Pingunici, sosete si altele...pe'ndelete!

Raspunsuri - Pagina 31

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Oooo ..Michelle, voi duceti dulciuri ? Noi numai bilete ... asta mi-ar mai trebui sa impachetez dulciuri pentru 22 colegi x 2 copii.

Eu nu pricem cum puteti voi sa faceti supa / ciorba intr-o ora ca la mine intr-o ora abea se fierbe carnea ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Buflea, Borcea tot mitocan este. Sigur ca-i mai moale...e pe cale sa faca ani buni de puscarie. De fapt, toti cei acuzati sunt moi de tot, Copos se jeleste in direct, Becali (dobitocul ala de Giovani) se da mare, ca accepta el sa faca puscarie, dar sa scape ceilalti...deocamdata sunt ocupati sa-si ascunda afacerile si sunt ofuscati ca procurorii au cerut interdictie sa iasa din tara. Nu stiu daca stiti ca Becali parlamentarul a asteptat si prima sentinta (cand a fost achitat) si a doua sentinta acum in afara tarii.
Da, are restaurant in Miami, dar citeam ca sunt probleme cu fiscul; apartamentul (unul de lux de acolo) il vinde (sau l-a vandut), asa ca nu stiu ce purici mai face acolo. Da, a avut o operatie naspa la inima. Copiii din prima casatorie stau aici cu mama (mare patroana de salon, o femeie cam de prost gust, insa care mi-a facut o impresie neasteptat de buna cu ocazia divortului de cabalin si ulterior divortului, ceea ce inseamna ca nu-i chiar asa cum o cred eu, probabil) si acum si a doua nevasta e aici cu copila lor.
Am incheiat rubrica de sport-cancan

Deci: nu maine e Valentinul?

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Da, Valentinul e maine ... am incurcat zilele, poate sunt indragostita

Rufus, deschid eu iar rubrica sport-cancan ... de ce trebuie sa faca puscarie toti astia pe care i-ai amintit ? Ca eu asta am incercat sa inteleg aseara din emisiunea aia si nu am reusit ...

P.S. Acum inteleg de ce cabalinul tot repeta deranjant ca de el depind 1500 de angajati plus familiile lor = 3000 oameni. deranjant de mult a zis asta, eu am crezut ca se da mare dar cred ca vroia sa contureze "dezastrul social" daca intra el la puscarie ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Oooo ..Michelle, voi duceti dulciuri ? Noi numai bilete ... asta mi-ar mai trebui sa impachetez dulciuri pentru 22 colegi x 2 copii.

Eu nu pricem cum puteti voi sa faceti supa / ciorba intr-o ora ca la mine intr-o ora abea se fierbe carnea ...


sunt cutii/pungi speciale cu 28 de jeleuri/bomboane impachetate separat si cu o foaie de stickere pe care sa srii de la:.... si pt:...
noi doar a treb sa scriem numele(adica william a scris) si sa le punem pe fiecare pliculetz cu bomboana respectiva.

la voi cati copii sunt in clasa? la noi sunt 28.
ati primit deja raport cardul pt trim 2?...noi inca nu...avem zi libera si vineri si luni...

william vrea playdate cu o fata e o asiatica mica dar f. buna la sporturi. e in clasa cu el si sta pe strada noastra. nu-i cunosc parintii dar ea sta chiar langa parc si o vad des pe acolo...o cunosc de cand ne-am mutat aici.
nici nu stiu ce sa fac. sa-i scriu un biletzel la parinti sa o lase in parc la o ora specifica, sa se jaoce amindoi...ori sa ii zic lui William sa aiba playdate-uri cu baieti?
hmmmm...deja sutn in dileme cu playdate-urile eu credeam ca imi mai da ragaz vreo citiva ani.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

incep mancarea la ora 11...sunt curioasa si eu sa ma cronometrez si intru sa va spun daca la 12 sunt gata.
carnea de pui se face repede...e vb doar de organizare.
...nah... ca uitai sa cumpar gris...o fac cu paste in loc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa
la voi cati copii sunt in clasa? la noi sunt 28.
ati primit deja raport cardul pt trim 2?...noi inca nu...avem zi libera si vineri si luni...

william vrea playdate cu o fata e o asiatica mica dar f. buna la sporturi. e in clasa cu el si sta pe strada noastra. nu-i cunosc parintii dar ea sta chiar langa parc si o vad des pe acolo...o cunosc de cand ne-am mutat aici.
nici nu stiu ce sa fac. sa-i scriu un biletzel la parinti sa o lase in parc la o ora specifica, sa se jaoce amindoi...ori sa ii zic lui William sa aiba playdate-uri cu baieti?
hmmmm...deja sutn in dileme cu playdate-urile eu credeam ca imi mai da ragaz vreo citiva ani.


