Pingunici, sosete si altele...pe'ndelete!

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

buflea

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Michelle, imi pare bine ca e mai ok Will. Eu imi mentin oferta ptr Aldara . piciorul cum iti e?
Aqai, imi pare rau ca esti down de spirit. da poate daca scrii se mai ridica
Felicitari copchiilor!!!! Si tie ca ii facusi, da?. ca vorba ceea, materialu conteaza de nu se poate! (si io am apucaturi din astea de pup copchiii cand dorm, ba ii si posezez..... De rasu lumii is[:d]
alinuko asa mama, macar de am avea cu ce sa ne mandrim . si eu mai cant, dar dupa chef....
Bufleo mama, first thing felicitari!!! Brava tie, si marire si prima!!! Deci ce bem? Hic[:d]
Pat face pian de 7 luni, din iunie trecut adica. Si da, stau cu gura pe el, si exerseaza o ora pe zi. Si pentruca de obicei is tare critica la adresa lui ma oftic ingrozitor daca se lalaie ptr ca chiar are feeling, ureche si atitudine. Sa va zic ca nu stau cu el in camera sa nu ma enervez si sa nu il stresez??:)))
Si da, ala e pianu ptr care m-am certat cu amazonu . fr ca nu il trimit desi le dadusem banii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Wow ...7 luni ? Wow, wow, wow ... mi se pare remarcabil !
Eu numai cand ma gandesc sa mai adaug inca un punct pe lista de "nagging", pe langa eternul "citit" ma apuca disperarea ...

In alta ordine de idei, si noi aseara, ca si Aqai, am avut un moment de iubire in 3 ... toti inghesuiti in patul lui Alex, a trebuit sa facem ceva cu mainile ca nu mai incapeau pe langa noi, asa ca ne-am luat in brate ... dupa aia am inceput sa cantam in gura mare si fara talent "skinny marinky dinky do / I love you" ...dupa care fica-mea a sucit-o pe "skinny marinky dinky do / I love my family" si uite asa, cantand ca magarii, ne-a gasit barbatul de jos, deranjat din vizionarea unei emisiuni la TV ...stiu, stiu - in curand n-o sa le mai placa prosteala asta cu mama, de aia profit, ca sa-mi aduc aminte cand o sa-mi dea ochii peste cap.

Michelle, si copiii mei, amandoi, au avut negi in talpa piciorului si le-am dat cu un gel foarte, foarte bun cumparat de la farmacie, fara reteta ... o sa ma uit acasa sa vad cum se numeste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

yupiiii buflea, felicitari!

ce cuminte ai fost tu de ai primit asa report card bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

va rog sa va abtineti de la remarci rautacioase sau sa rideti de mine......nu-mi stricati visul.
nu stiu daca v-am spus rezolutzia mea pt anul 2013, e sa invat sa cant la pian/keyboard cu lectii de pe youtube.
si dupa ce eu invat notele si sa cint il invat si pe william.
sotul mi-a zis ca nu se poate, e imposibil...eu ii reprosez ca "imi taie aripile" imi ia din "avint" si sa nu-l mai aud ca imi spuen asta...eu chiar vreu sa incerc.
asta e ceva ce toata viatza mi-am dorit sa stiu sau macar sa incerc....

roxanaz, mi se pare remarcabil dupa 7 luni sa cinte asa de frumos.

william avea in clasa a 2-a un coleg. era cel mai nebunatic din clasa... l-au dat parintii la pian (sa-l mai slow down)la un profesor(un baiat, un asiatic de 13 ani). dupa doar cateva luni canta melodia adelaide de bethoven...de am ramas fara grai cand l-am auzit cat de bine si frumos canta.


buflea pt raise. deci se pare ca dai randament....ce mai conteaza daca e pe DC...e in timpul seriviciulu se pune. la cate mesaje scrii macar aia sa-ti recunoasca si sa te plateasca...pt munca ta.

