaaa cea mai mare treapta o baga cand o vede pe Daisy,cred ca e amorezata,si da-i si fugi si da-i si fugi si Daisy mai tare ca ea ,ca o detesta.Salta in acvariu cand ma vede doar, doar 'oi scoate-o de acolo sa se plimbe nitel,dar de la faza cu cada am rarit drastic plimbarile,caci da,a stat acolo fara sa avem habar si abia cand am renovat baia a gasit-o Radu(cel mai mare) sub cada.




Oare m-ai confundat cu Viviana?


Cu siguranta ,dar nu trebuie sa te superi ca eu imi confund si copiii .


Karri vai draga ,bineinteles ca i-ai luat telefon din ala de-ti prinzi urechile in el,i-a facut si Ursu cadou unul lui Robert dar se pare ca nu-i suficient ca e nevoie de mai mult
Lasand deoparte pretentiosii nostri adolescenti ,sa trecem la soti vs doctori.Ursu pana nu fac o criza dintr-aia cu strigaturi nu se urneste la medic,ultima data a zis ca merge numai daca sun eu la cabinet sa vina sa-l ia asistenta din sala de asteptare ca lui cu febra 39.5 si frisoane ii e rusine sa zica ca e urgenta si sa intre in cabinet!!!!Bineinteles ca am sunat ,nu inainte de a ma ciupi sa ma conving ca nu visez.
E grele tata,grele rau.



Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Viviana vad ca esti inspirata cand vine vorba de nume

Buflea ieri am facut orez cu ardei gras rosu si pulpe la cuptor.
Azi crosetez sarmale insa nu cred ca-s gata decat tarziu asa ca in seara asta se delecteaza si ei cu ce mai este prin frigider ,ca n-am timp intre cursul de karate si cumparaturi sa mai fac ceva fie el si rapid.
Acum ma apuc de-o prajitura,inventie proprie ,e super rapida.

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PRAG spune:

Kari, h-pylori e bacteria aia? Si al meu a avut-o, a tras tare cu ea pina cind un doctor de la urgenta s-a prins si i-a dat antibioticele cele 2, plus inca un medicament. Tratamentul cica e greu, antibioticele alea combinate dau o stare de rau ingrozitoare, multi renunta la tratament inainte de a-l termina. Al meu nu a avut probleme si tratamentul a avut efect. Si ca vorbiti de barbati si doctori, al meu e pe dos... ipohondru... ma termina... isi ia tensiunea de 5 ori pe zi, cum nu se simte bine un pic e la doctor... uff si vai! Ce-o fi oare cu anxietatea asta si cum se poate trata?

buflea, si noi am facut proiectul ala cu 100 de chestii... si fix cu cheerios. De ce nu le insirati pe o ata cele 100 de cerculete si iese un sirag de margele original. Eventual inainte dati si ce ceva acuarele pe ele, iese mai rainbow, asa!

Noi nu avem animale in casa, numai asta mi-ar mai lipsi, ca tot eu ar trebui sa string si dupa ele.... ai mei nu fac nimic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Oooo ...vorbim de boli ? Ma inscriu ...

Nici al meu nu se duce usor la doctor, o duce pe picioare si se aoleste prin casa pana cand nu mai poate ...dupa care se duce la doctor. In schimb cu copiii ma dispera, dispera, dispera, dispera ... daca ii vede cazand, lesina inaintea mea, mai intai trebuie sa avem grija de el si dupa aia de copilul ranit.

Am sute de povesti, in urma sutelor de lovituri ale copiilor, in care eu nu mai am loc de el sa ma panichez ... nici in sporturi nu m-a lasat sa pun copiii, ce-am patit cu patinuarul, valeu, valeu ... prima data l-am inscris pe Alex la 3 ani la "learn to skate" fara sa imi imaginez ca trebuie sa vorbesc cu barbatul despre asta inainte. Cand i-am spus ce am facut, mi-a tinut o teorieeeeee, ca e prea mic, ca o sa cada si gheata e tare, ca vine cineva (??) si o sa-l calce cu patina pe mana, ca da cu capul de mantinela, dupa care mi-a facut teorie ca el nu e de acord si ca de ce fac eu lucruri fara sa-l consult. Drept urmare, am sunat la patinuar si le-am cerut banii inapoi, ca pe mine nu ma lasa barbatul sa pun copiii pe gheata. Dupa 6 luni, l-am inscris iar pe Alex dar nu i-am mai spus decat in dimineata in care am plecat cu el la clasa . Acum vine la meciuri si ii sare corasonul din piept de mandrie ...

Alta data, Flavia, 1 an, a cazut pe scari, de-a berbeleaca, de sus pana jos ... pe scari am mocheta, deci nu s-a lovit tare, dar evident s-a speriat si in casele astea de lemn, nu va spun cum s-a auzit ... frateeeee, barbata-meu s-a albit la fatza, a amutzit si am crezut ca lesina el in locul copilului. Sa ne fi vazut in casa, eu cu copilul in brate si maica-mea cu barbata-meu in brate, fiecare consola personajul alocat .

Odata am ajuns cu Alex la urgenta, in miezul noptii, pentru ca copilul avea febra si a citit el pe net niste simptome de meningita ... m-am impotrivit la excurisa asta la spital de la ora 20:00 la 23:00 si am cedat ...am ajuns acolo si am stat pana la 2:00 A.M. ca sa ne spuna ca copilul are rosu in gat si e turtit pentru ca e sculat din somn ...atunci i-am promis ca eu nu mai merg cu el niciodata, daca simte ca e ceva in neregula sa ia copilul si sa se duca singur.

Va imaginati ce parere are despre ski, bine ca nu merge cu noi sus sa-l vada pe fiu-sau sarind pe trambulinele alea ...el vede doar finalul, care este de egula decent si lin si toata lumea ajunge usor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

In apararea lui am sa spun totusi ca este extrem de grijului cand cineva din casa e bolnav. Este pansament de pus pe rana, e in stare sa te tina in brate 1 sapt, sa faca ceai si paine prajita, se duce la orice ora din noapte sa cumpere medicamente ... adica este foarte protectiv si cu copiii si cu mine daca suntem la pat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PRAG spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

In apararea lui am sa spun totusi ca este extrem de grijului cand cineva din casa e bolnav. Este pansament de pus pe rana, e in stare sa te tina in brate 1 sapt, sa faca ceai si paine prajita, se duce la orice ora din noapte sa cumpere medicamente ... adica este foarte protectiv si cu copiii si cu mine daca suntem la pat.


Ce dragut! mie tot eu imi fac ceai cind sunt bolnava, nu ma (mai) rasfata nimeni...

Mergi la inceput