Pingunici, sosete si altele...pe'ndelete!

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata neata
gata, am incheiat ziua laudaroasa, merci ca m-ati suportat si mai ales laudat junioru'
Michelle, nu cred ca e chiar asa greu de una singura, desi e normal mai simplu cu cineva care sa te indrume. notele sunt cele mai simple lucruri, sunt si online metode (recunosc ca nu m-au preocupat dar pot cauta). dar iti trebuie un instrument in mod clar, fara.... e dificil

Aqai, zapada mai e?

Buflea ahahahaha, am uitat sa mentionez ce m-a distrat romania.com..... stia sefa ce stia hihihi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

morgen randunicilor


noi avem zapada proaspata in fiecare zi. deja m-am saturat de ea, doamne iarta-ma, dar ca in iarna asta na fost niciodata in Germania, cel putin la noi.

roxana, felicitari juniorului. si tie, ca doar e pruncul tau.

Aqai, sa iesi din zona gri.

bufleo, felicitari

Julia, ce curaj pe voi!!

michelle, eu te incurajez sa inveti pianul daca tu asa iti doresti. de fapt te incurajez sa fii autodidacta. mie mi-a iesit de multe ori. si mai cunosc si altii care au reusit. tu de ce nu ai reusi?!


maine ma duc la psiholog, sa vada daca-s traumatizata. ieri m-au sunat de la firma de asigurari a damei cu catelul, ca vor sa-mi inspecteze picirul. asta inseamna alta sedinta de dezbracare in fata strainilor.
in rest nimik nou, doar zapada. si trebuie sa gatesc rapid ceva demancare ptr gasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

ia ceva de relaxare rapid - ca mie de acu 2 saptamani imi zboara mintea la vacanta, ce sa fac??
http://www.caia.ro/2012/12/20/oracol-de-calator-razvan-marc/#more-752 Blogul este absolut super si va puteti distra si voi completand intebearile din chestionar.
cred ca ar fi funny sa il punem si ca ancheta....

Kari, merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Neata la pranz...

Kari,sa-ti iei cu danteluta SI NEGRI SAU ROSII...

Roxanaz imi place baiatul tau.Evei ii place sa danseze enorm,savad daca o dau la dansuri daca nu se plictiseste....

Afara e burnita,lapovita si desigur polei...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Hop si eu

La noi vineri este Valentinul si aseara a trebuit sa ma duc la magazin sa cumpar biletele de Valentin pe care copiii sa si le dea unii altora la scoala ... o prostie, dar in fine, mergem si noi cu turma inainte ...

Tot aseara, dupa ce am culcat copiii, m-am uitat pe romani la Cancan TV - asta e emisiunea care se da la mine seara de la ora 22:00. Era ceva cu Borcea si un proces, nu am inteles ce fel de proces, dar vroiam sa va spun ca nu mi s-a mai parut asa de mitocan pe cat credeam ca este ..mi s-a parut chiar timid. Spunea ca are nu stiu ce restarant in Miami care este de mare succes, ca a avut o operatie pe cord in Romania (?) si ca acum se ocupa de familie si de cei 4 copii. Deci nu am inteles, cei 3 copii din prima casatorie tot in Miami sunt ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

cum ma la voi vineri e Valentinu'!! nu-i joi ca la toata lumea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui msl1

Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa

multumesc pt sugestiile de tratament pt negi...dar nu pot pune plasture...ca are din aia plati, mici, mici abia se vad dar multi... de asta si dr. zicea ca poate sa nu fie negi si sa fie altceva...o dermatita. oricum astept sa vad ce crema o sa-mi dea in locul la aceea crema miraculoasa...care costa mai mult decat vergheta mea cu diamante.
daca nu, mergem la dermatolog si gata...

crema de arnica ,eu am luat pe asta : http://www.thehealthier.com/products/Muscle-Therapy-Gel-with-Arnica-3-oz,-Hylands.html

dar cand am venit acasa am vazut ca a mea e 2 X HPUS...si cand ma uit pe internet am vazut ca sutn si doze cu 30 X HPUS...asta ce inseamna ca sunt mai puternice sau mai diluate? nu ma pot lamurii de loc.