Roxanaz mersi pt oferta...ma mai gindesc...e nasol cu transportul...ca asa as vrea si antibiotice...si mai multe dar nu stiu cum sa le fac sa ajunga pana aici.

oricum astept, sa vad cu ce iese la interval dr. lui.
piciorul cum sa fie...multumesc lui Dumenzeu ca mai e...ca nu l-am pierdut pe undeva. ma gindeam cum se duce Buflea la ski, si se tzien pe picioare...iar eu nu ma tzin pe ele nici in casa...ce sa ma mai aventurez la sporturi extreme.
deci talpa nu mai e vanata,pe tibie, parca , parca ori e doar o iluzie, dar parca s-a mai dus vanataia. de schipatat, parca la fel, mai putin...parca nu mai doare asa.
problema este ca nu pot sa stau...doar acum cat sunt pe forum...in rest nu pot sta locului de loc. o sa ma duc in gradina sa vad florile, sa-l plimb pe Pepper...

poate cele in domeniu ma deslusiti si pe mine cu crema de arnica...

buflea sa-mi zici de crema de wartz.

acum 20 de ani, nu aveam nimic, nici un medicamnt in casa...acum am un dulap intreg... si tot mai cumpar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

roxana, multumesc! nu-s chiar down, da' nu am nimic vesel de spus asa ca ma abtin :)

michelle, succes cu telul tau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Iote-ma-s...am scris corect?

Rufus,eu am aprobat cartofii aia....

Vivi,pai daca tot vrei internet smecher,da telefon la relatii clienti si tipa ca tu vrei acum,daca nu pleci de tot.Sa vina sa-ti dea drumu` la robinetu` de internet.Tine faza intotdeauna.."ori va miscati repede,ori plec de la voi.."..si vezi cand ti-or zice ca ai 150 viteza,cheama pe careva si verifica..poate vei avea aceeasi viteza de internet ..
Da` de ce io Lali?

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


Pentru ca am intuit ca vei avea un raspuns prompt ! Si am avut dreptate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Aqai

roxana, multumesc! nu-s chiar down, da' nu am nimic vesel de spus asa ca ma abtin :)

michelle, succes cu telul tau!

_


recunosc ca nu m-am apropiat absolut de loc de tzelul meu. nu mi-am cumparat nici keyboardul si mai sunt si ocupata in plus cu trainingul la catzelul asta...asa ca tare cred ca va fi rezolutzia si a anului 2014.

aqai, this is for you...when you are down..
https://www.youtube.com/watch?v=lC_CXjgrtOw


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msl1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa

multumesc pt sugestiile de tratament pt negi...dar nu pot pune plasture...ca are din aia plati, mici, mici abia se vad dar multi... de asta si dr. zicea ca poate sa nu fie negi si sa fie altceva...o dermatita. oricum astept sa vad ce crema o sa-mi dea in locul la aceea crema miraculoasa...care costa mai mult decat vergheta mea cu diamante.
daca nu, mergem la dermatolog si gata...

crema de arnica ,eu am luat pe asta : http://www.thehealthier.com/products/Muscle-Therapy-Gel-with-Arnica-3-oz,-Hylands.html

dar cand am venit acasa am vazut ca a mea e 2 X HPUS...si cand ma uit pe internet am vazut ca sutn si doze cu 30 X HPUS...asta ce inseamna ca sunt mai puternice sau mai diluate? nu ma pot lamurii de loc.

michelle
"Fear less, hope more; Whine less, breathe more; Talk less, say more; Hate less, love more; And all good things are yours"

2x e mai" puternica" decit 30x; 30x de obicei le dau la copii; cred ca se incepe cu 30x si se creste doza daca exista un efect pozitiv din cite am inteles; dar eu cred ca 2x in cazul tau e numai bun...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JuliaSM spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa

Citat:
citat din mesajul lui Aqai

roxana, multumesc! nu-s chiar down, da' nu am nimic vesel de spus asa ca ma abtin :)

michelle, succes cu telul tau!

_


recunosc ca nu m-am apropiat absolut de loc de tzelul meu. nu mi-am cumparat nici keyboardul si mai sunt si ocupata in plus cu trainingul la catzelul asta...asa ca tare cred ca va fi rezolutzia si a anului 2014.


Michelle, nu vreau sa te descurajez, insa zic si eu ce-am auzit pe altii... Cunosc pe cineva care canta la cel putin 5 instrumente, din ele sunt si mai ciudatele, asa, insa e un iubitor de muzica si merge spre profesionist, desi nu e decat din pasiune si hobby. El zice ca, daca inveti un instrument autodidact, iti dai seama in scurt timp ca ai un profesor prost.


In alta ordine de idei, am revenit din Romania...'drumu-i greu, omatu-i mare'... Am prins un viscol pe autostrada, ca mergeam cu 60 km/h, in conditiile in care se circula pe o singura banda. Banda de urgenta si cea de viteza erau acoperite cu un strat de zapada, mai toti circulau prudent, am vazut si-un camion cu burta-n sus in sant in Ungaria. Bine-i acasa!

Mergi la inceput