La noi sunt 22 in clasa la fica-mea si 23 la fiu-meu.
Da, am primit report-cards acum 2 sapt si au dat si STAR Test tot acum 2 sapt ...

Despre playdates - scrie-i un bilet mamei si intreab-o pe ea ce prefera, sa lase fata la tine sau sa te duci tu cu amandoi in parc. Eu as prefera parc ...

Eu sunt ok cu playdates, mai rau este ca fiu-meu deja a venit cu invitatie de sleepver . Nu l-am lasat dar nu am stiut sa ii explic de ce. I-am spus ca il las sa se joace pana la ce ora vrea el si ma duc sa il iau sa doarma acasa.

Imi aduc aminte ca toata copilaria mea mi-am dorit sa dorm si eu la o prietena sau invers ..si maica-mea a fost mereu impotriva. Niciodata nu am avut aceasta experienta. In virtutea acestui lucru, ar trebui sa fiu mai permisiva cu copiii mei ...ei bine, nu imi vine. Pur si simplu am devenit "maica-mea" ... nu vad rostul acestor sleepover si nu cred ca o sa-i las vreodata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Buflea: cei opt (conducatori de cluburi si impresari) sunt judecati (si condamnati deja) pentru frauda financiara. Mai precis, s-au efectuat transferuri (in strainatate) de jucatori pe anumite sume, dar in acte au fost trecute altele mai mici. Evaziune clara. Ei se declara nevinovati, insa cu o exceptie (Gica Popescu) toata lumea stie de ani buni cum fac astia bani in fotbal. Probabil ca in alte tari erau demult arestati, dar nu aici. Problema lor cea mai mare este ca pentru ultima instanta procurorii au cerut practic dublarea pedepselor, iar pentru cei cu suspendare au cerut executare. Evident, recuperarea prejudiciului in relatia cu statul si confiscarea diferentelor de sume nedeclarate.



Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

am revenit. la 12:15 am fost gata cu supa, mancarica de cartofi ...si prajiturile in cuptor...si tot in acest timp vorbit cu tata si cu sotul la telefon si am si hranit catzelul....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

buflea si eu sunt la fel!!!! nu sunt de acord de nici un fel cu sleepoverul. cred ca nu as dormii toata noaptea sa il stiu prin straini.
dar am prietene, cunostiinte care zic ca nu e mare lucru...si sa-i lasi sa aiba fun.
dar cat de incredere sa fie familia aia incat sa-i lasi toata noaptea...pt atitea ore?
eu si la playdate sau birthdays daca e mai mult de 2-3 ore stau cu el....nu-mi pasa ce zic parintii, nu le convine eu le spun din start ca nu-l las singur. de fapt singur nu-l las decat la 2 prietene/vecine.

si e suficient sa lasi garda jos si sa-l lasi o data ca dupa aceea ,gata ...nu mai poti zice nimic ...cum l-ai lasat o data il lasi si a 2-a oara...si tot asa.


in clasa a 1 si 2 au fost in clasa 23-24 anul asta sunt mai multi....a dat si willy ieri star testul de la district...zicea ca la cateva intrebari nu a inteles nu stiu ce cuvinte si a pus la nimereala prin eliminare , raspunsul.

cu playdateul cred ca scriu un biletzel si sa ne intilnim la parc daca vrea (ea sta chiar langa parc si o lasa ... nesupravegheata...ori poate se uita de pe geam...sau din curte...nu stiu.)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

E normal sa atinga un punct in STAR Test cand nu mai stie ...testul asta stabileste un timp fix si in functie de viteza de raspuns ii da intrebari din ce in ce mai grele, sarind din clasa lui. Copilul raspunde bine pana la un moment dat cand dificultatea e atat de mare ca nu mai stie. Cand greseste, il da inapoi ca grad de dificultate, daca raspunde bine creste iar, daca raspunde gresit il da si mai inapoi, pana ii stabileste un nivel de cunostinte care reprezinta numarul ala de final.

Eu nu am probleme sa ii las singuri in alte case. Pur si simplu nu imi place ideea asta de a dormi in alte paturi, in alte lenjerii, pe alta perna, noi avem ritualul nostru la culcare...plus ca oricum cand doarme nu se joaca, asa ca nu vad nevoia ...

Mergi la inceput