Pingunici, sosete si altele...pe'ndelete!

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

o cafea delicioasa mi-am facut si eu. nu beau esspreso ca imi place sa beau multa, in cana mare, cu cream de alune si lapte...
sotului meu ii place espresso.

aici e din nou, o zi frumoasa, soare , cer senin si ger.
am facut o plimbare cu Pepper prin curte, urcat , coborit dealuri, alergat dupa minge...jucat footbal.

e duminica dimineatza, stau acasa si nu m-am dus la biserica dar am vazut 2 pastori la tv, asa ca m-am ales cu ceva.

william e bolnav ,racit cobza...tuseste si nu se mai opreste. am incercat tot ce stiu:
viks pe piept, baie steam, inhalatii, miere, lamiie, sare, ceai,bomboane, sirop tuse....mai am sa-i pun viks pe talpi si cica ii trece tusea.

trebuie sa fie bine pana maine ca e saptamana cu teste de la district si deja a pierdut vinerea pregatirea.

crema de arnica se gaseste, nu am stiut ca e pt vanatai... o sa cumapr luni....mare minune sa-si mai faca efectul dupa o saptamana

vivi, de ce intrebi cine sta in Califrnia, stii ca eu stau...
ma gindeam la tine cu plimbarile, in Hawaii ai fost? chiar se merita, e o destinatie de vis.
sigur buflea nu a scapat de furtuna, e pe toata coasta de est, zapada e de 3 ft.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Nu Michelle, habar nu am ca stai in California.
Intrebam ca poate, la vara, daca mai e cineva din zona, poate ne intalnim.
Acu' California asta e mare.

Am renuntat la Hawaii si Cancun ca-s prea multi bani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Seara buna, pingunici. Noi suntem in refacere toata familia ca am fost la o nunta aseara si am stat pana la 4 dimineata. Azi am incercat, pe rand toate paturile si canapelele casei.

Am vazut la TV ca in state e monster blizzard si m-am gandit la fetele din zona. Erau nametii cat casa si viscolea urat. Brrrrrr!
Sper ca sunt bine si ca nu le afecteaza prea tare.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Nu Michelle, habar nu am ca stai in California.
Intrebam ca poate, la vara, daca mai e cineva din zona, poate ne intalnim.
Acu' California asta e mare.

Am renuntat la Hawaii si Cancun ca-s prea multi bani.



eu stau in nordul californiei.
din long beach pe unde stationezi tu pana la mine mananci 3 paini...si faci vreo 8 ore cu masina

pacat ca ai renuntzat la hawaii...e super!
am fost in luna de miere pt 2 sapt...


mai sunt niste fete de pe forum care stau prin sudul californiei, poate iei legatura cu ele....e chiar frumos sa te intilnesti in real life...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msl1 spune:

Michelle,
nu am citit ce exact ai patit la picior, dar tocmai am invatat la scoala ca glucozamina are efect f bun in regenerarea problemelor acute de articulatii oase si cred ca si muschi si tot ce e legat de partea asta. In cronica problema nu merge; daca tot doare de ce nu incerci se gaseste pe la vittashoppe, rite aid; de asemenea la vitta shoppe este crema de dat cu glucozamina pt dureri etc.; tot arnica se cheama si aici crema aceea pomenita, nu are efect prea bun daca e pusa dupa timp lung trebuie pusa imediat.
Pt raceala homeopate coldcalm am mai scris de ele sint excelente si sirop de tuse chestal pt copii.tot pe la rite aid/ vittashoppe. daca nu vrei sa incerci atunci rabdare ca va trece tusea in cam vreo 2 sapt.-1 luna de tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata!!

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Neuropeptida mea versus neuropeptida lui

Deja sunteti la curent cu cele 10 kg in 3 saptamani? Ah, nu v-am spus?
S-au facut de 10.
Dimineata mijesc ochii la gaurile alea de la cureaua ce se tot stramteaza si lacrimez.

da ma. si io tot neuropeptida "ei" o am

bufleo cum ati trecut de furtuna de zapada? ce nasol cu scoala copchiilor :(

michelle, cum iti e picioru'??

frate, dietele merg. da trebuie sa te si tii de ele.

kari, striptease-ul ala fuse la politie?

cica tre sa muncesc. am un chef.... vai mie :((

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

morgen pinguinilor!!!

roxana, vai mie! la politie sa ma dezbrace?? nu, dezbracarea a fost la servici ptr a se uita un medic la picior daca n-are oasele zdrobite. iar cativa colegi au profitat din plin sa faca asa
spor la nespor

copii sunt in vacanta. le-am facut lista cu responsabilitati. prima e somn de voie. de restul se ocupa cine si cum poate....


saptamana de aur sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Neata, pe la pranz!

Deci e inca reduceri in DE? Pai tre' sa-mi fac de-un drum in curand pe acolo.

Msl1, . Imi pare rau pentru experientele tale negative cu romanii. Eu nu prea inteleg cum naiba sa nu-ti lasi copilul sa se joace cu altul pe motiv ca are diagnostic. Sper sa ajunga curand soarele si pe strada ta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Citat:
citat din mesajul lui kariguld

morgen pinguinilor!!!

roxana, vai mie! la politie sa ma dezbrace?? nu, dezbracarea a fost la servici ptr a se uita un medic la picior daca n-are oasele zdrobite. iar cativa colegi au profitat din plin sa faca asa
spor la nespor


mihihihihi. ma gandeam io . merci, si tie la fel

Andre_ea nu ma-mbolnavi cu plimbarile voastre. pffff. vreau si eu un outlet peste granita, rapid. n-am decat un duty free cu alcohol si cosmetice. macar e bun si ala, stiu ce iau la consort de Ballantine's day [evil]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Roxana, nu ma invidia prea tare. De la vorba pana la fapta e mult. Iesim foarte putin din pacate. Si cand iesim, plecam tarziu si nu vedem/cumparam mare lucru ca e greu cu copiii.
Da' ma rog, speranta moare ultima.

Mergi la inceput