Pingunici, sosete si altele...pe'ndelete!

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

daca tipi la ei destul de mult ,des si tare,rezolva muuuuuuuult mai repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Mai, daca tot ma laud... O fac pana la capat. Seamana (macar la asta :))) ) cu mama-sa, eu am facut 12 ani pian intensiv. Numai eu stiu cat staucu biciul in spatele lui..... Ca ii e o lenee.... Mama-mama.
Ruf, Patrick cica: 'aaah, Ana, da. Era suparata intr-o zi....". Ca sa vezi ce tin ei minte :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

vezi, mada, de ce te pomenea lali pe tine? :)))))))

si mama mea a fost la RDS cu serviciile si orice schimbare era de proportii monumentale si insotita de perioadele de timp aferente

noi am ramas la romtelecom. tel si net. am fost tare multumiti.

roxana, felicitari pt artist!

eu nu sunt in dispozitie pinguina zilele astea, cu alte cuvinte sunt gri, ploioasa, ocupata, neinspirata, plata, anosta, nu-mi sta freza nu-mi plac hainele, imi urasc pantofii, mi-am omorat garizii aia comici si crabii din acvariu si nici nu am 500 de dolari sa-m iau un bio-cube profi plin de corali si care necesita minima interventie din partea mea si nimic nu-mi garanteaza ca si daca enonomisesc in rand cu copiii nu-i asasinez si pe aia anyway

daaaaar, de aseara ma bucur de una singura. am primit report cardurile.

fii-meu al mic la gradi nu are note, doar comentarii. si a fost musai subliniata ca fiind notably si impressive capacitatea lui de a se concentra la scris si citit. si cica s-a prins si el de capacitatea lui si se vede ca e mandru de el insusi :)))))

iar cel mare a luat A la muzica!!!!! yupiiiiii. nici nu stiti ce mandra sunt de el eu fost scolar fara talente artistice si cu note bune numai la chestii pragmatice. daca era posibil, pana si la caligrafie m-ar fi lasat corigenta in 1-4 :DDDDD

asa ca de dimi m-am trezit si am stat sa ma uit la ei 10 min si nu imi mai incapeam in piele de fericire ca sunt ai mei

si ca am produs asa un lucru grozav

incat mai ca mi-a venit sa spun ca nu mai sunt ...gri, ploioasa, ocupata, neinspirata, plata, anosta ... stiti urmarea :DDDDDD



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Da, pana la urma cred ca d-aia facem copii, sa nu mai fim "gri, ploiosi, ocupati, neinspirati, plati, anosti...".
Si uite ca ne reuseste.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

hei ce artisti isi fac aparitia!?

peste vreo 10 ani, mergem la concerte si ne mandrim ca stim artistii de pe scena

bravo Patrick! Rox tu mai canti?

Viviana sigur ca ii vei dovedi. Spune-le relaxat ca daca nu rezolva in cateva zile te vezi nevoita sa renunti de tot la serviciile lor. Sunt sensibili la d-astea. Daca exista si alternativa, chiar poti sa o faci in definitiv.







Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

felicitarile Mariei
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

pe mine vremea ma bine dispune intotdeauna.cand ma scol dimineatza si vad soarele in geam, sincer...parca imi pune un zimbet pe buze.
apoi, william vine la mine in pat si mai stam asa vreo 10 min...sa ne iubim, sa povestim ce planuri avem, sa mai citim ceva un vers mic din Biblie...nu pot sa spun decat: life is good, God is good!

william e surprinzator, mult...mult mai bine, incat l-am dus si la scoala(nu putea lipsii de la sah). cred ca l-am dus ieri la dr. degeaba...
azi l-am luat si pe Pepper la scoala cand am dus copiii....am zis sa se mai invetze si el cu lumea.
eram imbracata de 2 lei: papuci, pantaloni de jogging si pulovar...si vb sotului meu: "kiss it good bye pana la anul viitor, cizmele cu toc si paltonul elegant".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

roxanaz, de cat timp face pian fiu-tau? tare, tare frumos canta!!!! felicitari si lui si mamei...si biciu-lui!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

viviana, cere sa vb cu seful,supervisor/manager ce e...poate de la ei obtii oferta mai usor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

multumesc pt sugestiile de tratament pt negi...dar nu pot pune plasture...ca are din aia plati, mici, mici abia se vad dar multi... de asta si dr. zicea ca poate sa nu fie negi si sa fie altceva...o dermatita. oricum astept sa vad ce crema o sa-mi dea in locul la aceea crema miraculoasa...care costa mai mult decat vergheta mea cu diamante.
daca nu, mergem la dermatolog si gata...

crema de arnica ,eu am luat pe asta : http://www.thehealthier.com/products/Muscle-Therapy-Gel-with-Arnica-3-oz,-Hylands.html

dar cand am venit acasa am vazut ca a mea e 2 X HPUS...si cand ma uit pe internet am vazut ca sutn si doze cu 30 X HPUS...asta ce inseamna ca sunt mai puternice sau mai diluate? nu ma pot lamurii de loc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Wow Rox, frumu mai canta Patrick al tau ... Ia spune-ne tu din framantarile unei mame de pianist, cat exerseaza pe zi singur, cat de placere si cat de gura ta ...si cat dureaza sa ajunga si fica-mea sa cante asa ?

In alta ordine de idei, si eu sunt incantata ca ieri am primit report-cardul MEU, pe anul trecut si sunt extrem de silitoare si apreciata ... am luat 100% la toate cele 15 puncte, mi-a spus nebuna asta de shefa ca ii place de personalitatea mea si sa nu ma schimb (puah, de parca imi propusesem asta ???) si am primit o prima frumusica si o marire de 5% la salariu.
Acum sa va spun ce a zis si de "imbunatatiri" , ca doar nu credeti ca fac totul perfect ... cititi aici :
- a zis ca intelege si apreciaza ca sunt "opinionated" si imi sustin punctul de vedere dar cateodata insist prea mult si "I should let it go"
- petrec cam mult timp pe "romania.com" - whatever that site is - hahahahaha, nu mai e nevoie sa va explic ce site este asta, numit de shefa "romania.com", nu ? ...

Dar a tinut sa precizeze ca ea nu are nimic cu navigatul pe net atata timp cat treaba e facuta si nu este excesive ...si eu i-am promis ca nu o sa fie 'excesive" ...asa ca, nu am de gand sa plec. Am zis

Mergi la inceput