2x e mai" puternica" decit 30x; 30x de obicei le dau la copii; cred ca se incepe cu 30x si se creste doza daca exista un efect pozitiv din cite am inteles; dar eu cred ca 2x in cazul tau e numai bun...


si 1x e mai puternic decat 2 x ?

"x"ul asta are ceva cu diluarea?...adica cu cat e numarul mai mare e mai diluat?
ti se pare bun brandul care l-am luat eu... sa fii cumparat doar arnica ?...ca mai era o crema cu doar arnica 1 x...


multe multumiri pt raspunsul prompt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz

neata neata
gata, am incheiat ziua laudaroasa, merci ca m-ati suportat si mai ales laudat junioru'
Michelle, nu cred ca e chiar asa greu de una singura, desi e normal mai simplu cu cineva care sa te indrume. notele sunt cele mai simple lucruri, sunt si online metode (recunosc ca nu m-au preocupat dar pot cauta). dar iti trebuie un instrument in mod clar, fara.... e dificil

Aqai, zapada mai e?

Buflea ahahahaha, am uitat sa mentionez ce m-a distrat romania.com..... stia sefa ce stia hihihi.


normal ca, cu intrumentul voi incepe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Hop si eu

La noi vineri este Valentinul si aseara a trebuit sa ma duc la magazin sa cumpar biletele de Valentin pe care copiii sa si le dea unii altora la scoala ... o prostie, dar in fine, mergem si noi cu turma inainte ...

Tot aseara, dupa ce am culcat copiii, m-am uitat pe romani la Cancan TV - asta e emisiunea care se da la mine seara de la ora 22:00. Era ceva cu Borcea si un proces, nu am inteles ce fel de proces, dar vroiam sa va spun ca nu mi s-a mai parut asa de mitocan pe cat credeam ca este ..mi s-a parut chiar timid. Spunea ca are nu stiu ce restarant in Miami care este de mare succes, ca a avut o operatie pe cord in Romania (?) si ca acum se ocupa de familie si de cei 4 copii. Deci nu am inteles, cei 3 copii din prima casatorie tot in Miami sunt ?


si noi suntem in rind cu turma de Valentine. am cumparat jeleuri si ieri am terminat de pus etichetele cu numele. in clasa au optiunea, ori dau la toata lumea, la toti copiii ori nu da la nimeni.

...cu atitiea dulciuri cate o sa mainince...nici nu ar trebui sa mai gatesc.

...azi vreau sa fac 3 meniuri intr-o ora. ce-ar fi sa reusesc...si eu ca aia de la tv. supa de galuste, mancare de cartofi cu cirnat si niste biscuitzei...pt Willy la scoala si desigur pt Pepper ca treat.

kari,daca tot s-a potrivit sa fie de Valentines.. se recomanda cu "inimioare" .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

sa va pov isprava de ieri.
william cum a venit de la scoala, innebunit sa se joace cu catzelul afara.
i-a dat drumul din zgarda sa fie liber prin curte...dar cum niciunul nu are minte...william a inceput sa-l alerge...degeaba ii strigam sa-l lase in pace, ca, cu cit il alerga cu atit Pepper alerga si el si mai repede.

pana cand...si acum ma ia cu fiori cand scriu...Pepper nu si-a dat seama, si ca sa nu-l prinda William, a sarit de pe un zid de 1.5 m inaltzime direct pe ciment.
l-am vazut ca prin reluare, zburind in aer parca era Dumbo, cu urechile fluturind si corpusorul lui rotund. am crezut ca acolo a ramas lat...
Multumesc Bunului Dumenzeu ca nu a patzit nimic...s-a ridicat si a alergat mai departe. toata seara am stat cu ochii pe el...nu are nimic....dar mie sigur mi-au mai aparut cateva fire albe.


Mergi la inceput